جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/03/13 - روزنامه صبح ايران(دوشنبه)(شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) وارتحال امام خميني(ره) را تسليت ميگوييم) نسخه شماره 3057

 مصرف بنزين همچنان روند کاهشي دارد  

با اجراي طرح سهميه بندي بنزين که روز ششم تيرماه امسال يک سال از زمان شروع اجراي آن خواهد گذشت، مصرف بنزين در کشور همچنان روند کاهشي دارد. 
به گزارش ايرنا، ميانگين مصرف بنزين کشور از ابتداي ماه جاري تا شش صبح روز دهم خرداد 65 ميليون و 600 هزار ليتر در روز بود که 14/14 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل کاهش داشت.
ميانگين مصرف چهار فرآورده نفتي بنزين موتور، نفت سفيد، نفت گاز و نفت کوره در همين مدت در مجموع 223 ميليون و 900 هزار ليتر در روز بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5/25 درصد افزايش داشت.
بيشترين رشد مصرف فرآورده نفتي در مدت مذکور مربوط به نفت گاز به ميزان 32/60 درصد بود. ميانگين مصرف نفت گاز از ابتداي خردادماه تا ساعت شش صبح روز دهم خردادماه امسال 90 ميليون و 700 هزار ليتر در روز ثبت شده است، در حالي که اين رقم در مدت مشابه سال قبل 68 ميليون و 400 هزار ليتر در روز بود. به نقل از آمار منتشره در پايگاه اينترنتي شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران، بيشترين ميزان کاهش مصرف فرآورده هاي نفتي در مدت مذکور مربوط به نفت سفيد به ميزان 33/11 درصد بود. ميانگين مصرف نفت سفيد از ابتداي خردادماه تا ساعت شش صبح روز دهم خردادماه امسال 9/9 ميليون ليتر در روز ثبت شد، در حالي که اين رقم در مدت مشابه سال قبل 14 ميليون و 800 هزار ليتر در روز بود.
مصرف نفت کوره نيز در کشور در مدت مذکور از رشد قابل توجه 10/95 درصد برخوردار بود. به طوري که ميانگين مصرف نفت کوره از ابتداي خردادماه تا ساعت شش صبح روز دهم خردادماه امسال 34 ميليون و 700 هزار ليتر در روز ثبت شد. ميانگين مصرف نفت کوره در مدت مشابه سال قبل 31 ميليون و 300 هزار ليتر بود.
مصرف گاز مايع نيز از ابتداي خرداد ماه تا ساعت شش صبح روز دهم خرداد ماه امسال نيز کاهش 10 درصدي داشت. ميانگين مصرف گاز مايع در مدت مذکور سال جاري پنج هزار و 400 تن در روز بود، در حالي که اين رقم در زمان مشابه سال قبل شش هزار تن در روز ثبت شده است.
دولت در نظر دارد از پايان خردادماه امسال نفت گاز را با کارت هوشمند سوخت به دارندگان خودروهاي ديزلي عرضه کند.
همچنين از ابتداي تيرماه امسال دور سوم سهميه بندي بنزين در کشور اجرا خواهد شد و احتمال مي رود در خصوص سهميه بنزين خودروهاي عمومي و دوگانه سوز تجديدنظرهايي صورت گيرد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آزمون و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته