جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

  مردم مي گويند :
 جمع آوري تابلو هاي غير مجاز اقدامي پسنديده از سويشهرداري گلستان مي باشد 

ربا ط کريم - خبرنگار آفرينش
 با توجه به اينکه بسياري از کسبه و مطب هاي عمومي اقدام به نصب تابلو در داخل پياده رو نموده بودند شهرداري در يک اقدام پسنديده  با حکم قضايي اقدام به جمع آوري آن نمود که رضايت همگان را در پي داشت .
به گزارش خبرنگار ما بسياري از اين کسبه بدون  اخذ مجوز از سوي شهرداري اقدام به نصب تابلو در اندازه هاي مختلف در سطح شهر نموده بودند و اگر ناشناسي به اين شهر وارد مي شد بيشتر  اين منطقه را  بنام  تابلو شهر مي شناخت   تا گلستان  ، که خوشبختانه با درايت شهرداري گلستان  با هماهنگي  مقام قضايي تابلو هاي غير مجاز از سطح شهر يک شبه جمع آوري شدکه بسياري از شهروندان با تماس با  دفتر روزنامه  اين اقدام شهرداري را ستودند .
محمد الماسي يکي از شهروندان گلستان در اين رابطه  به خبرنگار ما گفت :  کسبه بدون در نظر گرفتن موقعيت شهر که يکي از پرتردد ترين  شهر کشور به لحاظ قرار گرفتن فرودگاه بين المللي حضرت امام خميني (ره) و همچنين حرم مطهر آن امام  به شمار مي رود اقدام به نصب تابلو هاي دلخواه خودشان نموده بودند که چهره شهر را از لحاظ  زيبايي  مخدوش نموده بود  .
وي اضافه کرد : متاسفانه  مسئولين گذشته در اين شهر هيچ گونه توجهي به اينگونه مسائل نداشته و  برخي از اين کسبه و حتي مطب هاي پزشکي   به دلخواه خود چهره شهر  را با نصب تابلو هاي  متفرقه  زننده کرده بودند .
حسين محمدي  ديگر  شهروند گلستاني در اين باره مي گويد :  بايد نهايت  تشکر را از شهرداري گلستان داشته باشم که با اقتدار کامل  با  برخي افراد که اقدام به نصب تابلو هاي غير مجاز نموده بود برخورد کرد  و چهره  اصلي شهر را به خود برگرداند .
وي اضافه کرد : کسي که بصورت قانوني اقدام به نصب تابلو  نمايد فکر نمي کنم شهرداري با آن مخالفتي داشته باشد چرا که متولي اصلي شهر  شهرداري مي باشد و بايد قبل از نصب اينگونه تابلو ها  مجوز لازم را از ارگان مربوطه دريافت نمايند .
گفتني است بسياري از مطب هاي پزشکي که اکثرا از  تهران و کرج در اين منطقه  مشغول طبابت  هستند   با نصب تابلو هاي متفرقه آنهم در پياده رو  ضمن اشغال نمودن تردد مردم،  مشکلات ديگري را به همراه داشت که شهرداري  بعد از جمع آوري آن   اعتراضات فراواني را در اين خصوص داشته اما اي کاش اينگونه افراد با  جمع آوري داوطلبانه تابلو هاي خود الگويي براي ساير کسبه مي شد ند ولي متاسفانه بجاي اين کار، اقدام پسنديده شهرداري را  که  مورد رضايت  همگان بود را  زير سوال برده بودند . مهندس عليرضا قرباني  شهردار گلستان نيز در اين باره گفت :  ما با يک برنامه ريزي کارشناسي  نسبت به شناسايي تابلو هاي غير قانوني که حريم پياده رو ها را   اشغال نموده بود با هماهنگي مقامات قضايي نسبت به جمع آوري آن اقدام نموديم که خوشبختانه رضايت همگان را در پي داشت .
وي اضافه کرد : شهرداري بر اساس قانون  نسبت به جمع آوري تابلو هاي غير مجاز  اقدام کرده که   فعلا  نسبت به چگونگي  نصب تابلو توسط کسبه  اقدام نکرديم  .  شهردار گلستان  گفت : متاسفانه برخي افراد بنا به مصالح شخصي  راضي به اين کار نبودند ولي اين اقدام شهردار بر اساس نظر سنجي صورت گرفته  با استقبال شديد عموم  مواجه شد و ما نيز خوشحاليم از اينکه توانستيم رضايت مردم را نسبت به مجموعه شهرداري  جلب کنيم  .  عليرضا قرباني  اضافه کرد  : ما بر اساس خواست مردم  در شهر عمل مي کنيم  چرا که در گذشته برخي  از کسبه  ها حتي  پياده رو را  به اشغال خود در آورده بودند که ضمن  کندي تردد مشکلات ديگري رابراي شهروندان  بوجود آورده بود که شهرداري  با اقتدار کامل  با متخلفين برخورد قانوني کرد  و  هم اکنون شاهد  اين هستيم  که  هيچ نمايشگاه و يا تعميرکاري  حق پارک نمودن  اتومبيل در مقابل مغازه  که عمدتا پياده رو مردم محسوب مي شود را ندارند  .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته