جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/03/13 - روزنامه صبح ايران(دوشنبه)(شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) وارتحال امام خميني(ره) را تسليت ميگوييم) نسخه شماره 3057

  تاريخچه بازي هاي ايران - امارات
 امارات، هميشه بازنده  

 روز سوم از دور نخست مرحله مقدماتي مسابقات فوتبال جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي در قاره آسيا امروز (دوشنبه) به اتمام مي رسد که طي آن تيم ملي کشورمان در ورزشگاه آزادي به ديدار امارات مي رود.
گفتني است که امروز روز حساسي براي فوتبال ملي ايران است. پس از پشت سرگذاشتن روزهايي توام با حاشيه و حرف و حديث اطراف تيم ملي، امروز قرار است تيم کشورمان برابر امارات صف آرايي کند. صرف نظر از اينکه چه کساني قرار است براي تيم بازي کنند و جاي چه کساني خالي است، امروزتيمي که به ميدان مي رود تيم ملي ايران است، تيمي که با شروعي نه چندان مطمئن در مسابقات مقدماتي جام جهاني اهميت بازي با امارات و بازي هاي پيش رو را دو چندان کرده است. توقف در تهران مقابل سوريه و تساوي 2 بر2 مقابل کويت در خاک اين کشور، تيم کشورمان را در يکي از آسان ترين گروه هاي مرحله مقدماتي در قاره آسيا به رده دوم جدول رده بندي نشانده است. اين يعني به گوش رسيدن زنگ خطر و جدي گرفتن بازي هاي که از دو بازي گذشته حساسيت آن بيشتر است. امروز ميزبان امارات هستيم، تيمي که با برونو متسو گام هاي نخست را در مرحله مقدماتي جام جهاني محکم برداشته و خود را مدعي صعود از گروهي مي داند که ايران سرآمد ديگر تيم هاي آن است. متسو و شاگردانش با تبليغات گسترده سعي دارند، خود را قدرت برتر گروه 5 مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا نشان دهند.تيم ملي فوتبال کشورمان هم براي تکيه زدن بر صدر جدول رده بندي بايد در ديدارامروزاين تيم را شکست دهد.
ايران   برتر از امارات
تيم ملي فوتبال کشورمان هميشه برتر از امارات بوده و در ميادين مختلف موفق به شکست اين تيم شده است. نگاهي گذرا به تاريخچه بازي هاي تيم ملي کشورمان مقابل اين تيم از سال 1984 تا به امروز خود گواه اين مدعاست:
سال 1984
ايران 3  امارات صفر (جام ملت هاي آسيا)
سال 1988
 ايران يک  امارات صفر (جام ملت هاي آسيا)
سال 1992
 ايران صفر - امارات صفر (جام ملت هاي آسيا)
سال 2006
ايران يک امارات صفر (بازي دوستانه)
سال 2007
 ايران 2  امارات صفر (بازي دوستانه)


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته