جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 ميز خبر 

 حفر و تکميل 31 حلقه چاه نفت و گاز با دکل‌هاي ملي حفاري

31 حلقه چاه نفت و گاز از ابتداي سال جاري تا کنون با کاربست ناوگان شرکت ملي حفاري ايران، حفر و تکميل شده است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي حفاري ايران، حميدرضا خوش‌آيند، معاون عمليات حفاري اين شرکت از حفر و تکميل 31 حلقه چاه نفت و گاز در سال جاري خبر داد و گفت: از اين تعداد چاه يک حلقه اکتشافي،14 حلقه توسعه‌اي توصيفي و 16 حلقه تعميري تکميلي بوده است.

وي افزود: از شمار چاه‌هاي حفر شده، 25 حلقه در گستره عملياتي شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب، سه حلقه در حوزه فعاليت شرکت مهندسي و توسعه نفت، 2 حلقه در شرکت نفت فلات قاره ايران و يک حلقه در قالب پروژه‌اي براي مديريت اکتشاف شرکت ملي نفت ايران حفر شده است.خوش‌آيند با بيان اينکه ناوگان حفاري شرکت ملي حفاري، بيش از 70 دستگاه فوق سنگين، سنگين و سبک در اختيار دارد، اظهار کرد: در زمان حاضر 17 دستگاه حفاري در مناطق عملياتي در مراحل جابه‌جايي قرار دارد.

افزايش 40 درصدي مصرف سي‌ان‌جي در منطقه چالوس

مدير منطقه چالوس از افزايش 40 درصدي مصرف سي‌ان‌جي در ارديبهشت 99 ‌در اين منطقه خبر داد.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه چالوس، تورج اماني در اين باره گفت: از ابتداي امسال تا پايان ارديبهشت‌ماه بيش از 15 ميليون مترمکعب سي‌ان‌جي در سطح منطقه چالوس مصرف و تقريباً همين مقدار در مصرف بنزين صرفه‌جويي شد.

وي افزود: اين منطقه ارديبهشت‌ماه امسال‌ با مصرف 5.9 ميليون مترمکعب اين فرآورده با 40 درصد افزايش مصرف روبه‌رو بوده است.

مدير شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي منطقه چالوس تأکيد کرد: زمان پيش از مديريت مصرف سوخت، تعداد خودروهايي که روزانه از جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي منطقه سوخت‌گيري مي‌کردند به‌طور تقريبي15 هزار خودرو بوده که پس از اجراي طرح مديريت مصرف سوخت اين عدد تقريباً به 23 هزار خودرو افزايش يافت و با توجه به ظرفيت کمپرسورهاي جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي منطقه، قابليت سوخت‌رساني به50 هزار خودرو در روز را دارند.

اماني ضمن اشاره به وجود 41 جايگاه سي‌ان‌جي در منطقه چالوس افزود: جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي منطقه حدود 200 نازل فعال دارند و در شرايط ايمن و استاندارد در سطح غرب استان مازندران آماده سوخت‌گيري خودروها هستند و همچنين بر اساس آخرين آمار 100 درصد جايگاه‌هاي سي‌ان‌جي منطقه توانسته‌اند گواهينامه استاندارد را تا ابتداي سال 98 دريافت کنند.

وي تأکيد کرد: بايد الزام‌هاي ايمني متصديان جايگاه‌ها رعايت شود و به رعايت نکات بهداشتي در جايگاه‌ها و ضدعفوني همه سطوح و ديسپنسرها نيز توجه بيشتري داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته