جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/03/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 3067

  مدير جديد حوزه علميه قم خبر داد :
 تدوين سند چشم انداز حوزه هاي علميه 

قم - خبرنگار آفرينش
مدير جديد حوزه علميه قم در آغاز سمت جديد خود از تدوين سند چشم انداز حوزه هاي علميه براي ارتقاي سطح علمي حوزه خبر داد .
آيت الله مرتضي مقتدايي در مراسم توديع و معارفه مدير حوزه علميه قم که در مدرسه عالي دارالشفا قم برگزار شد در سخناني با تقدير از اعلام حمايت نهادهاي حوزوي تصريح کرد: ارتقا سطح علمي حوزه هاي علميه يکي از مهم ترين برنامه هاي کاري خواهد بود و در اين راستا اقداماتي نظير ساماندهي برنامه هاي درسي ، تقويت رشته هاي تخصصي ،حمايت از فرهيختگان و پيگيري تدوين سند چشم انداز حوزه بايد انجام شود.
وي با ارائه گزارشي از سوابق مديريتي و اجرايي و همچنين سوابق حوزوي خود گفت : عهده داري مسئوليت مديريت حوزه بسيار سنگين است و پس از کسب مشورت با مراجع عظام تقليد اين مسئوليت را عهده دار شدم و اميدوارم که بتوانم به نحو مطلوبي آن را انجام دهم.
آيت الله مقتدايي بر اهتمام بيشتر حوزه هاي علميه و طلاب به تهذيب نفس و اخلاق تاکيد کرد و افزود: ما قصد داريم تا از مراجع عظام تقليد درخواست کنيم تا يک روز از درس خود را به مسائل اخلاق در حوزه اختصاص دهند.
مدير جديد حوزه علميه قم تربيت نيروهاي مورد نياز نظام، نشر هرچه بيشتر علوم اهل بيت، تقويت حوزه هاي علميه در شهرستان ها و تربيت طلاب براي خارج از کشور را از ديگر برنامه هاي کاري خود در حوزه علميه قم عنوان کرد .
در ادامه عضو مجلس خبرگان رهبري نيز طي سخناني گفت: امروز دشمن با تمام وجود به ميدان آمده و از راه صهيونيسم مسيحي، ناتوي فرهنگي و ترويج عرفان هاي کاذب جوانان ما را هدف قرار داده است.
حجت الاسلام حسيني بوشهري مسئوليت حوزه هاي علميه را در شرايط کنوني بسيار خطير توصيف کرد و گفت: حوزه هاي علميه در دوران غيبت وظيفه سنگيني را برعهده دارند و بايد از مرزهاي فکري و اعتقادي اسلام پاسداري کنند.
مدير سابق حوزه علميه قم ساماندهي پژوهش، افزايش اقبال عمومي نسبت به تحصيل در حوزه هاي علميه، ساماندهي و هماهنگي 290 مدرسه علميه در سراسر کشور، تدوين بخشي از سند چشم انداز حوزه، برگزاري 196 گردهمايي، ساماندهي فارغ التحصيلان حوزوي را از اهم اقدامات صورت گرفته در 10 سال فعاليت خود در سمت مدير حوزه علميه برشمرد .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
گزارش تصويري روز
اطلاعيه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته