جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1399/04/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 6424

 خبـــرنامه 

 ستاره فصل ليورپول چه کسي بود؟

کرونا، تعويق مسابقات، استرس لغو و نيمه کاره ماندن فصل هم باعث نشد، ليورپولي‌ها به هدف‌شان که قهرماني در ليگ برتر بود، نرسند. قرمزهاي مرسي‌سايد در حالي بعد از 30 سال توانستند به جام جزيره برسند که در قالب يک تيم متحد و هماهنگ زير نظر مربي کاربلدي به نام يورگن کلوپ اين رويا را محقق ساختند. در ترکيب ليورپول ستاره‌هاي پنهان زيادي وجود داشتند که شايد مثل ديگر ستاره‌ها رقم‌هاي نجومي دريافت نمي‌کردند اما با نشان دادن کيفيت‌شان توانستند هواداران ليورپول را خوشحال و تاريخ‌سازي کنند. اينکه کدام بازيکن در سرنوشت قهرماني تاريخي ليورپول نقش داشت و در ذهن هواداران خودش را ماندگار کرد انتخابي سخت و پيچيده است.

ترنت الکساندر آرنولد

دفاع چپ مدرن ليورپولي‌ها در عين جواني توانست اعتماد يورگن کلوپ را جلب کند و خيلي زود به ترکيب اصلي و سپس مهره ثابت تيم تبديل شود. وقتي بازيکنان مطرحي همچون فان دايک، صلاح، آليسون، مانه و... هستند صحبت از تأثيرگذاري آرنولد شايد کمي اغراق‌آميز باشد اما اين مدافع جوان با 12 پاس گلي که در طول فصل ارسال کرد، نشان داد نقش غيرقابل انکاري در قهرماني ليورپول دارد. ترنت 21 ساله از آگوست 2016 که اولين بازي‌‌اش را براي لک‌لک‌ها انجام داد تاکنون 30 بازي در ليگ برتر حضور داشته که حاصلش 25 پاس گل و 5 گل بوده است. تأثيرگذاري 100 درصدي او در همه بازي‌ها کاملاً نمايان است.

ويرجيل فان‌دايک

وقتي در سال 2019 بازيکن سال اروپا شد که دو سال قبل در لباس ساوتهمپتون ايفاي نقش مي‌کرد. براي اين مدافع هلندي لذت بردن از فوتبال از سال 2018 به بعد شروع شد که پيراهن ليورپول را پوشيد و به مرد سرسخت قلب خط دفاعي کلوپ تبديل شد. بي‌انصافي است که اگر در 14 کلين‌شيت آليسون بکر نقش ويرجيل را ناديده بگيريم. او در همه بازي‌هاي ليورپول حضور ثابت داشته و آرامشي را که مدافعاني همچون هيپيا و اشکرتل در طول سال‌هاي گذشته به تيم نداده بودند را به راحتي به هواداران داد. حتي اگر سانه، صلاح و فيرمينو بيشترين گل‌ها را براي ليورپول زده باشند اما عنوان بهترين بازيکن سال جزيره و اروپا افتخاراتي است که نصيب ويرجيل شده است.

جردن هندرسون

در تيمي که استيون جرارد و کني دالگليش را به عنوان اسطوره‌هايش داشته باشد اگر بتواني بيشترين تعداد بازي را ثبت کني، نشان مي‌دهد کاري بزرگ را مرتکب شدي. درست مثل جردن هندرسون که با 308 بازي توانسته بيش از هر بازيکن ديگري نه تنها در ليورپول بلکه در ليگ برتر بازي کند. نزديک‌ترين رقيب به او جيمز ميلنر هم‌تيمي‌‌اش است. هندرسون شايد کاپيتاني کاريزماتيک و در چشم رسانه‌ها نباشد اما افتخاراتي را کسب کرده که آرزوي همتايان نسل‌هاي قبلش است. بالا بردن جام نقره‌اي ليگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و حالا ليگ برتر تا هميشه در ويترين افتخارات او خواهد ماند.

ساديو مانه

وقتي مقابل لسترسيتي گلزني کرد و روي زمين چمن سبز رنگ سجده کرد هيچ‌ کس در آن لحظه دليلش را نفهميد. بعد از بازي مشخص شد او براي پنجاهمين بار در ليگ برتر با پيراهن ليورپول گلزني کرده است. او دهمين بازيکني بود که توانست به اين عنوان مهم برسد. ساديو مانه امسال هم براي تيمش موثر واقع شد. او با 15 گلي که به ثمر رساند و 7 پاس گلي که ارسال کرد، مجموعاً در 18 امتياز تأثيرگذار واقع شد که نشان مي‌دهد حضورش تا چه اندازه در کسب اين قهرماني مهم بوده است.

محمد صلاح

بازيکني که در چلسي مورينيو نيمکت‌نشين بود و در جام جهاني‌ با مصدوميت براي مصر بازي کرد، با پيراهن ليورپول به ستاره‌اي بزرگ تبديل شد. او در همان فصل 18-2017 موفق شد 44 گل براي ليورپول به ثمر برساند و چشم‌ها را به خود خيره کند. فصل گذشته با زدن 22 گل آقاي گلي ليگ برتر را به دست‌ آورد. امسال هم در همه تورنمنت‌ها 21 گل به ثمر رساند و ميانگين هر 146 دقيقه يک گل را ثبت کرد اما گلزني تنها وظيفه صلاح نيست. او 49 خلق موقعيت داشت که 7 تاي آن به پاس گل تبديل شد. او مقابل بورنموث گل شماره 70 خود را در صدمين بازي خود براي ليورپول در ليگ برتر به ثمر رساند. آماري که براي آلن شيرر در بلکبرن 79 گل بود و صلاح توانست از فان نيستلروي و سرخيو آگوئرو رد شود. اين همه نشانه براي تاثيرگذاري صلاح در قهرماني ليورپول کافي نيست؟

ادعاي رسانه بلژيکي؛

مثبت شدن تست کروناي لژيونر ايراني شارلوا !

با اعلام رسانه بلژيکي، مهاجم ايراني تيم فوتبال شارلواي بلژيک به کرونا مبتلا شده است.

به گزارش سايت hln بلژيک، در حالي که تمرينات تيم فوتبال شارلواي بلژيک در شهر کامن آلمان پيگيري مي‌شود، تست کروناي دو بازيکن اين تيم يعني يونس دلفي از ايران و ممدو فال از سنگال، مثبت اعلام شد.

نتيجه تست مودو ديانيه، ديگر بازيکن تيم شارلوا که به همراه فال از سنگال به بلژيک سفر کرده بود، منفي اعلام شد. با اين وجود اين بازيکن هم در قرنطينه خانگي قرار دارد. تست علي قلي‌زاده، ديگر بازيکن تيم که همراه دلفي به بلژيک آمد و اکنون در اردوي شارلوا به سر مي‌برد نيز منفي شده است.مدير بخش اداري باشگاه شارلوا در اين خصوص به روزنامه سادپرسه گفت: شرايط دشوار است. بازيکناني که در قرنطينه هستند، شرايط بدي ندارند و هيچ علائمي از خود نشان نمي‌دهند. با اين حال به شکل جداگانه باقي مي‌مانند. شرايط دشوار است اما فکر مي‌کنم بايد به صورت حرفه‌اي با آن برخورد کنيم. اگر ما تنها باشگاهي باشيم که تست بازيکنان آن مثبت شده، تعجب مي‌کنم. ما با دو اتوبوس به اردو آمديم، چون يک اتوبوس مي‌تواند حداکثر 20 نفر را سوار کند. ما در محيط‌هاي سربسته هم ماسک مي‌زنيم و از هم فاصله مي‌گيريم.شارلوا اولين باشگاه ژوپيلر ليگ نبود که تست کروناي عضوي از اين تيم مثبت بود و پيش‌تر، يک عوض کادر پزشکي باشگاه سرکل بروژ هم به کرونا مبتلا شده بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبردانشگاه
انرژي
پزشكي
اقتصادي
استانها
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته