جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 ميز خبر 

 کميسيون آموزش نحوه بازگشايي مدارس را بررسي مي‌کند

سخنگوي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در بررسي نحوه بازگشايي مدارس در سال تحصيلي جديد در جلسه هفته آينده اين کميسيون خبر داد.

احمد حسين فلاحي در گفت و گو با ايسنا، درباره ورود کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي به موضوع نحوه بازگشايي مدارس در سال تحصيلي جديد با شيوع کرونا گفت: در جلسه قبلي کميسيون آموزش اعضاي کميسيون اين سوال را مطرح مي‌کردند که با افزايش مبتلايان به کرونا و سه رقمي شدن تعداد فوتي‌ها چطور قرار است از 15 شهريور مدارس بازگشايي شود و چطور مي‌خواهند شرايط را براي حضور فيزيکي دانش آموزان در مدارس فراهم کنند.

وي افزود: با توجه به اين سوالات و ابهامات قرار شد هفته آينده کميسيون در اين باره ورود کرده و جلسه‌اي را با حضور مسوولان مربوطه برگزار کند.

ادامه ثبت نام کتب درسي تا 15 شهريور ماه

معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي گفت:به دنبال شيوع کرونا و بازگشايي زود هنگام مدارس، ثبت نام کتب درسي تا 15 شهريور ماه ادامه دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اسدالله مرتضايي معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي طي ارتباط زنده تلويزيوني با شبکه خبر با اشاره به جزئيات ثبت نام کتب درسي، گفت: ثبت نام دوره پايه در گام اول انجام شد، لذا بيش از 97 درصد از پايه دوم تا دوازدهم ثبت نامشان به اتمام رسيده است.

او با اشاره به اينکه ثبت‌نام دوره‌هاي ورودي يعني پايه اول، هفتم و دهم نيز شروع شده است، افزود: دانش آموزان براي ثبت نام کتب درسي پايه‌هاي اول، هفتم و دهم بايد ابتدا به سامانه سناد و سپس به سامانه فروش مراجعه و ثبت سفارش کنند.

مرتضايي با بيان اينکه ثبت نام کتب درسي تا 15 شهريور ادامه دارد، تاکيد کرد: با توجه به شرايط کرونا و آغاز زود هنگام سال تحصيلي که از ابتدا تا 15 شهريور خواهد بود، بايد همه همت مصروف ثبت سفارش شود تا با آغاز سال تحصيلي همه کتاب‌ها در اختيار دانش آموزان قرار بگيرد.

تسهيلات ويژه دانشگاه تربيت مدرس براي دانشجويان تحصيلات تکميلي

دانشگاه تربيت مدرس ضمن اختصاص تسهيلاتي ويژه ايام شيوع بيماري کوويد-19 به دانشجويان تحصيلات تکميلي، جزئيات مدت زمان تحصيل دانشجويان کارشناسي ارشد و دکتري در دوره شيوع کرونا را اعلام کرد.

به گزارش ايسنا، هيات رييسه دانشگاه تربيت مدرس مصوب کرده است که تأييد ثبت نام و يا حذف صرفا نيم سال دوم 99-1398 تمامي دانشجويان نوبت اول (روزانه) کارشناسي ارشد و دکتري که در مرحله پژوهشي (يا در آستانه تصويب پروپوزال و يا امتحان جامع) بوده و به هرعلتي تا پايان شهريورماه سال جاري موفق به ادامه فعاليت‌هاي پژوهشي و يا دفاع از پايان نامه يا رساله خود نمي‌شوند، نيازي به ثبت درخواست در سامانه گلستان نداشته و نهايتا نيم سال مذکور جزو سنوات تحصيلي آنها منظور نخواهد شد و شهريه ‏اي نيز بابت آن دريافت نمي‌شود.

همچنين دانشجويان شهريه پردازي که در مرحله فعاليت هاي پژوهشي هستند نيز در صورت عدم بهره مندي و حذف نيم سال فوق بعد از تأييد گروه از پرداخت شهريه تحصيلي اين نيم سال معاف مي‌شوند.

دانشجوياني که در نيم سال تحصيلي جاري تا پايان شهريور ماه موفق به دفاع از پايان نامه يا رساله خود شوند، به مدت 3 ماه از کسر سنوات تحصيلي بدون احتساب، به عنوان مشوق بهره مند خواهند شد.

بر اين اساس مشکل ساير دانشجوياني که واجد شرايط خاص آموزشي يا پژوهشي هستند نيز توسط معاونت آموزشي دانشگاه با تسامح بررسي و تصميم گيري خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته