جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 اظهار نظر وزير علوم درباره تغيير زمان برگزاري 3 آزمون کليدي 

 
وزير علوم با تاکيد بر اينکه زمان برگزاري آزمون‌هاي مرداد ماه سال جاري از جمله کنکور به هيچ عنوان تغيير نخواهد کرد، گفت: اين حق داوطلبان است که سال آينده در دانشگاه‌ها حاضر باشند و اگر به هر دليلي حق ورود به دانشگاه از اين افراد ضايع شود، وزارت علوم نمي‌تواند مسئوليت آن را بپذيرد.دکتر منصور غلامي در گفتگو با ايسنا، در خصوص زمزمه هاي تغيير زمان برگزاري کنکور سراسري، کارشناسي ارشد و دکتري وزارت علوم، تاکيد کرد: به هيچ عنوان زمان برگزاري هيچ کدام از اين آزمون‌ها تغيير نخواهد کرد؛ چرا که تمام محاسبات برگزاري اين آزمون‌ها در وزارت علوم انديشيده شده است.

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه فضاهاي برگزاري آزمون‌هاي مرداد ماه مشخص شده است، گفت: در حال حاضر فاصله گذاري براي نشستن داوطلبان در اين آزمون‌ها تعيين شده است، به طوريکه محل قرار گرفتن هر صندلي، فاصله لازم با صندلي‌هاي پس و پيش داوطلبان براي برگزاري آزمون‌ها در نظر گرفته شده است.وزير علوم با اشاره بر اينکه آزمون هاي کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي برگزار خواهند شد، افزود: امکانات بهداشتي نظير ماسک و مواد ضد عفوني کننده به اندازه کافي توسط مراکز برگزاري آزمون فراهم شده و مسئولين برگزار کننده آزمون‌ها در روزهاي نزديک به هريک از آزمون‌ها آموزش هاي لازم خواهند ديد.

دکتر غلامي تاکيد کرد: يکي از تدابير انديشيده شده اين است که در محل درب ورودي مراکز برگزاري آزمون سلامتي داوطلبان کنترل خواهد شد و تمامي پروتکل‌ها و دستورالعمل‌هاي بهداشتي توسط سازمان سنجش آموزش کشور براي برگزاري اين آزمون‌ها رعايت و اجرايي خواهد شد.

دکتر غلامي خاطر نشان کرد:امسال دو بار زمان برگزاري آزمون‌هاي سال 99 جابجا شد. در حالي که براي هريک از اين تاريخ‌ها شرايط لازم از سوي سازمان سنجش آموزش کشور به منظور برگزاري بهتر آزمون فراهم شده بود. لذا آماده برگزاري آزمون‌ها در زمان‌هاي تعيين شده هستيم چرا که تغيير و جابجايي هريک از آزمون‌ها موجب خواهد شد که در سال آينده گروهي از داوطلبان امکان ورود به دانشگاه را نداشته باشند.

وزير علوم همچنين گفت: اين حق داوطلبان است که سال آينده در دانشگاه‌ها حاضر باشند اگر به هر دليلي حق ورود به دانشگاه ها براي اين افراد ضايع شود، وزارت علوم نمي تواند مسئوليت آن را بپذيرد به همين جهت تمامي تلاش ما اين است که داوطلباني که زحمت کشيدند و آمادگي حضور در آزمون را پيدا کرده‌اند، با خيال راحت در آزمون‌ها شرکت کنند و با سلامتي اين مرحله را طي کنند.

دکتر غلامي در پايان خاطرنشان کرد:ما نبايد از باب اينکه احياناً در سيستم احساس ضعف ميکنيم حق داوطلبان را ناديده بگيريم و برگزاري آزمون‌ها را لغو کرده و يا مجددا به تعويق بيندازيم.بنابراين تمام تلاش ما اين است که آزمون‌ها برگزار شوند و آن طور که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است اين آزمون‌ها به خوبي و با اطمينان بالا برگزار خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته