جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 خبـــرنامه 

 نگراني پرسپوليسي‌ها

خارجي‌ها برمي‌گردند؟

با کمتر شدن ممنوعيت فعاليت‌هاي ورزشي و اجتماعي که به دليل شيوع ويروس کرونا اتخاذ شده بود، احتمال از سرگيري مسابقات ليگ نوزدهم افزايش يافته است.

در اين وضعيت باشگاه پرسپوليس با ارسال ايميلي بازيکنان خارجي خود را فراخوانده تا براي آغاز تمرينات به ايران بازگردند. در اين ميان تنها بوژيدار رادوشويچ پاسخ نامه باشگاه را داده و اعلام کرده که هفته آينده به تهران مي‌آيد، اما تکليف دو بازيکن خارجي ديگر پرسپوليس يعني بشار رسن و کريستين اوساگونا هنوز معلوم نيست.

بر اساس استعلام باشگاه پرسپوليس ايميل به دست اين دو بازيکن رسيده است، اما آنها هنوز پاسخي به باشگاه نداده‌اند. همين امر موجب ترديد‌ها در زمان بازگشت اين دو بازيکن شده است. اين ترديد در مورد بشار در مقايسه با اوساگونا، بيشتر و حساس‌تر است، چون او بازيکن کليدي سرخ‌پوشان و محبوب هواداران به شمار مي‌رود، اما از عدم‌دريافت مطالباتش ناراضي است و پيشنهاد‌هايي از تيم‌هاي متمول عربي و حتي اروپايي دارد. از اين رو، پرسپوليسي‌ها نگران جدايي بشار هستند.

ليگ برتر بيستم چه زماني شروع مي‌شود؟

با صدور مجوز برگزاري تمرينات و مسابقات، سازمان ليگ مي‌تواند فصل جاري فوتبال ايران را تا اواسط مرداد به پايان برساند و براي حضور نمايندگان ايران در رقابت‌هاي آسيايي و همين‌طور شروع فصل جديد فوتبال ايران برنامه‌ريزي کند.

مسئولان سازمان ليگ تا قبل از صدور مجوز مذکور، نگران زمان پايان فصل جاري و تداخل اين رقابت‌ها با ليگ قهرمانان آسيا بودند که ظاهرا قرار است از نيمه مرداد شروع شود اما درباره فرمت برگزاري اين مسابقات هم‌چنان اختلافاتي ميان کشورهاي عضو وجود دارد. با اين وجود، برگزاري رقابت‌ها به صورت متمرکز مي‌تواند مدت زمان برگزاري ادامه بازي‌هاي گروهي را کاهش دهد و چه بسا بتوان براي برخي از بازي‌هاي مرحله حذفي نيز برنامه‌ريزي کرد.

با اين وجود، شروع فصل جديد فوتبال ايران هم از دغدغه‌هاي مهم سازمان ليگ به شمار مي‌رود که برنامه فصل آينده را با توجه به ترافيک بازي‌هاي باشگاهي و ملي با تداخل رو به رو خواهد کرد. در واقع، اگر رقابت‌هاي ليگ و جام حذفي ايران اوايل مرداد تمام شود و مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا هم تا اوايل شهريور به پايان برسد، بازيکنان مي‌توانند راهي مرخصي و استراحت پايان فصل شوند.

ليگ بيستم چه زماني شروع مي‌شود؟

به گفته مسئولان سازمان ليگ، در سال جاري خبري از تعطيلي 75 روزه ميان دو فصل نخواهد بود و تيم‌ها و فوتباليست‌ها زمان کم‌تري را در اختيار خواهند داشت و در اين وضعيت زمان کم‌تري براي برگزاري تمرينات آماده‌سازي و همين‌طور استراحت فوتباليست‌ها و فصل نقل و انتقالات وجود خواهد داشت. اگر اين فاصله دو ماه و نيمه تا حدود يک ماه و نيم هم کاهش يابد، عملا، فصل جديد فوتبال زودتر از مهر 99 آغاز نخواهد شد.

اخباري درباره شروع فصل جديد از اواخر شهريور وجود دارد که در اين صورت در حق چهار تيم آسيايي ايران اجحاف خواهد شد چرا که آن‌ها در اين وضعيت زمان کم‌تري براي شروع فصل جديد خواهند داشت و قطعا با اعتراض فوتباليست‌ها هم مواجه خواهد شد.

ترافيک فوتبالي در سال 1400-1399

فصل جديد فوتبال در ايران احتمالا با رويدادهاي ملي آغاز خواهد شد و تيم ملي بايد براي بازي‌هاي انتخابي جام‌جهاني آماده شود. پيش از اين گمانه‌زني‌هايي درباره شروع رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني از مهر ماه وجود داشت اما به علت شلوغي بيش از حد مسابقات، برخي کشورهاي آسيايي از فيفا خواستند انتخابي جام جهاني را به نوروز 1400 موکول کند!

با اين موضوع، برگزاري بازي‌هاي آسيايي را هم بايد اضافه کرد که انرژي بيشتري را از فوتباليست‌ها مي‌طلبد و احتمالا شاهد بروز اختلافات براي شروع فصل جديد خواهيم بود چرا که بيشترين فشار به فوتباليست‌ها و تيم‌هاي نه چندان متمول و بدون امکانات ايراني اعمال خواهد شد.

قرارداد سرمربي بلژيک رسماً تمديد شد

سرمربي اسپانيايي تيم ملي فوتبال بلژيک قرارداد خود را به طور رسمي تمديد کرد.

روبرتو مارتينس با امضاي قراردادي جديد با اتحاديه فوتبال بلژيک، خود را تا پايان جام جهاني 2022 قطر به تيم ملي فوتبال اين کشور متعهد کرد. اتحاديه فوتبال بلژيک ديروز (چهارشنبه) اعلام کرد سرمربي پيشين تيم‌هاي اورتون و ويگان قراردادش را با اين اتحاديه به مدت دو سال تمديد کرده است.

قرارداد قبلي اين سرمربي اسپانيايي در پايان ماه ژوئن 2020 به پايان مي‌رسيد، اما با توجه به تعويق افتادن يک ساله مسابقات يورو 2020، مديران اتحاديه فوتبال بلژيک بلافاصله مذاکرات خود را براي تمديد قرارداد مارتينس 46 ساله آغاز کردند.

روبرتو مارتينس که در سال 2016 جانشين مارک ويلموتس در تيم ملي بلژيک شد، در جام جهاني 2018 روسيه اين تيم را به عنوان سومي رساند که بهترين نتيجه تاريخ اين تيم در مسابقات جام جهاني بود.

اين سرمربي اسپانيايي گفت: دو سال و نيم پيش رو، دوره‌اي پرفشار براي تيم ملي ما با وجود مسابقات يورو، ليگ ملت‌هاي اروپا و بازي‌هاي انتخابي جام جهاني 2022 و البته بازي‌هاي مرحله پاياني جام جهاني خواهد بود.

فداکاري بزرگ نيمار براي بازگشت به بارسلونا

تا پيش از شيوع ويروس کرونا به نظر مي رسيد احتمال انتقال نيمار به بارسلونا زياد باشد، اما مشکلات مالي ناشي از اين ويروس کار بارسا براي خريد دوباره ستاره سابق برزيلي دشوار کرد و حالا شانس بازگشت نيمار به نوکمپ کمتر از هميشه شده است.

اما نشريه ال چيرينگيتو مدعي شد جوزپ ماريا بارتومئو، رئيس باشگاه بارسلونا در حال حاضر در حال بررسي راه هايي براي خريد نيمار است، اما ستاره برزيلي نيز آماده است تا دستمزد فعلي اش را بطور چشمگيري کاهش دهد تا زمينه انتقال او به نوکمپ فراهم شود. به نظر نيمار حاضر است از خير مبلغ 15 ميليون يورو در سال براي بازگشت به بارسا بگذرد و به جاي دريافت دستمزد 35 ميليون يورويي از باشگاه فرانسوي با 20 ميليون يورو نيز پيشنهاد تيم سابقش را قبول کند.

اما پرداخت اين رقم نيز براي بارسلونا آسان نخواهد بود. همچنين نشريه موندو ديپورتيوو نيز در گزارشي مدعي شد اولويت اول بارسلونا در تابستان امسال خريد لائوتارو مارتينز است و با توجه به تعدد وينگرهاي فراوان از جمله عثمان دمبله، ترينکائو و آتسو فاتي، ممکن است بارسا از خريد نيمار صرف نظر کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته