جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/08/23 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2907

 ميز خبر 


نماينده آباده: هشدار هاشمي همسو با منافع ملي است
 
آفتاب: محمود محمدي عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس معتقد است آنچه از سوي شخصيت هاي برجسته اي مانند آيت الله هاشمي رفسنجاني مطرح مي شود بدون اغراض و در جهت منافع ملي و مصالح کشور است.وي افزود: ما نيازمند تبادل نظر بيشتر و گفتمان درون حکومتي هستيم تا در شرايطي که دشمنان خارجي به دنبال تفرقه هستند خداي ناکرده رويکرد خود را براساس اختلافات داخلي دنبال نکنند. عضو کميسيون امنيت ملي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه تحليل شما از اختلاف ديدگاه،  بين هاشمي رفسنجاني و احمدي نژاد در خصوص شرايط ويژه کشور چيست گفت: آقاي احمدي نژاد به عنوان رئيس جمهور مسئوليت اجرايي، کشور را برعهده دارد و طبعا چه در سياست داخلي و چه در سياست خارجي حيطه وظايف و مسئوليت ايشان است که به عنوان مثال سياست ها را در شوراي عالي امنيت ملي به عنوان رئيس اين شورا و چه در شوراي اقتصاد به عنوان رئيس شوراي اقتصاد تصويب و به اجرا بگذارد. محمدي تصريح کرد: اما طرح ديدگاه ها توسط ديگر شخصيت هاي نظام و حتي هر شهروند ايراني نسبت به مسائلي که به منافع ملي مربوط مي شود. طبيعي است که لازم است از اين ديدگاه ها در جهت مصالح کشور استفاده شود و چنانچه سياستي نياز به تغيير و اصلاح داشته باشد بايد در چارچوب مطرح شود. وي در پاسخ به اين پرسش که چرا شخصيتي مانند آيت الله هاشمي رفسنجاني از جدي بودن تهديدات عليه کشور سخن مي گويد و در مقابل آقاي رئيس جمهور در اظهارات خود عنوان مي کند که نگراني در اين زمينه وجود ندارد گفت: تهديد همواره وجود دارد و راجع به تهديدات ديدگاه هاي متفاوتي وجود دارد. هيچ کس نمي تواند منکر تهديد باشد، الان در شرايط اقتصادي تحريم هستيم و نارضايتي برابر تحريم مي تواند به بحران و تنش تبديل شود که اين از توطئه هاي آمريکاست که مي خواهد جامعه را ناراضي کند.اين عضو کميسيون امنيت ملي گفت: نبايد واقعيت ها را کتمان کرد و يا در مورد آنها غلو کرد تا بتوانيم راه چاره و راهکار لازم را در مواقع لازم پيدا کنيم.
 
سخنگوي قوه قضاييه: قاضي مستقل است
 
 
مهر: سخنگوي قوه قضاييه، ديروز در حاشيه بازديد از نمايشگاه مطبوعات، درباره آنچه "فشار به قاضي پرونده حسين موسويان براي مجرم نشناختن وي" عنوان شده، گفت: معمولا اينگونه پرونده ها، پرونده هاي ملي هستند و قضات آن نيز از قضاتي انتخاب مي شوند که به قدرت و قوت کار خود ادامه دهند و هم توان علمي و رسيدگي به اين پرونده را داشته باشند. اين قضات به کار خود مسلطند ." عليرضاجمشيدي با تاکيد بر اينکه "تصميم گيري قوه قضائيه بر مبناي قانون و استقلال قاضي است و از فشارها تاثير نمي پذيرد" افزود: در گذشته نيز ما شاهد تشکيل چنين پرونده هايي در قوه قضائيه بوده ايم اما در دستگاه قضائي همواره در رسيدگي به اين پرونده ها سربلند بيرون آمده و در اين مورد ( پرونده موسويان ) نيز چنين خواهد بود. سخنگوي قوه قضائيه خاطر نشان کرد: به طور طبيعي مسائلي که از سوي افراد له يا عليه متهمي مطرح مي شود، در حکم قاضي اثر گذار نيست. احمدي نژاد روزدوشنبه مدعي شده بود: در شرايط کنوني برخي قاضي پرونده کسي را که به عنوان جاسوس شناخته شده را تحت فشار گذاشته اند تا وي را تبرئه کند، اما بنده در جمع شما دانشجويان مي گويم که اين افراد بايد بدانند ملت ايران اجازه نخواهند داد مجرمين از دست قانون و ملت ايران نجات پيدا کنند.
 
 حسيني: اظهارات رايس براي مذاکره جدي نيست

گروه سياسي: سخنگوي وزارت امور خارجه ايران در پاسخ به سوال خبرنگاري پيرامون اظهارات اخير وزير امور خارجه آمريکا مبني بر آمادگي براي انجام مذاکره با ايران به شرط تعليق غني سازي اورانيوم، گفت: اينگونه اظهارات مقامات آمريکايي، اظهارات جديدي نيست. به گزارش اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، "سيد محمدعلي حسيني" ، تصريح کرد: نگرش مقامات آمريکايي نسبت به پيشرفت و ترقي ملت ايران همواره منفي بوده و در عمل آنچه تاکنون از دولتمردان آمريکايي مشاهده شده، استمرار اقدامات خصمانه و ناديده گرفتن حقوق قانوني، لجاجت در تضييع دستاوردهاي علمي و فناوري و تلاش جهت تخريب افتخارات فرهنگي و تمدني ايرانيان بوده است. حسيني با تاکيد بر اينکه تغيير بنيادين رويکردهاي گذشته نبايد با پيش شرط همراه باشد، اظهار داشت: کدام دولت است که قادر باشد حق و حقوق مسلم قانوني و سرنوشت ساز ملت خويش را در معرض معامله گذاشته و در مقابل تاريخ و مسووليت هاي خطير ملي، پاسخگو نباشد؟ سخنگوي دستگاه ديپلماسي ايران تصريح کرد: دولت جمهوري اسلامي ايران در چارچوب مسووليت هاي مبتني بر قانون اساسي و مطالبات مردم قادر نيست ذره اي از اين حق و حقوق که کاملا در چارچوب مقررات و قوانين بين المللي است، قصور نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته