جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/12/06 - وزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 2989

 ايران زمين  


دادستان دماوند: با تخلفات انتخاباتي به شدت برخورد مي شود

رودهن - خبرنگار آفرينش
دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان دماوند گفت: براي فراهم کردن شرايط برگزاري انتخاباتي سالم و قانونمند با تخلفات انتخاباتي و تبليغاتي داوطلبان به شدت برخورد مي شود."حسين معتمد نيا" در گفتگو با خبرنگار آفرينش افزود: به همين منظور شعبه رسيدگي ويژه به تخلفات انتخابات و تبليغاتي در دستگاه قضايي اين شهرستان تشکيل شده است.وي اظهار داشت: انجام هر گونه فعاليت تبليغاتي زود هنگام جرم محسوب مي شود و درصورت اثبات با متخلفان برخورد خواهد شد. معتمد نيا گفت: متاسفانه برخي داوطلبان نمايندگي مجلس بدون رعايت قوانين انتخاباتي اقدام به انجام فعاليت هاي تبلغاتي کرده که از طريق دستگاه قضايي به آنها تذکر داده شده است.
وي تاکيد کرد: طبق قانون، اعلام نظر شخصيت ها و احزاب و گروهاي سياسي براي تبليغات به شرطي مجاز است که نامي از داوطلبان برده نشود درغير اين صورت تبليغات جرم بوده و با متخلف برخورد مي شود. دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان دماوندگفت: هرگونه اقدام تبليغاتي چه بصورت آشکار و چه بصورت هاي ديگر تا قبل از 15اسفند ماه جاري ممنوع است و ضابطين قضايي وعامه مردم مي توانند در صورت مشاهده موارد تخلف را به شعبه ويژه تخلفات انتخاباتي گزارش دهند. معتمد نيا افزود: شماره تلفن هاي  5225561 و  5225562 و  5225561 و  5225564 آماده دريافت گزارش هاي مردمي درخصوص انتخابات است.

گازرساني به روستاي گلستان و پيرنق
به بهره برداري رسيد

اردبيل - خبرنگار آفرينش
 پروژه گازرساني به روستاي گلستان و پيرنق شهرستان نير با حضور استاندار اردبيل و جمعي از مسئولان اجرايي به بهره برداري رسيد .
نقي کمالي مدير عامل شرک گاز استان اردبيل دراين مراسم گفت :  بنا به دستور رئيس جمهور درسفر به استان اردبيل کار عمليات شبکه گذاري گاز به روستاي گلستان آغاز و عليرغم سردي هوا و سختي کار به بهره برداري رسيد .
وي فعاليتهاي شرکت گاز رساني را چشمگير دانست و گفت : درتلاش هستيم فعاليتهاي گازرساني را روز بروز گسترش دهيم .علي نيکزاد استاندار اردبيل نيز دراين مراسم گفت : فرهنگ  کمک رساني بي منت در دولت نهم دربين مسئولان نهادينه شده است .
وي افزود : گاز رساني به روستاي گلستان بنا به دستور رئيس جمهور درقبال درخواست اهالي صورت گرفته است .
استاندار اردبيل تصريح کرد : کارکنان تلاشگر شرکت گاز استان اردبيل به لطف خدا عمليات گاز رساني را انجام داده اند که امروز شاهد بهره برداري آن هستيم .نيکزاد افزود : کار گازرساني به اين روستا درمدت کمتر از سه ماه انجام گرفته که جاي تقدير و تشکر دارد .

ورني بافته زيبا و منحصر به فرد هنرمندان عشاير
اردبيل - خبرنگار آفرينش
 صنايع دستي از دير باز دراستان اردبيل رونق داشته و بويژه دست بافت هاي گوناگون مردم اين استان ازشهرت خاصي برخوردار است يکي ازاين دست بافته هاي زيبا و منحصر به فرد ورني است .ورني بافته زيبا و منحصر به فردي است که دستان هنرمند زنان منطقه مغان بويژه عشاير شاهسون خالق آن است .
ورني روي دار عمودي بافته مي شود .و جنس آن از ابريشم يا پشم است داراي طرح و نقش بديع و زيبا از نقوش حيوانات نظير گرگ ، شتر ، گربه ، گوسفند درزمينه اشکال هندسي وانتزاعي است .که بصورت ذهني توسط دختران و زنان عشاير روستاهاي دشت مغان خلق مي شود .
رنگ هاي مورد استفاده از ورني عمدتا  لاکي ، پيازي ، سرمه اي ،  آبي آسماني ، مسي و قهو ه اي روشن است .
صاحب نظران بافت اوليه ورني را به منطقه سومان درقفقاز نسبت مي دهند .
ورني ابريشمي و پشمي از نظر اقتصادي اهميت ويژه اي دارد معاون صنايع دستي استان عمده بازار مصرف ورني را کشورهاي اروپايي نظير انگلستان ، ايتاليا و آلمان دانست و گفت : ورني هاي استان درابعاد مختلف و بنام هاي کناره اي ، ذرع و پشم ، قاليچه و پشتي بافته مي شود.
جباري تصريح کرد : تقريبا نزديک به 15 هزار نفر ازجمعيت استان به بافت ورني مشغول هستند و ظرفيت اسمي توليد ورني 300 هزار متر مربع است که عمده منطقه عشايري درتوليد آن فعال هستند .

آش دوغ جهاني مي شود

اردبيل - خبرنگار آفرينش
 آش دوغ خوشمزه ترين غذاي سنتي استان اردبيل جهاني مي شود .به گزارش خبرنگار ما ، کارخانه لبني آبان اخيرا دريک اقدام جالب اقدام به توليد آش دوغ دربسته بنديهاي کاملا بهداشتي و متنوع نموده است درعرضه آن درکشور و خارج باعث شهرت جهاني اين محصول خواهد شد .
آش دوغ ازجمله محصولات غذايي است که نه تنها دراستان اردبيل بلکه درسطح کشور زبانزد عام و خاص بوده و کمتر گردشگر ايراني و خارجي را مي توان يافت که به استان اردبيل سفر کند ولي مزه اين آش را نچشيده باشد . اين آش که بعنوان چاشني و يا دسر درکنار غذا هم مصرف مي شود دراکثر خانه هاي مردم اردبيل پخت مي شود و دردعوت ها و مهماني اردبيلي ها بي شک آش دوغ را قبل از ساير غذا ها درست کرده و برسفره آماده مي کنند .
 
مقاله استاد ايراني برترين مقاله پايگاه
 اطلاعاتي امرالد شد

همدان - خبرنگار آفرينش 
مقاله تاليفي آقاي عليرضا اسفندياري مقدم , عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد همدان و دانشجوي مقطع دکتري کتابداري در پايگاه اطلاعات امرالد (Emeralb) که با نمايه سازي بالغ بر 175 مجله , يکي از بزرگترين و معتبرترين پايگاههاي اطلاعاتي دنيا به شمار ميرود  هر سال  ا ز ميان مقالات منتشره در مجلات تحت پوشش خود تعدادي را بعنوان مقالات ممتاز انتخاب ميکند. در اين ميان امسال نيز مقاله تاليفي اسفندياري مقدم با عنوان«برسي تطبيقي هم پوشاني نتايج جستجو در فراموتورهاي کاوش و موتورهاي تحت پوشش انها» توانست در بين مقالات منتشره در اين پايگاه به عنوان يکي از مقالات برتر در حوزه Stubent Information شناخته شده و جايزه مقاله برتر را به خودش اختصاص دهد. گفتني است وي تاکنون 7 کتاب تاليف و ترجمه و همچنين 3 مقاله در مجلات J .S .I به چاپ رسانده و مقالات متعددي را در کنفرانسهاي داخلي و خارجي ارائه نموده است.

اختصاص 3 ميليارد ريال به اجراي طرحهاي آب و خاک در سطح استان خوزستان

اهواز - خبرنگار آفرينش
مبلغ 3 ميليارد ريال از محل اعتبارات حوادث غير مترقبه به منظور اجراي طرحهاي آب و خاک در سال 86 اختصاص يافت . کيخسرو چنگلوايي مدير آب و خاک سازمان به ذکر اين خبر گفت : اين مبلغ جهت اجراي 5 پروژه سيل بند و لايروبي انهار در شهرستانهاي انديمشک , بهبهان , ماهشهر و شوشتر از محل اعتباراتحوادث غير مترقبه استان در مرحله اول توزيع شده است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آزمون و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته