جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/03/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 6397

 خبـــر 

 شانس به ربيع‌خواه، عاليشاه يا نعمتي رو مي‌کند؟

قانون 5 تعويض در فوتبال آلمان تست شد و برخي تيم‌ها از اين فرصت استفاده کردند. در بازي شالکه و دورتموند شاهد 9 تعويض در دو تيم بوديم که شالکه‌اي‌ها در بازي هر 5 تعويض خود را انجام دادند. تعويض‌هايي اگر به داد اين تيم نمي‌رسيد شايد بيشتر از 4 گل هم مي‌خوردند. بازيکنان شالکه در زمين بسيار سنگين بودند و مصدوم هم دادند تا مربي آن‌ها در ابتداي نيمه دوم بعد از گذشت تنها 3 دقيقه دو تعويض کند. ليگ برتر ايران هم به 5 تعويض نياز دارد، چون در گرماي فصل تابستان 90 دقيقه دويدن کار هر کس نيست و براي بازيکناني که افت بدني داشتند سخت‌تر است. تعويض‌هاي زياد در يک بازي به نفع تيم‌هايي است که نيمکت پرمهره‌اي دارند. پرسپوليس يکي از تيم‌هايي است که از هر 5 تعويضش مي‌تواند استفاده مفيد کند و به بازيکنان ميلياردي نيمکتش بازي دهد. هرچه تعداد تعويض‌ها بيشتر شود فرصت بيشتر براي نيمکت‌نشينان تيم‌هاست تا شانس خودنمايي در زمين بازي را پيدا کنند و اين اتفاق به سود پرسپوليسي‌هايي است که فرصت بازي کمتري به آن‌ها مي‌رسد. پرسپوليس در آخرين ديدار ليگ برتر با ترکيب بوژيدار رادوشوويچ، محمد حسين کنعاني‌زادگان، شجاع خليل‌زاده، مهدي شيري، محمد نادري، کمال کاميابي‌نيا، احمد نوراللهي، وحيد اميري، مهدي ترابي، بشار رسن و علي عليپور به مصاف شهرخودرو رفت. اين نفرات ترکيب اصلي و مورد علاقه يحيي گل‌محمدي را مي‌سازند و تنها شايد جاي بيرانوند يا رادو در ترکيب اصلي عوض شود و باقي بازيکنان بايد نيمکت‌نشين اين نفرات باشند. در ادامه گزينه‌هاي 5 تعويض پرسپوليس را بررسي مي‌کنيم تا مشخص شود در قانون جديد فرصت به چه بازيکناني مي‌رسد تا در تيم يحيي بيشتر از گذشته بازي کنند.

تعويض شماره 1

کريستين اوساگونا بازيکني است که در تمامي ديدار‌هاي پرسپوليس تحت هدايت يحيي گل‌محمدي به ميدان رفته و برايش خيلي فرق ندارد تعداد تعويض‌ها 5 تا باشد يا يکي، چون او گزينه اصلي تعويض گل‌محمدي به حساب مي‌آيد و سرمربي هم که قصد دارد از انتخابش در فصل نقل و انتقالات دفاع کند به او بازي خواهد داد.

تعويض شماره 2

يحيي به کاپيتان تيمش اعتماد کامل دارد و شايد او را به ترکيب اصلي بازگرداند، اما بالاخره سيدجلال قرار نيست تا پايان فصل بازي‌هاي پرسپوليس را از روي نيمکت تماشا کند و اگر هم روي نيمکت بنشيند به عنوان يار تعويضي وارد زمين خواهد شد.

تعويض شماره 3

بين محمد انصاري و محمد نادري فقط يکي شانس بازي دارد و يکي هم نيمکت‌نشين مي‌شود، اما هر کدام که روي نيمکت بنشيند يکي از شانس‌هاي اصلي تعويض به حساب مي‌آيد. نادري حتي مي‌تواند يک خط به جلو‌تر هم برود و اين خودش دليل است تا اگر نيمکت‌نشين شد با بازيکنان خط جلو تعويض شود و يا وقتي انصاري پا به زمين گذاشت يک خط جلو برود.

تعويض شماره 4

برگه شانس نيمکت‌نشينان پرسپوليس از حالا اضافه مي‌شود. سيامک نعمتي شانس اول تعويض‌هاي شماره 4 است. هافبکي که تا از بند مصدوميت رها شد و داشت به دوران آمادگي نزديک مي‌شد و به دليل شيوع ويروس کرونا نتوانست به ترکيب برسد و تعويض چهارم فرصت مناسبي براي او خواهد بود تا شايد جايش را در ترکيب اصلي سرخپوشان پس بگيرد.

تعويض شماره 5

محسن ربيع‌خواه پسر آرام ترکيب پرسپوليس از زمان حضور گل‌محمدي يک دقيقه هم فرصت بازي در ليگ برتر را پيدا نکرده و قطعاً از قانون 5 تعويض خوشحال خواهد بود تا شايد به اين بهانه باز هم بازي در ترکيب پرسپوليس را تجربه کند.

نام‌هايي که برديم شانس‌هاي اول تعويض پرسپوليس در ادامه رقابت‌ها هستند، اما اميد عاليشاه را هم در نظر بگيريد که روي نيمکت مي‌نشيند و در کنار او چند جوان جوياي نام هم هستند که شانس بازي براي پرسپوليس را در ادامه ليگ برتر دارند و بايد ديد قانون جديد و تصميمات گل‌محمدي به سود کدام بازيکنان خواهد شد که از سر اجبار يا دل‌رحمي به عنوان تعويض چهارم و يا پنجم به زمين وارد زمين شوند.

توصيه روزنامه پرتغالي به پورتو براي جذب طارمي

يک روزنامه ورزشي پرتغالي به باشگاه پورتو توصيه کرد تا مهدي طارمي، مهاجم ريوآوه را جذب کند.

به گزارش روزنامه Abola پرتغال، مهدي طارمي در نخستين فصل حضورش در تيم ريوآوه خوش درخشيد و اکنون نام مطرحي در فوتبال پرتغال است.در ادامه اين مطلب روزنامه پرتغالي آمده است: مهدي طارمي که پيش از اين مورد توجه تيم‌هاي بنفيکا و اسپورتينگ ليسبون قرار داشت مي‌تواند گزينه ايده‌آلي براي حل مشکل خط حمله تيم پورتو در فصل آينده باشد.رئيس باشگاه ريوآوه پيش از اين اعلام کرده بود باشگاه‌هاي زيادي براي جذب مهدي طارمي اقدام کرده‌اند، اما پيشنهادهاي مالي آنها جالب نبوده است. وي تأکيد کرده بود هر باشگاهي براي خريد اين مهاجم بايد پول خوبي بپردازد تا بتواند رضايت ريوآوه را جلب کند.

کرونا مدافع مصري را به دستفروشي وادار کرد

مدافع مصري يکي از تيم‌هاي باشگاهي اين کشور در دوران شيوع ويروس کرونا مجبور شده است به کارگري و دستفروشي روي بياورد.

شيوع ويروس کرونا در سراسر جهان تأثير اقتصادي قابل توجهي بر زندگي ميلياردها انسان گذاشته است و فوتباليست‌ها هم از اين قاعده مستثني نيستند. محروس محمد، مدافع تيم دسته دومي بني سويف مصر يکي از آن فوتباليست‌هايي که بحران مالي سبب شده است تا او براي امرار معاش خود و خانواده‌اش به کارگري و دستفروشي در خيابان‌هاي مصر رو بياورد.

پس از اينکه تمامي رويدادهاي ورزشي از جمله مسابقات فوتبال در کشور مصر در نتيجه شيوع ويروس کرونا به حالت تعليق درآمد، باشگاه بني سويف که از اين وضعيت متضرر شده بود به مانند خيلي از باشگاه‌هاي دنيا اقدام به کاهش دستمزد بازيکنان کرد که در اين شرايط از دستمزد ماهيانه‌ محروس محمد مبلغ 200 دلار کم شد.

اين مدافع مصري در اين مدتي که کرونا در اين کشور شيوع يافته، براي جبران کسري دستمزد ماهيانه‌ خود و امرار معاش خانواده‌اش به کارگري در ساختمان، کار در نانوايي و فروش شيريني‌هاي مخصوص ماه رمضان در خيابان‌هاي شهر منفلوط واقع در 350 کيلومتري جنوب قاهره روي آورد.

محروس محمد در گفت‌وگو با خبرگزاري «آسوشيتد پرس»، گفت: براي اينکه بتوانم خورد و خوراک خانواده‌ام را تأمين کنم، هر کاري که لازم باشد، بايد انجام دهم. هيچ‌کس در اين شرايط مصون نيست، اما کساني مانند من و خانواده‌ام بايد زنده بمانيم.

اين مدافع مصري که برادر بزرگ‌تر خانواده چهار نفري خود است و يک برادر کوچک‌تر هم دارد، بابت کارگري ساختمان روزانه هفت دلار دستمزد مي‌گيرد و به خاطر تعهدي که به کار در نانوايي دارد، تنها دو روز مي‌تواند به کار در ساختمان مشغول باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته