جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

 غفور کامروا سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر :
 ايران مي تواند جزو شش تيم برتر پارالمپيک باشد  

غفور کامروا سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر جانبازان و معلولان ايران درخصوص وضعيت تيم ايران در مسابقات پارالمپيک 2008 پکن گفت : تيم ايران مي تواند جزو شش تيم برتر پيکارهاي بسکتبال با ويلچر بازي هاي پارالمپيک   2008 پکن قرار بگيرد.
تيم بسکتبال با ويلچر جانبازان و معلولين طبق قرعه کشي فدراسيون جهاني و ستاد مسابقات پارالمپيک   2008 پکن در دوره مقدماتي با تيم هاي آلمان، کانادا، سوئد، ژاپن و آفريقاي جنوبي هم گروه شد.
وي درباره حريفان اين تيم در دور مقدماتي بازي هاي پارالمپيک   2008 پکن اظهار کرد: همه تيم هاي حاضر در پارالمپيک پکن از تيم هاي قدرتمندي هستند ولي به جرات مي توان گفت تيم بسکتبال با ويلچر از آنجايي که در اردوهاي آمادگي توانايي هاي بسيار خوبي را کسب کرده، مي تواند جز»   6 تيم برتر دنيا قرار بگيرد.
وي در مورد تفاوت هاي موجود در سبک بسکتبال با ويلچر ايران و اروپا خاطر نشان کرد: نوع بسکتبال ما با کانادا به لحاظ تکنيک هاي انفرادي و سرعت که از مهمترين پارامترهاي اين رشته است يکسان مي باشد ولي در اروپا و آمريکا ميزان توجه به کارگروهي و حرکات تيمي بيشتر به چشم مي خورد.
سرمربي تيم بسکتبال با ويلچر درباره وضعيت فعلي تيم هاي کانادا و آلمان که با تيم ايران هم گروه هستند افزود: تيم بسکتبال با ويلچر کانادا يکي از بهترين و قدرتمندترين تيم هاي جهان است و در بازي هاي پارالمپيک   2004 آتن توانست مقام نخست اين رقابت ها را بدست آورد و تيم آلمان هم بعنوان مهمترين تيم اروپا به حساب مي آيد.
وي با بيان اين مطلب که تيم سوئد هم جز» قهرمانان قاره اروپا مي باشد اظهار داشت، خوشبختانه تيم بسکتبال با ويلچر ايران در سال   1382 توانست تيم آفريقاي جنوبي را مغلوب خود کند و همچنين در دو بازي انجام گرفته در سال هاي   84 و   85 با تيم ملي بسکتبال با ويلچر ژاپن هم موفق شديم با پيروزي از ميدان اين رقابت ها خارج شويم.
وي با بيان اين مطلب که تيم بسکتبال با ويلچر ايران با رقباي سختي در پکن روبرو خواهد شد افزود: نبايد حريفانمان را دست کم بگيريم و قطعا تمام تيم هاي حاضر در پارالمپيک   2008 پکن تمام تلاش خود را براي کسب قهرماني در اين بازي ها خواهند کرد.
وي در پايان ياد آور شد: براي حضور قدرتمند در بازي هاي پارالمپيک  2008  پکن بايد بازي هاي تدارکاتي بيشتري براي تيم بسکتبال با ويلچر در نظر گرفته شود. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته