جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/01/22 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3012

  شرايط، ظرفيت پذيرش وجزئيات ثبت نام در آزمون دکتري تخصصي داروسازي اعلام شد  

گروه آزمون وسنجش : بيستمين دوره امتحانات پذيرش دانشجوي دوره دکتري تخصصي (D.Ph) در رشته هاي مختلف داروسازي از طريق برگزاري آزمون کتبي 23 خردادماه سال جاري برگزار مي شود.
به گزارش خبرنگار آفرينش ، بيستمين دوره آزمون پذيرش دانشجوي دوره دکتري تخصصي (D.Ph) در رشته هاي فارماسيوتيکس، شيمي دارويي، فارماکوگنوزي، بيوتکنولوژي دارويي، سم شناسي، داروسازي باليني، داروسازي سنتي، اقتصاد  و مديريت دارو، کنترل دارو برگزار خواهد شد.
داوطلبان مي توانند براي ثبت نام در اين آزمون از زمان اعلام جزئيات ثبت نام با مراجعه به سايت اينترنتي مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت، فرم هاي لازم را دريافت کرده و با پست سفارشي تا تاريخ اول خردادماه سال جاري به دبيرخانه شوراي آموزش داروسازي و تخصصي وزارت بهداشت ارسال کنند.
به گزارش خبرنگار آفرينش ، شرايط عمومي متقاضيان شرکت در اين آزمون، اعتقاد به نظام و قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، اعتقاد به دين مبين اسلام و يا يکي از اديان شناخته شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، دارابودن شرايط عمومي ورود به دوره دستياري بر اساس مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي و دارا بودن دانشنامه دکتري داروسازي و کارشناسي ارشد داروسازي از دانشگاههاي داخل و يا خارج از کشور که به تاييد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي رسيده باشد، اعلام شده است.
متقاضياني که داراي مدرک دکتري پزشکي و دامپزشکي يا کارشناسي ارشد سم شناسي از دانشگاههاي داخل و يا خارج از کشور باشند، مي توانند در رشته سم شناسي شرکت کنند. همچنين متقاضياني که داراي مدرک کارشناسي ارشد شيمي يا مهندسي شيمي از دانشگاههاي داخل و يا خارج از کشور هستند در صورت دارا بودن ساير شرايط گزينش مي توانند در رشته شيمي دارويي شرکت کنند.
نداشتن منع قانوني براي ادامه تحصيل از نظر خدمت وظيفه عمومي جهت داوطلبان ذکور و يا داشتن دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غيبت از ديگر شرايط شرکت کنندگان در اين آزمون است.
دانشجويان ترم آخر با ارائه گواهي از دانشگاه محل تحصيل مبني بر فراغت از تحصيل تا پايان شهريورماه 87 مجاز به شرکت در آزمون هستند و داوطلبان تنها مجاز به ثبت نام در يک رشته در دوره دکتري تخصصي (D.Ph) هستند.
نداشتن نقص عضو موثر براي فعاليت حرفه اي و سپردن تعهد محضري به صورت خاص يا عام کلليه متقاضيان از جمله ضوابط اعلام شده بيست و يکمين نشست شورا است.
بر اساس اين گزارش ، ارائه مدرک قبولي در يکي از امتحانات زبان انگليسي از ديگر شرايط ثبت نام در اين آزمون است و نبايد از مدت شرکت در امتحان معتبر زبان بيش از دو سال گذشته باشد. حداقل نمره 50 براي آزمون MCHE ، حداقل نمره 480 براي TOEFL، حداقل نمره 5 براي IELTS ، حداقل نمره 70 براي MELAB اعلام شده است.
آزمون پذيرش دانشجوي دوره دکتري تخصصي (D.Ph) در رشته هاي مختلف داروسازي شامل دو بخش کتبي و شفاهي است که 80 درصد نمره به بخش کتبي و 20 درصد به بخش شفاهي اختصاص دارد. دو برابر ظرفيت اعلام شده از ميان پذيرفته شدگان کتبي به مرحله شفاهي راه پيدا مي کنند.
20درصد ظرفيت هر رشته در هر دانشگاه به ايثارگران، خانواده هاي محترم شهدا» (فرزندان و همسران)، جانبازان با معلوليت بيش از 20 درصد و رزمندگان درصورتي که بيش از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته باشند و واجد شرايط عمومي نيز باشند تعلق خواهد گرفت
 متقاضيان داراي شرايط بايد پيش از برگزاري امتحان معرفي نامه از بالاترين مراجع ذي صلاح که به تائيد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي رسيده باشد به همراه ديگر مدارک ثبت نام به دبيرخانه ارسال کنند.
مربيان عضو هيئت علمي شاغل در دانشکده هاي داروسازي که واجد ساير شرايط باشند، بر اساس مصوبه بيستمين نشست  شوراي آموزش داروسازي و تخصصي سهميه خواهند داشت.
همچنين سهميه اي به داوطلبان بومي شهرهاي اهواز، کرمانشاه، زابل و کرمان اختصاص داده مي شود. اختصاص اين سهميه با شرط کسب 80 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در سهميه آزاد از سوي داوطلب صورت مي گيرد..
چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، برگزاري امتحان و تحصيل در دانشگاههاي علوم پزشکي مشخص شود که داوطلب داراي يکي از شرايط مندرج در اطلاعيه نبوده است، از ثبت نام و شرکت در امتحان و يا ادامه تحصيل وي جلوگيري شده و با متخلفين مطابق آئين نامه هاي مصوب رفتار خواهد شد.
پذيرفته شدگاني که بعد از زمان حذف و اضافه انصراف دهند به مدت يکسال مجاز به شرکت در آزمون ورودي اين مقطع نخواهند بود. صدور حکم قطعي دستياري براي پذيرفته شدگان نيز منوط به تاييد صلاحيت اخلاقي آنان توسط هيئت مرکزي گزينش دانشجو است.
مدارک بايد تا پايان وقت اداري روز چهارشنبه اول خردادماه به دبيرخانه شوراي آموزش داروسازي و تخصصي ارسال شود و به مدارکي که پس از اين تاريخ ارسال شود، ترتيب اثر داده نخواهد شد.
بيستمين دوره آزمون پذيرش دانشجوي دوره دکتري تخصصي (D.Ph) در رشته هاي مختلف داروسازي صبح روز پنجشنبه 23 خرداد ماه سال جاري در دانشکده داروسازي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار خواهد شد و کارت ورود به جلسه طي دو روز متوالي پيش از برگزاري امتحان در محل معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران توزيع مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
آزمون و سنجش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته