جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

 برنج انبار هاي سيستان و بلوچستان براي کل کشور کافيست
 مشکل حمل و نقل مانعي براي رساندن برنج به ديگر شهرهاست  

استاندارسيستان و بلوچستان اعلام کرد: انبارهاي اين استان مملو از برنج است و در حال حاضر روزانه 4 الي 5 هزار تن برنج نيز از پاکستان وارد و توسط ناوگان حمل و نقل از زاهدان به ديگر مناطق کشور ارسال مي شود.
به گزارش ايسنا  ، دکتر حبيب الله دهمرده در مراسم باز شدن يک انبار بزرگ با موجودي هزاران تن برنج در گمرک زاهدان افزود: سيستم حمل و نقل جوابگوي انتقال ذخاير عظيم برنج از استان به ديگر مناطق کشور نيست که بايد تعداد بيشتري کاميون و تريلر به ناوگان حمل و نقل اضافه شود.
وي با اشاره به اينکه تلاش مي کنيم از طريق بندر چابهار نيز برنج وارد شود تصريح کرد: سيستان و بلوچستان ظرفيت و توانمندي اشباح بازار برنج سراسر کشور را دارد.
استاندار در رابطه با بازشدن درب انبار ياد شده گفت: صاحبان محموله انبار متاسفانه علي رغم اخطارهاي پياپي و به موقع اقدام به ترخيص کالا نکرده اند که برنج مورد نياز در چرخه توزيع و مصرف مردم شريف کشور قرار گيرد و به ناچار مجبور شديم مجوزهاي قانوني را اخذ و محموله آن را بين تعاوني هاي مصرف توزيع نماييم. دکتر دهمرده با تقدير از همکاري و تعامل تجارو بازرگانان سيستان و بلوچستان اعلام کرد: بازشدن اين انبار بزرگ برنج پيام روشني است براي آن دسته از عناصر قليلي که به هر دليل علاقمند به همکاري نبوده و تنها به فکر منافع خود هستند.
وي تصريح کرد: آنها بدانند که دولت خدمتگذار و مردمي براي تامين منافع اجتماعي و کمک به قشر آسيب پذير جامعه از هيچ اقدام و کوششي دريغ نکرده و اگر لازم باشد براي مردم خود را به خطر خواهد انداخت چراکه فلسفه وجود ما خدمت به ملت شريف ولايت مدار و حماسه ساز ايران اسلامي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته