جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

  «لطفي» از فردا در تهران هنرنمايي مي کند  

 گروه هاي سه گانه شيدا به سرپرستي «محمدرضا لطفي» از فردا تا 28 ارديبهشت در تالار بزرگ کشور به اجراي برنامه مي پردازند.
 به گزارش  فارس،در اين کنسرت که دومين فعاليت صحنه اي لطفي پس از بازگشت به ايران است،گروه هاي «هم نوازان شيدا» به خوانندگي «محمد معتمدي»، «بانوان شيدا» به خوانندگي «عليرضا شاه محمدي» و «بازسازي شيدا» به خوانندگي «امير اثني عشري» به سرپرستي، آهنگسازي و مديريت هنري محمدرضا لطفي به روي صحنه خواند رفت.
در اين برنامه که توسط موسسه فرهنگي -هنري آواي شيدا برگزار مي شود ابتدا گروه «بازسازي شيدا» متشکل از «اميرحسين شريفي» و «آرش غفاري:» تار،«ماهيار تمسکني:» سنتور،«هوشمند عبادي»:ني،«رضا پرويززاده»:کمانچه،«احمد مستنبط» تمبک  و «امير اثني عشري»:خواننده به اجراي قطعاتي بازسازي شده از آثار «درويش خان» و «علي اکبر شيدا» در مايه آواز ابوعطا خواهند پرداخت که بازسازي و تنظيم قطعات را «محمدرضا لطفي» انجام داده است.
به گزارش فارس،در بخش ديگري از اين برنامه گروه «بانوان شيدا» متشکل از عليرضا شاه محمدي:خواننده و نوازبندگاني چون بهاره فياضي،ساناز ستار زاده، هنگامه مشهدي الاصل:تار، سپيده مشکي:سه تار، آزاده شمس:قيچک، بهنوش بهنام نيا:کمانچه، بهناز بهنام نيا و نيره فخري:عود، نسترن سادات هاشمي:سنتور، گهرناز مسائلي:تمبک، نفيسه طباطبائي: ني و الميرا نصيري:دف آثار منتشر نشده اي از «محمدرضا لطفي» در دستگاه ماهور را اجرا خواهند کرد.
بخش اصلي اين کنسرت به اجراي گروه هم نوازان شيدا اختصاص دارد. اين گروه با ترکيبي متفاوت و متشکل از نوازندگان جوان با حضور محمدرضا لطفي پس از حدود 20 سال با احياي نام گروه شيدا آثار منتشر نشده و بعضا جديدي از محمدرضا لطفي در مايه آواز دشتي را اجرا خواهند کرد.
گروه هم نوازان شيدا را به غير از لطفي، نوازندگاني چون فرخ مظهري:تار،حميد سکوتي:سه تار ابريشم ، حميد خبازي، پويان بيگلر و مازيار شاهي:تار، هادي آذرپيرا:عود، فرهاد زالي و هوشمند عبادي:ني ، آرش کامور، روزبه اسديان و حميدرضا خلعتبري:کمانچه،آريا محافظ:سنتور،عيسي شکري:دايره،  شهريار فاميل نظري:دف و احمد مستنبط:تنبک و محمد معتمدي:خواننده تشکيل مي دهند.
در اين کنسرت «محمدرضا لطفي» به تکنوازي خواهد پرداخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته