جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/10/04 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - (سه شنبه) (ميلاد حضرت عيسي مسيح(ع) را تبريك مي گوييم) نسخه شماره 2942

  در مراسم آيين دانش آموختگي واحد علوم تحقيقات عنوان شد:
 دانشگاه آزاد اسلامي هم اکنون 55 درصد آموزش عالي کشور را در اختيار دارد 

 آفرينش: دانشگاه آزاد اسلامي هم اکنون 55 درصد آموزش عالي کشور را بر عهده دارد. به گزارش روابط عمومي واحد علوم و تحقيقات دکتر خليل محمد علي زاده معاون فرهنگي واحد علوم و تحقيقات در مراسم آيين دانش آموختگي دانشجويان دانشکده مهندسي پزشکي با بيان اين مطلب گفت:  مطرح ترين اساتيد کشور در دانشکده مهندسي پزشکي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه ازاد اسلامي مشغول فعاليت هستند. وي با اشاره به سرمايه گذاري هاي انجام شده توسط خانواده ها در دانشگاه آزاد اسلامي اظهار داشت: در اثر اين سرمايه گذاري ها امروز دانشگاه آزاد اسلامي با بيش از 350 واحد دانشگاهي و يک ميليون و سيصد هزار دانشجو و بالغ بر 2/5 ميليون دانش آموخته، بيش از 55 درصد آموزش عالي کشور را در اختيار دارد.
علي محمدزاده گفت: پذيرش قابل توجهي از دانش آموختگان اين مراسم در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه هاي دولتي از دو جهت براي ما ارزشمند است اولا اگر افرادي که در دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل مي کنند بر اين باور باشند که اين دانشگاه نسبت به دانشگاه هاي دولتي رتبه پايين تري دارد به اين خطاي خود پي مي برند که واحد علوم تحقيقات نه تنها از دانشگاه هاي دولتي چيري کمتر ندارد بلکه حتي در سطح بالاتري است. پانيا اينکه اگر دانشجويان با توجه به مشکلات اقتصادي بتوانند در سهميه هاي رايگان دانشگاه هاي دولتي پذيرفته شوند کمکي از لحاظ اقتصادي به خانواده هايشان مي کنند.
معاون فرهنگي واحد علوم و تحقيقات در ادامه گفت: مهندسي پزشکي رشته اي است که باهوش ترين دانشجويان در آن تحصيل مي کنند و اميدوارم آينده خوبي در انتظارشان باشد.
در ادمه اين مراسم، دکتر نويدبخش رئيس دانشکده مهندسي پزشکي با اشاره به اين مطلب که متاسفانه بيش از 90 درصد تجهيزات پزشکي کشور وارداتي است، افزود: دانش آموختگان رشته مهندسي پزشکي علوم کلاسيک، طراحي و ساخت اين تجهيزات را آموخته اند و اکنون بايد در اين زمينه تجربه و فعاليت کنيد و تا موفق به ساخت تجهيزات پزشکي شويد.  وي با اشاره به جديد بودن رشته مهندسي پزشکي گفت: در کشور ما شايد به اندازه انگشتان يک دست هم دانشگاه دولتي نداشته باشيم که داراي رشته مهندسي پزشکي باشند اما مطرح ترين اساتيد دانشگاه هاي دولتي در اين دانشکده مشغول فعاليت هستند. همچنين خانم ابي زاده از دانش آموختگان دانشکده مهندسي پزشکي نيز گفت: هدف ما از تحصيل خدمت به مردم و ارتقاي سطح علمي و فرهنگي بويژه در رشته مهندسي پزشکي است. گفتني است در اين مراسم پس از اجراي برنامه سرود ناشنوايان دستان گويا و نمايش فيلم خاطرات دانشجويان،  لوح دانش آموختگي دانشجويان مزين به امضاي دکتر جاسبي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به آنها اهدا شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته