جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/11/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه ) نسخه شماره 2983

  استقلال ، شيرين فراز را برد
 اما پنج امتياز از استقلال کم مي شود  

 تيم فوتبال استقلال در آخرين بازي از هفته بيست و يکم مسابقات ليگ برتر موفق شد با نتيجه 2 بر يک تيم فوتبال شيرين فراز کرمانشاه را در ورزشگاه آزادي شکست دهد . 
اما شايد آنچه پيش از همه اخبار اين پيروزي را تحت الشعاع قرار داد ، خبر کسر پنج امتياز از تيم استقلال بود . 
در اين رابطه يکي از منابع نزديک به باشگاه استقلال در گفت وگو با يک سايت اينترنتي ورزشي گفتنه است ، استقلال فقط تا دو روز ديگر با حکم فيفا 5 امتياز خود را در ليگ برتر از دست خواهد داد: آنها تا 20 فوريه فرصت دارند تا بدهي هاي قبلي خود را به يک مربي ،يک بازيکن و يک شرکت ترانسفر پرداخت و از کسر امتياز فرار کنند اما در صورتي که اين دو روز هم از دست برود، عملا استقلال در اين شرايط بحراني مجبور است با 5 امتياز کمتر به ليگ برتر ادامه دهد.
گفتني است که ماجراي بدهي هاي استقلال به بازيکن خارجي کمي دور از ذهن به نظر مي رسد چه اينکه طي سال هاي اخير استقلال فقط چند بازيکن خارجي داشته که در جدايي آنها هم هيچ مشکلي پيش نيامده اما انگار ماجراي شکايت از باشگاه استقلال به زماني بسيار دورتر باز مي گردد.
استقلال طي چهارمين دوره ليگ برتر مربي کروات به نام گمالوويچ را در اختيار گرفت. اين مربي درآن دوره دستيار امير قلعه نوعي بود و پس از به پايان رسيدن قراردادش از استقلال جدا شد اما در همان زمان هم حرف وحديث هايي براي تسويه حساب او در مطبوعات پيچيد.
طبق شنيده هايي که از آن زمان وجود داشت مربي کروات مبلغ قابل توجهي را از استقلال طلبکار بود اما مديران اين تيم حاضر به پرداخت آن نبودند. بعد از آن هم شنيده شد که گمالوويچ به همراه توپالوويچ (دروازه بان استقلال) به خاطر بدهي هايشان از اين تيم به فيفا شکايت کرده اند . با اين همه و با گذشت زمان نسبتا طولاني هيچ خبري از شکايت آنها نشد تا مديران بعدي کاملا ماجراي شکايت را از خاطر ببرند اما ظاهرا اين مربي و بازيکن به همراه شرکت مسوول ترانسفرشان دست به کار شده اند تا حق وحقوقشان را باز پس بگيرند: مبلغي که بايد به گمالوويچ پرداخت شود حدود 50 هزار يورو است و توپالوويچ و شرکت مربوطه هم هر کدام 18 و8 هزار يورو طلبکار هستند. اين مبالغ طبق حکم فيفاست و به باشگاه استقلال هم اعلام شده است.
با اين همه هيچ کدام از اعضاي باشگاه استقلال در اين مورد اظهار نظر نمي کنند اما قدر مسلم و با توجه به موثق بودن منبع خبر، تا دو روز ديگر مشکل بزرگي براي استقلال اتفاق خواهد افتاد. يعني نامه اي به دست فدراسيون فوتبال مي رسد که طبق آن مي بايست 5 امتياز هم از استقلال کسر شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته