جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 خبرپزشكي 

 خطرات نگهداري آب ليمو در بطري پلاستيکي

يک متخصص تغذيه گفت: نگهداري مواد اسيدي مانند آبليمو در ظروف پلاستيکي مشکلات زيادي براي سلامت مصرف کنندگان ايجاد مي‌کند.

نرگس جوزداني، متخصص تغذيه و رژيم درماني در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره عوارض نگهداري آبليمو در ظروف پلاستيکي گفت: ظروف پلاستيکي يا پت‌هايي که وجود دارند حاوي بيوفسفونيل A هستند، که مي‌توانند در مجاورت اسيد به موادي تبديل شوند که براي بدن مضر هستند.

او درباره بهترين ظروف براي نگهداري مواد اسيدي گفت: بهترين روش براي نگهداري آبليمو و ديگر مواد اسيدي يا حتي رب گوجه فرنگي استفاده از ظروف شيشه‌اي و استيل است، چرا که اين ظروف در برابر اسيد هيچ واکنشي از خود نشان نمي‌دهند.

جوزداني تصريح کرد: استفاده از ظروف پلاستيکي براي نگهداري از آبليمو مي‌تواند باعث بروز سرطان‌هاي گوناگون در افراد شود؛ بنابراين استفاده از اين روش به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود.

او افزود: ظروف پلاستيکي براي نگهداري هر نوع ماده غذايي مي‌تواند منجر به ضرر و زيان در بدن شود. بسياري از افراد آبليموي به اصطلاح طبيعي را با ظرف پلاستيکي از مغازه‌ها خريداري مي‌کنند، اين روش تهيه شده اصلا مناسب نيست. براي پيشگيري از ابتلا به سرطان توصيه مي‌شود به هيچ عنوان از ظروف پلاستيکي براي نگهداري مواد اسيدي مانند آبليمو، آبغوره و سرکه استفاده نکنيد.

اين متخصص تغذيه توصيه کرد: بعد از ريختن آبليمو و آبغوره در داخل ظروف شيشه اي، بهتر است ظرف شيشه‌اي را داخل آب جوش قرار دهيد تا تمام آنزيم‌ها و باکتري‌هاي آن از بين رود؛ انجام اين روش‌ باعث مي‌شود تا امکان رشد قارچ‌ها از بين برود و احتمال کپک زدن کاهش يابد.

او در پايان گفت: به ياد داشته باشيد که نگهداري آبليمو و آبغوره در آفتاب، باعث ايجاد تغييرات شيميايي در آنها مي‌شود؛ چرا که ويتامين C موجود در آبليمو و آبغوره هنگام قرار گرفتن در زير نور خورشيد از بين خواهد رفت. ظروف شيشه‌اي براي نگهداري مواد اسيدي بايد تيره رنگ باشد تا نور کمتري از آنها عبور کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته