جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 رئيس کل بانک مرکزي خبر داد:
 پيشنهاد انتشارگواهي سپرده يورويي بزودي به شوراي پول واعتبار مي‌رود 

 رئيس کل بانک مرکزي گفت: بانک مرکزي بزودي طرح گواهي سپرده يورويي را به شوراي پول و اعتبار ارائه خواهد داد.به گزارش خبرگزاري مهر، عبدالناصر همتي در صفحه خود در فضاي مجازي از برنامه اين بانک براي ارائه پيشنهاد به شوراي پول و اعتبار جهت انتشار گواهي سپرده يورويي خبر داد.متن کامل يادداشت به اين شرح است:

- در راستاي چارچوب فعلي سياستگذاري پولي و اجراي عمليات بازار باز، و به منظور مديريت نقدينگي و هدايت تورم به سمت هدف 22 درصدي، بانک مرکزي به زودي طرح گواهي سپرده يورويي رابه شوراي پول و اعتبار ارائه خواهد داد. بر اين مبنا، قرار است بانک مرکزي در قالب گواهي يورويي با سود مشخص، و با فروش به نرخ بازار، نسبت به جمع آوري ريال اقدام نمايد. دراين طرح بانک مرکزي با تکيه بر ذخاير کافي اسکناس يورويي خود متعهد مي‌شود، عين مبلغ را در زمان سررسيد به يورو پرداخت نمايد.

- اقدام پيشين بانک مرکزي براي کمک به ثبات بيشتر در بازارهاي دارايي، يعني افزايش نرخ سود سپرده بانک‌ها نزد بانک مرکزي از10 درصد به 12 درصد، که از روز گذشته اجرايي شد، موجب تعديل سريع نرخ سود بين بانکي شده و از10.5 درصد به 12.5 درصد افزايش يافت. بانک مرکزي اقدامات ثبات بخش خود در بازارهاي مالي را تداوم خواهد داد. ضمن اينکه چارچوب فعلي سياست پولي اين اجازه را مي‌دهد که در زمان مقتضي و تا جايي که نياز باشد، سياستگذار از ابزار پولي خود به منظور ثبات مالي و رسيدن به هدف تورمي استفاده نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته