جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/02/26 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3042

 كوتاه وخواندني 

معاون عمراني دانشگاه آزاد:
ساخت دو ميليون و 200 هزار متر مربع
 در دستور کار قرار دارد

گروه آزمون وسنجش : معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ساخت دو ميليون و 200 هزار متر مربع و بيش از 500 پروژه دردستور کار معاونت قرار دارد.
 به گزارش خبرنگار آفرينش ،  مهندس شهرکي ديروز در پنجاه و هفتمين اجلاس شوراي مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي، با بيان اينکه نمي توان نسخه واحدي براي پروژه هاي ساختماني دانشگاه پيچيد، گفت: بعضي از واحدها پيشنهاد خريد و ساخت و ساز در زمين هاي اوقافي را داده بودند که بهتر است تا مي توانند فضاي ملکي را خريداري کنند تا مالکيت با خود ما باشد.
 وي با بيان اينکه در سالهاي 84 و 85 با افزايش قيمت روبرو بوديم، گفت: در سال 87 - 86 در قيمت ها تفاوت هاي سنگيني ايجاد شده است که البته در کل طرح هاي عمراني کشور اين مشکل وجود دارد. البته ما براي آن راهکارهايي در نظر گرفته ايم. معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه هيچ واحدي حق ندارد مکاتبات داخلي را در اختيار پيمانکاران قرار دهد، خاطر نشان کرد: تغييرات در نقشه ها و مصالح نبايد صورت گيرد چون اين تغييرات به ضرر دانشگاه است.
وي با تاکيد به اينکه براي اين ساختمانها بايد حتما پروانه ساخت گرفته شود تصريح کرد: در حال حاضر به دليل عدم انجام اين کار براي تعداد زيادي از ساختمان ها جريمه هاي بزرگي در نظر گرفته شده است.
وي افزود: به مناطق دانشگاهي تا مبلغ يک ميليارد تومان دربحث هاي عمراني اختيارداده شده که نتيجه اين اختيارات بايد به سازمان مرکزي ارائه شود. معاون عمراني دانشگاه آزاد با بيان اينکه سرانه ما به طور متوسط در حال حاضر از 10 متر براي هر دانشجو بالاتراست، گفت: اين ميزان فضا در حالي تامين شده که ما يک سال ديگر تا رسيدن به پايان برنامه 5 ساله فرصت داريم. شهرکي در خاتمه خطاب به روساي واحدها خواستار شد که وعده هاي غير ممکن به پيمانکارها ندهند.

معرفي آثار برگزيده اولين جشنواره پژوهشي طلاب

گروه آزمون وسنجش : 25 اثر برگزيده طلاب خواهر و برادر در اولين جشنواره پژوهشي طلاب (جشنواره علامه حلي) فردا 26 ارديبهشت ماه معرفي مي شوند.
دبير جشنواره پژوهشي طلاب جوان (جشنواره علامه حلي) در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر گفت : در اين مراسم که فردا 26 ارديبهشت در مدرسه علميه دارالشفا برگزار مي شود از ميان 400 اثر راه يافته به مرحله دوم داوري 25 اثر برگزيده و 25 اثر شايسته تقدير معرفي خواهند شد.
حجت الاسلام زارعي افزود: در اين مراسم که با حضور حجت الاسلام حسيني بوشهري مدير حوزه علميه قم ، معاونين مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران و برادران، مديران و معاونين مدارس علميه برگزار مي شود به برگزيدگان کمک هزينه سفر عمره و تسهيلات تخفيف 50 درصدي رايانه قابل حمل اهدا مي شود.وي افزود: به آثار شايسته تقدير نيز تسهيلات خريد 50 درصدي خريد رايانه  قابل حمل ارائه خواهد شد. از 50 اثر برگزيده و شايسته تقدير در اين همايش 30 اثر توسط  طلاب برادر و 20 اثر توسط طلاب خواهر تاليف شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته