جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

 كوتاه وخواندني  

 وزير ارتباطات: ضريب نفوذ تلفن همراه
از 35 به 55 درصد مي رسد

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از رشد ضريب نفوذ تلفن همراه کشور از 35 به 55 درصد تا پايان برنامه چهارم خبر داد.
محمد سليماني در مراسم گراميداشت روز جهاني ارتباطات اظهار داشت: واگذاري تلفن ثابت قبل از پايان برنامه چهارم به روز شد و ضريب نفوذ اينترنت نيز با وجود اينکه در پايان برنامه چهارم بايد 30 درصد مي شد، اکنون به 29 درصد رسيده است.
وي به امضاي قرارداد وزارت ارتباطات با 15 دانشگاه کشور اشاره و عنوان کرد: ارزش اين قراردادها در حوزه ارتباطي و فضايي، پژوهش و آموزش 118 ميليارد تومان است.
 
قيمت برق افزايش نيافته است!

در پي ماموريت  احمد توکلي از سوي حداد عادل براي پيگيري افزايش قيمت برق، قائم مقام شرکت توزيع برق تهران گفت: قيمت برق به هيچ عنوان تغيير نکرده و افزايش نيافته و همانند روش هاي سال قبل بر روي قبوض اعمال مي شود.
حبيب ترابي در گفت وگو با فارس اظهار داشت: موضوع افزايش قيمت برق و اعمال آن بر روي قبوض مشترکين صحت نداشته و تعرفه برق همانند دوره سال قبل بر روي قبوض اعمال مي شود. وي تاکيد کرد: از مشترکان برق تقاضا مي شود که در فصل تابستان الگوي مصرف را رعايت کنند تا دچار کمبود برق و يا خاموشي احتمالي نشويم. ترابي با بيان اينکه مصرف برق در تهران حدود 10 درصد رشد داشته است گفت: 49 درصد برق مصرفي مربوط به مشترکان خانگي و حدود 18 درصد مربوط به مشترکان واحدهاي تجاري است. اداره اخبار و رسانه هاي گروهي مجلس پيشتر اعلام کرده بود، در پي وصول برخي گزارش هاي مردمي در خصوص افزايش بي سابقه و فراتر از قانون قيمت گاز و برق مصرفي خانوارها و تقاضاي جمعي از نمايندگان مجلس براي رسيدگي اين موضوع، حدادعادل رييس مجلس شوراي اسلامي به احمد توکلي رييس مرکز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي ماموريت داد تا موضوع را بررسي و در صورت صحت راه حلي براي آن پيشنهاد نمايد.
 
شرط حقوق زير 400 هزار تومان براي عضويت در تعاوني  مسکن مهر حذف شد

يکي از شروط عضويت در تعاوني هاي مسکن مهر که دريافت حقوق و دستمزد ماهانه کمتر از 400 هزار تومان بود، حذف شد.
به گزارش فارس، دولت به افرادي که شرط تاهل يا سرپرست بودن خانواده، داشتن حقوق بالاي 400 هزار تومان، استفاده نکردن از امکانات دولتي براي خريد مسکن، سکونت در محل و نداشتن مسکن را داشته باشند، پس از عضويت و تشکيل تعاوني مسکن، زمين اجاره اي 99 ساله و وام ساخت پرداخت مي کند بنابراين براي عضويت آسان تر در اين تعاوني ها شرط حقوق برداشته شده است. در گذشته يکي از مدارک و شرايط براي عضويت افراد در تعاوني هاي مسکن مهر، دريافت حقوق زير 400 هزار تومان بود که بر اساس صلاحديد مسئولان اين شرط حذف شده است.
 
ايران چک فردوسي صادر شد

همزمان با روز بزرگداشت فردوسي، شاعر حماسه سرا، ايران چک 50 هزار توماني با تصوير ضمني اين شاعر ايراني منتشر شد.
به گزارش فارس، واترمارک اين ايران چک 50 هزار توماني تصوير فردوسي، سراينده شاهنامه است. در ساخت کاغذ اين چک از دو نخ امنيتي استفاده شده است. روي ايران چک 500 هزار ريالي بانک مرکزي، مزين به تصويري از بارگاه امام رضا (ع) است که در کنار طرحي اسليمي با محوريت آرم بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران تزيين شده است. طرح پشت ايران چک که به زبان انگليسي نام و رقم چک چاپ شده، عبارت بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران با خط نستعليق تکرار و محل امضاي واگذارکننده و مشخصات دريافت کننده درج شده است. رنگ غالب اين چک بنفش است.


عرضه سيم کارت 150 هزار توماني از ماه آينده

معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات از عرضه سيم کارت هاي 150 هزار توماني همراه اول از ماه آينده خبر داد.
وفا غفاريان در مراسم گراميداشت روز جهاني ارتباطات در وزارت ارتباطات اظهار داشت: تا دو هفته آينده بهاي سيم کارت هاي دائمي همراه اول بر اساس پروانه اعطايي آن، از 288 هزار تومان به 150 هزار تومان کاهش خواهد يافت.
وي گفت: در آغاز دولت نهم تنها 5 استان کشور در واگذاري تلفن ثابت به روز بودند که اکنون بدون در انتظار ماندن دو يا سه ساله، تلفن درخواستي مشتريان ظرف حداکثر يک ماه واگذار مي شود.
وي افزود: در آغاز کار دولت براي دريافت سيم کارت شاهد صف هاي طولاني بوديم که اکنون اين امر حذف و واگذاري سيم کارت دائمي تقريبا به روز شده است.
غفاريان به بهاي بيشتر از يک ميليون توماني هر سيم کارت در بازار آزاد اشاره و عنوان کرد: هم اکنون با حضور اپراتور هاي خصوصي بهاي سيم کارت به 100 هزار ريال رسيده است. وي وجود 8 ميليون خط تلفن همراه در آغاز کار دولت نهم را يادآور شد و افزود: اکنون 39 ميليون مشترک تلفن همراه در کشور فعال است. وي در خصوص پهناي باند اينترنت در کشور نيز اظهار داشت: پهناي باند اينترنت نيز از 9 لينک به 38 ليک افزايش يافته که به زودي اين تعداد به 48 لينک خواهد رسيد و ضريب نفوذ اينترنت نيز از 18 به 27 درصد و تعداد مشترکان از 8/8 به 18/1 ميليون نفر رسيد. رييس هيات مديره شرکت مخابرات ايران افزود: هم اکنون از 60 هزار روستاي بالاي 50 هزار خانوار 53 هزار روستا داراي ارتباط روستايي شده اند و امسال زودتر از برنامه  اين پروژه به اتمام مي رسد. وي گفت: هم اکنون 4/5 خط تلفن در هر خانوار ايراني (3 خط همراه و 1/5 خط ثابت) وجود دارد.

رييس جمهور تاکيد کرد:
اعلام سياست هاي مسکن از هفته آينده

رييس جمهور با بيان اينکه سياست هاي بخش مسکن به زودي به اين بخش اعلام مي شود گفت: سوداگري بخش مسکن بايد کنترل شود.
به گزارش مهر، دکتر محمود احمدي نژاد در حاشيه دومين اجلاس وزراي مسکن و شهرسازي منطقه آسيا - اقيانوسيه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر اينکه سياست هاي بخش مسکن چه زماني اعلام مي شود گفت: مسکن نياز ضروري جامعه است و همه بايد بتوانند با حداقل امکانات حداقل مسکن را در اختيار داشته باشند. اين همان موضوعي است که در دستور کار ما قرار دارد و از هفته آينده اين سياست ها به طور مرتب اعلام و اعمال مي شود. وي در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر اينکه مسکن مهر چه تاثيري در کاهش قيمت مسکن دارد گفت: به دليل اينکه ما سال هاي طولاني در بخش مسکن دچار عقب افتادگي بوديم و وزارت مسکن هم اين کار را به تازگي آغاز کرده است، بنده فکر مي کنم ظرف دو سال آينده شرايط بازار مسکن به طور کامل دگرگون خواهد شد. احمدي نژاد افزود: باور ما اين است که دولت بايد امکانات اوليه مسکن را در اختيار همه متقاضيان قرار دهد و کساني که مي خواهند از امکانات بيشتري استفاده کنند در آينده مي توانند با تلاش خود آن امکانات را بدست آورند.

 برنامه اپراتور دوم تلفن همراه اعلام شد

اپراتور دوم تلفن همراه اعلام کرد; به مناسبت فرارسيدن روز جهاني ارتباطات و روز ملي روابط عمومي به خريداران سيم کارت هاي دائمي و يا اعتباري خود يک سيم کارت هديه ارسال مي کند.
به گزارش روابط عمومي ايرانسل، بر اين اساس به کليه مشترکيني که در فاصله 26 تا 28 ارديبهشت ماه 87 نخستين تماس را از سيم کارت دائمي و يا اعتباري ايرانسل خود برقرار، ثبت نام خود را تا حداکثر 10 روز پس از برقراري نخستين تماس تکميل و از طريق ارسال پيام کوتاه به شماره هاي 2112 و 2115 کدپستي خود را تاييد نمايند يک سيم کارت اعتباري به عنوان هديه ارسال مي شود.
از آنجا که سيم کارت هديه از طريق پست ارسال مي شود، مشترکين مي بايست هنگام ثبت نام سيم کارت خريداري شده، نشاني پستي کامل خود را به همراه کدپستي 10 رقمي محل سکونت خود که در قبوض تلفن ثابت، آب، برق و يا گاز درج شده است ارائه نمايند تا سيم کارت هديه آنان به آدرس صحيح ارسال شود.
همچنين در همين فاصله، مشترک مي بايست از سيم کارت خريداري شده، يک پيام کوتاه بدون متن به شماره 2112 ارسال نمايد. پس از آن ايرانسل به طور خودکار کدپستي ثبت شده در پرونده مشترک را براي تاييد به وسيله پيام کوتاه به مشترک ارسال مي کند. پس از آن براي تاييد نهايي صحت کدپستي ارسالي لازم است که يک پيام کوتاه بدون متن به شماره 2115 ارسال شود.
در صورت هرگونه مغايرت در ثبت کدپستي، مشترک مي بايست با مراجعه به محلي که سيم کارت خود را ثبت نام کرده نسبت به اصلاح کدپستي ثبت شده اقدام و مجددا يک پيام کوتاه به 2112 ارسال نمايد.
قيمت سيم کارت اعتباري ايرانسل مطابق بهاي تخفيقي اعلام شده براي جشنواره شگفتي ها، 10 هزار تومان همراه با 5 هزار تومان اعتبار اوليه مي باشد.
طبق اعلام ايرانسل کليه مشترکيني که تا 28 ارديبهشت 87 با تکميل ثبت نام، نخستين تماس را از سيم کارت دائمي، اعتباري و يا پيام رسان خود برقرار مي کنند در قرعه کشي يک ويلا در شمال کشور، يک ويلا در جزيره کيش و 10 دستگاه پژو 206 شرکت داده مي شوند. همچنين کليه مشترکين قبلي و جديد ايرانسل در فاصله 20 فروردين تا 31 خرداد 87 به ازاي هر بار که سيم کارت اعتباري و يا پيام رسان خود را به مبلغ 5 هزار تومان شارژ و استفاده و يا صورتحساب سيم کارت دائمي خود را به همين مبلغ پرداخت نمايند يک امتياز براي شرکت در قرعه کشي يک هواپيماي تفريحي دو نفره، همراه با آموزش و مجوز پرواز دريافت مي کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته