جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

 ايران زمين 

  احداث بزرگترين مجتمع  تفريحي، فرهنگي، علمي، ورزشي پارک فدک در شهر گلستان اجرا شد

رباط کريم - خبرنگار  آفرينش
-شهرداري وشوراي اسلامي  شهرگلستان به  منظور در نظر گرفتن کمبود امکانات فرهنگي و ورزشي  بزرگترين مجتمع  بزرگ تفريحي، فرهنگي، علمي، ورزشي پارک فدک اجرا کرد .
 به گزارش روابط عمومي شهرداري گلستان  اين مجتمع  در زميني به مساحت 8 هکتار درمنطقه سبز دشت گلستان واقع شده که امکاناتي مدرني از جمله  ، پيست اسکيت، کتابخانه، فرهنگسرا، باغ پرندگان  ; فواره و رصد خانه  که در نوع خود بي نظير است از جمله امکانات رفاهي اين مجتمع به شمار مي رود که فاز اول اين مجتمع با هزينه اي بالغ بر 65 ميليون ريال درحال اجرا مي باشد.
 اين روابط عمومي همچنين به   احداث  پارک هاي محله اي در نقاط مختلف شهر گلستان اشاره کرد و افزود :   به همت شهرداري و شوراي اسلامي شهر گلستان احداث پارک هاي محله اي در نقاط مختلف اين شهر  همراه با امکانات رفاهي از جمله لوازم ورزشي و تفريحي که چندين  مورد آن مورد  بهره برداري رسيده  و در ساير محله ها اين امردر حال اجرا مي باشد که از مهمترين آنها پارک حاشيه رودخانه شادچاي مي باشد.
اين روابط عمومي همچنين  ادامه داد : در راستاي همين سياست شهرداري ،  پارک قلعه مير مجاور زمين گلخانه شهرداري درزميني به مساحت 4000 متر مربع طراحي و در حال اجرا مي باشد.
روابط عمومي شهرداري به اقدامات حاصل شده در  خصوص ناوگان حمل و نقل  اشاره کرد و افزود : تجهيز ناوگان موتوري وحمل ونقل ، اتوبوسراني و تاکسيراني با خريد ماشين آلات سنگين وسبک ،تاکسي شهري جهت نوسازي خطوط و اتوبوسهاي کولر دار جهت رفاه شهروندان، افزايش ناوگان اتوبوسراني و تخصيص و تامين 140 دستگاه تاکسي ون جهت ساماندهي خطوط تاکسي شهري  از ديگر اقدامات شهرداري در اين راستا مي باشد .
شهرداري گلستان همچنين  به فعاليت هاي صورت گرفته در  حاشيه  اصلي جاده ساوه که بيشترين تردد زائرين حرم حضرت امام خمني (ره)  در اين جاده صورت  مي گيرد اشاره کرد و افزود :    کاهش ارتفاع جداول رفيوژ جاده ساوه که اجراي اين پروژه بيش از دو ميليارد تومان هزينه داشته که با طراحي و ساخت دستگاه برش جدول توسط متخصصان شهرداري اين پروژه بي نظير ونوآور فقط با ده ميليون تومان هزينه به نحو احسن انجام و مورد رضايت شهروندان قرار گرفت. همچنين بهسازي و اصلاح فضاي سبز وسط بلوار جاده ساوه، کاشت چمن، درخت، گل وايجاد فضاي معابر عمومي و گلدان در وسط بلوار،اصلاح، پاکسازي و ساماندهي حاشيه جاده ساوه که شلوغي ونابساماني باند کندرو حاشيه جاده ساوه فضاي ظاهر وچهره عمومي شهر را بر هم زده بود که با اين اقدامات چشم انداز مناسبي به شهر بخشيده شده است .
اين روابط عمومي اضافه کرد:  احداث ميدان شهيد چمران بطول 300 متر و عرض 20 متر در راستاي حذف ترافيک شهر و اصلاح مشکل هندسي ; تعويض تيرهاي سيماني و نصب تيرهاي تلسکوپي ، نصب چراغهاي تزئيني و اصلاح روشنايي معابر اصلي شهر، اصلاح هندسي سه راهي آدران و نورپردازي که وضعيت قابل ملاحظه اي را که درزيبايي شهر تاثير گذاشته پيدا نموده است ، اصلاح ورودي ها و خروجي هاي خيابانهاي منشعب به جاده ساوه با هدف کاهش معضل ترافيک و جلوگيري از تصادفات شهري ، احداث ايستگاههاي اتوبوس و تاکسي که در مبلمان شهري نقش موثري داشته است ، ساخت و نصب تابلوهاي مذهبي و فرهنگي و يادواره شهدا بر روي پلهاي عابر پياده وحاشيه مسيرهاي اصلي شهر  ، تزئين و رنگ آميزي پلهاي عابر پياده ، تامين روشنايي پلها و مسقف نمودن آنها با پوشش مناسب ،آسفالت معابر اصلي جاده ساوه و خيابانهاي شهر و کوچه هاي شهر از ديگراقداماتي  مي باشد که حاشيه اصلي جاده ساوه از اين نابساماني  نجات يافت .

بعد از 18 سال انتظار سالمندان سنندجي از شوق حضور در حرم آقا امام رضا (ع) اشک شوق ريختند

سنندج - خبرنگار آفرينش
در حرکتي خيرخواهانه 55 نفر از ساکنين سراي سالمندان استان کردستان عصر پنجشنبه مورخه 87/2/12 از شهر سنندج عازم مشهد شدند . مدير کل سازمان بهزيستي استان کردستان  هدف از اين اقدام را بالا بردن روحيه سالمندان و ايجاد شور و اشتيقاق بيشتر بين آنها بيان کرد .
محمد تقي پير حياتي گفت : خدمت رساني به سالمندان بايد ار افتخارات نسل امروز باشد . وي بها دادن به سالمندان را يک وظيفه اصلي براي جامعه و مسئولان دانست و افزود : مردم و مسئولان براي اداي دين به سالمندان بايد تلاش بيشتري داشته باشند . وي تصريح کرد : تنهايي و سکون اصلي ترين عوامل تهديد براي سلامت سالمندان است و آشنايان و فرزندان اين افراد با مراجعه به سراي سالمندان بايد اين عوامل رنج دهنده را از آنها دور کنند. دکتر پيرحياتي  مسافرت را عاملي براي قوت بخشيدن به روحيه افراد و رفع خستگي و دوري از روزمرگي بيان کرد . وي افزود : خستگي و روزمرگي براي سالخوردگان بيشتر از جوانان رخ مي دهد . وي با اشاره به برنامه هاي سازمان بهزيستي براي فراهم کردن امکانات مسافرت براي اين افراد گفت : بهزيستي با حمايت ادارات و ارگان هاي مختلف علاوه بر سفرهاي داخل استان ساليانه حداقل چهار سفر خارج از استان را براي آنها فراهم مي کند . در اردوي چهار روزه سفر به مشهد 35 مرد و 20 زن سالمند و دو تن از پرستاران سازمان بهزيستي حضور داشتند. هزينه رفت و برگشت هوايي اين اردو را استانداري کردستان برعهده گرفته و ساير هزينه هاي جاري نيز از سوي سازمان بهزيستي استان تامين شده است . در سراي سالمندان کردستان 95 تن زندگي مي کنند .

رئيس کميسيون حمل و نقل و خدمات شوراي شهر:
 تغيير سيستم ريلي قطار شهري مشهد نيازمند
 80 ميليارد تومان اعتبار است

مشهد- خبرنگار آفرينش
- ; رئيس کميسيون حمل و نقل و خدمات شهري شوراي شهر مشهد، تغيير سيستم ريلي قطار شهري مشهد را نيازمند 80 ميليارد تومان اعتبار دانست. سيدکمال سرويها در مورد وعده دو هفته پيش خود براي بررسي کارشناسي طرح تغيير سيستم ريلي قطار شهري مشهد در کميسيون حمل و نقل و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر گفت: مشاور طرح قطار شهري مشهد، هنوز نظر خود را در مورد اين طرح اعلام نکرده است. وي در پاسخ به اين سوال که طراح اين ايده ، چه کسي است؟ گفت: مديرعامل شرکت متروي تهران در گفت وگو با من اجراي اين طرح را در مدت زمان 6ماه و با صرف 10 ميليارد تومان عملي دانسته است که البته باتوجه به اين که ساخت دپوي قطار شهري در انتهاي خيابان نخريسي، هم 70 ميليارد تومان هزينه دربرداشته است، در مجموع تغيير سيستم ريلي قطار شهري مشهد 80 ميليارد تومان هزينه دربرخواهد داشت


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته