جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 اعتراض دختران فوتباليست به بلاتکليفي ليگ؛
 لطفا به بانوان احترام بگذاريد! 

بازيکنان تيم‌هاي مختلف فوتبال بانوان با انتقاد از بي‌توجهي مسئولان به تعيين تکليف وضعيت ليگ خواستار اعلام تصميم قطعي در مورد ادامه مسابقات شدند.به گزارش ايسنا، با گذشت چند ماه از شيوع ويروس کرونا و تعطيلي ليگ برتر فوتبال بانوان هنوز تکليف چهار بازي‌ باقي مانده مشخص نيست و با اينکه اکثر مربيان و بازيکنان خواستار اعلام پايان ليگ شده‌اند اما مسئولان فوتبالي در اين مورد اعلام نظري نمي‌کند. اين در حالي است که تکليف کليه رده‌هاي برتر، دسته دو و سه فوتبال مردان مشخص شده است. از طرفي مسئولان فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ بدون توجه به بلاتکليفي باشگاه‌ها، بازيکنان و مربيان سکوت پيشه کرده‌اند و پاسخگونيستند.

در همين راستا چند تن از بازيکنان تيم‌هاي مختلف فوتبال با ايسنا به گفت‌وگو پرداختند و خواستار تصميم‌گيري هر چه سريع‌تر براي ليگ شدند. آنها اين بلاتکليفي را نشانه‌ي بي‌توجهي مسئولان ورزشي فوتبال به وضعيت بانوان قلمداد کردند که به وجهه فوتبال بانوان در جامعه خدشه وارد مي‌کند.

زهرا قنبري: وجهه فوتبال بانوان زير سوال مي‌رود

زهرا قنبري، بازيکن تيم شهرداري بم کرمان و خانم گل فوتبال بانوان در سال 97 در مورد بلاتکليفي ليگ برتر گفت: اينگونه وجهه فوتبال بانوان زير سوال مي‌رود. توقع حرفه‌اي شدن، داريم و بايد در تصميم‌گيري‌هايمان هم حرفه‌اي عمل کنيم؛ نزديک به 4 ماه از تعطيلي ليگ گذشته، وضعيت ليگ‌هاي مردان مشخص شده اما نمي‌دانم چرا تصميم قطعي در مورد ليگ بانوان اعلام نمي‌شود تا از اين بلاتکليفي خارج شويم.

او در اين مورد افزود: خيلي از مربيان و بازيکنان خواستار اعلام پايان ليگ هستند. پول در فوتبال بانوان آنقدر نيست که امکان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را داشته باشيم. در شرايطي که اختلاف امتياز تيم‌هاي صدر جدول مشخص است و موافق پايان ليگ هستند، اميدوارم سريع تصميم گرفته شود تا تيم‌ها براي فصل آينده برنامه ريزي کنند.

قنبري به بي‌توجهي مسئولان به تعيين تکليف ليگ بانوان اشاره کرد و گفت: اين وضعيت خوب نيست. فوتبال بانوان در سال‌هاي اخير جهش خوبي داشته اما اين بلاتکليفي نظرها را از فوتبال بانوان برمي‌گرداند و اين ابهام را ايجاد مي‌کند که مسئولي دارد يا نه؟ در حالي که همه مسئولان را داريم اما هنوز تصميم نگرفته‌اند.

هاجر دباغي: کسي پاسخگو نيست

هاجر دباغي، بازيکن تيم سپاهان اصفهان که در حال حاضر با 27 گل در صدر جدول گلزنان سال 98 قرار دارد با بيان اينکه کسي در مورد وضعيت ليگ به ما جواب نمي‌دهد، ادامه داد: منتظر هستيم تا فدراسيون تعيين تکليف کند. هر چه باشگاه‌ها فشار مي‌آوردند، اما متاسفانه تصميم رسمي را اعلام نمي‌کنند.

او معتقد است که اگر دغدغه باشگاه‌ها و بازيکنان براي مسئولان ورزشي مهم بود، زودتر تکليف ليگ را مشخص مي‌کردند چون اکنون باشگاه‌ها و بازيکنان نمي‌دانند که بايد خود را براي فصل آينده آماده کنند يا اينکه فصل بعد هم تحت تاثير کرونا برگزار نمي‌شود.

زهرا خواجوي: ليگ بانوان براي مسئولان اهميت ندارد

زهرا خواجوي، بازيکن تيم وچان کردستان و رکورددار گل نخوردن فوتبال ايران هم بحث احترام به بانوان فوتباليست را پيش کشيد و گفت: تا وقتي ما زنان به هم احترام نگذاريم، ديگران هم براي ما احترام قائل نمي‌شوند، تکليف ليگ دو، سه و رده‌هاي نوجوانان و جوانان مردان مشخص شده است اما هنوز تکليف ليگ برتر ما معلوم نيست. اين بي نظمي‌ها کيفيت ليگ بعد را هم پايين مي‌آورد.

اين بازيکن که براي فصل آينده خود چند پيشنهاد دارد مي‌گويد از آنجايي که در اختيار تيم وچان کردستان است، نمي‌تواند به پيشنهادهاي خود فکر کند. او معتقد است ساير باشگاه‌ها، مربيان و بازيکنان هم اين شرايط را دارند و تکليف خود را براي ليگ فصل بعد نمي‌دانند.

خواجوي با بيان اينکه بلاتکليفي ليگ نشان‌دهنده بي‌توجهي مسئولان به فوتبال بانوان است، گفت: چند ماه است که ليگ بانوان تعطيل شده اما هنوز تصميمي در مورد مسابقات نگرفته‌اند و اين نشان مي‌دهد که نسبت به ليگ بانوان بي‌اهميت هستند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته