جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 معادلات انرژي 

 معاون وزير نفت در امور گاز خبر داد:

افزايش 3.6 ميليارد مترمکعبي صادرات گاز ايران

معاون وزير نفت در امور گاز اعلام کرد که صادرات گاز ايران در سال 98 با ثبت جهشي 26 درصدي، حدود 3.6 ميليارد مترمکعب افزايش يافته است.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملي گاز ايران، حسن منتظرتربتي، با اشاره به ثبت رکوردهاي جديد توليد، انتقال، توزيع و صادرات گاز در سال 98، از ثبت رکورد بي‌سابقه صادرات گاز طبيعي کشور در اين سال خبر داد و گفت: مصرف تجمعي گاز مشترکان خانگي، تجاري و صنايع غيرعمده پارسال حدود 10 ميليارد مترمکعب افزايش يافت، اما با وجود ثبت رکوردهاي جديد مصرف، گاز مشترکان خانگي شهري و روستايي قطع يا با افت فشار روبه‌رو نشد.

وي با بيان اينکه در چهار ماه پاياني پارسال، ميانگين مصرف گاز خانگي روزانه 55 ميليون مترمکعب نسبت به مدت مشابه سال 97 افزايش داشت، تصريح کرد: با وجود جهش مصرف گاز خانگي اما پارسال رکوردي جديد براي صادرات گاز کشور ثبت شد.

معاون وزير نفت در امور گاز با بيان اينکه سال 98 ميانگين صادرات تجمعي گاز حدود 3 ميليارد و 600 ميليون مترمکعب نسبت به سال97 افزايش داشته، افزود: در مجموع سال 98 صادرات گاز ايران جهشي26 درصدي نسبت به سال 97 تجربه کرده است.

تربتي با بيان اينکه کل برداشت گاز از منابع در سال 98 حدود270 ميليارد مترمکعب بوده است، تأکيد کرد: هم‌زمان با افزايش مصرف گاز و توسعه شبکه خطوط لوله و بهره‌برداري از تأسيسات جديد تقويت فشار، در مجموع گازي توليد نشد که براي انتقال و توزيع آن مشکلي وجود داشته باشد.

وي يکي از مهم‌ترين برنامه‌هاي اولويت‌دار سال 99 شرکت ملي گاز ايران را ساخت و توسعه شبکه گازرساني در استان سيستان و بلوچستان دانست و تصريح کرد: براساس برنامه زمان‌بندي، اميدواريم تا آذرماه امسال گازرساني به شهر زاهدان به پايان برسد، ضمن آنکه ساخت خطوط لوله انتقال گاز در ديگر شهرهاي اين استان هم تکميل شود و به تفکيک اولويت در مدار بهره‌برداري قرار گيرد.

مديرعامل شرکت ملي گاز ايران همچنين با بيان اينکه شيوع ويروس کرونا تاکنون تأثيري در اجراي برنامه‌هاي توسعه‌اي يا تعميرات صنعت گاز کشور نداشته است، اظهار کرد: با برنامه‌ريزي انجام‌شده از پارسال و با تأمين منابع مالي و اجراي تمامي پروتکل‌هاي بهداشتي، شيوع کرونا اختلالي در روند توسعه و اجراي پروژه‌هاي جديد توسعه و تعميراتي شرکت ملي گاز ايران ايجاد نکرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته