جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

 ورزش دانشجويي 

  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان
يک مدال طلا و يک نقره براي دانشجويان ايران

دومين روز از دهمين دوره  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان با کسب يک مدال طلا و يک مدال نقره براي نمايندگاني ايران به پايان رسيد.
گفتني است که در وزن ششم روح الله طالبي پس از قرعه استراحت در دور اول، با نتيجه  هشت بر هفت حريف اسپانيايي خود را شکست داد. وي در دومين مسابقه تکواندوکار انگليسي را با نتيجه شش بر سه مغلوب کرد و در مرحله  نيمه نهايي برابر روسيه با نتيجه  پنج بر سه به پيروزي رسيد و به فينال راه يافت.
طالبي در مسابقه  فينال حريف برزيلي را پنج بر چهار شکست داد و با توجه به مدال طلاي نصر آزاداني در روز نخست دومين مدال طلاي ايران را کسب کرد.
در پيکارهاي وزن هشتم حسين تاجيک ابتدا تکواندوکار چيني را هفت بر دو شکست داد، سپس برابر اسپانيا با نتيجه  چهار بر صفر به پيروزي رسيد. وي در مرحله  نيمه نهايي حريف آلماني خود را چهار بر دو پشت سر گذاشت و به فينال رسيد.
تاجيک در بازي پاياني با اختلاف 9 بر دو مقابل تکواندوکار کشور ميزبان شکست خورد و به مدال نقره قناعت کرد.
به اين ترتيب در پايان دومين روز از دهمين دوره  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان به ميزباني صربستان نمايندگان ايران موفق به کسب دو مدال طلا و يک نقره شدند.
 
برگزاري اولين دوره مربيگري درجه 3 واليبال
در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين

 اولين دوره مربيگري درجه 3 واليبال خواهران در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.
گفتني است که اين دوره 60 ساعته با شرکت 25 نفر از بانوان از 15 تير به مدت يک هفته زير نظر  رسولي از مدرسان بين المللي واليبال کشور در سالن ورزشي علامه اميني دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد .
 محمود کاکاوند، رئيس اداره تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي قزوين، با اشاره به اهداف برگزاري اين دوره گفت: به دليل وجود رشته تربيت بدني در اين دانشگاه وبه اين دليل که دانشجويان اين رشته بعد از فارغ التحصيلي بتوانند از تخصص خود بهتر استفاده کنند در صدد برگزاري اولين دوره مربيگري درجه 3 واليبال خواهران برآمديم.
 وي افزود: اين دوره بنا به تقاضاي تربيت بدني دانشگاه آزاد اسلامي قزوين از فدراسيون واليبال و با هماهنگي اين فدراسيون و اعزام مربي بين المللي واليبال برگزار شد.
 
مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان
حذف حامد خمسه و دو پيروزي باقري معتمد

سومين روز از دهمين دوره  مسابقات جهاني تکواندو دانشجويان با کسب دو پيروزي و حذف يک نماينده  ايران آغاز شد.
گفتني است که  در پيکارهاي وزن هفتم حامد خمسه در نخستين مسابقه با نتيجه8   بر 3 برابر چين تايپه شکست خورد و از ادامه  مسابقات بازماند.
در رقابت هاي وزن چهارم محمد باقري معتمد به دو برد متوالي دست يافت. وي در نخستين بازي حريف اوکرايني را سه بر صفر مغلوب کرد و در ادامه با نتيجه4   بر صفر برابر بوسني به برتري رسيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته