جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

  حسين رضازاده :
 از خدا مي خواهم دوباره به من نظر کند  

 از همه چيز گذشته ام. زن، بچه، زندگي و تفريح. شب ها از درد عضله خوابم نمي برد. برخي اوقات نيمه شب به خاطر درد کتف از خواب مي پرم. همه  اين سختي ها را تحمل مي کنم تا اينکه بتوانم پاسخگوي توقع به حق مردم در المپيک باشم. اين ها گوشه اي از صحبت هاي حسين رضازاده در فاصله  کمتر از يک ماه تا آغاز بيست و نهمين دوره بازي هاي المپيک در شهر پکن است. سخناني که دل هر شنونده اي را براي قوي ترين مرد جهان به درد مي آورد.
گفتني است که  حسين رضازاده که از سال 1998 در بازي هاي آسيايي بانکوک قدم به صحنه  ورزش قهرماني گذاشت، تاکنون يک تنه به اندازه  تاريخ ورزش ايران افتخار کسب کرده است.
او دو بار به مدال طلاي دسته  فوق سنگين المپيک دست يافته و خيز بلندي براي سومين آن برداشته است. پنج بار عنوان قهرماني جهان را کسب کرده است. دو بار در بازي هاي آسيايي قهرمان شده و در اين اثنا اين قدر رکوردهاي جهان را افزايش داده که حتي خودش هم هم اکنون فکرش را هم نمي کند که دوباره بتواند به آن رکوردها برسد.
افتخارات رضازاده و حضور او در اوج ورزش قهرماني به صورت مداوم به گونه اي است که بايد کتابي مفصل در وصف قهرماني هاي او نوشت. همين پس زمينه و سابقه از حسين رضازاده باعث شده نه تنها مرد ايران، بلکه همه علاقه مندان به او در سراسر جهان توقع کسب مدال طلا براي سومين بار در المپيک را دارند. افتخار که اگر او بتواند به آن برسد، نخستين ساکن کره  خاکي است که توانسته 12 سال پياپي عنوان قوي ترين مرد جهان را براي خود نگاه دارد.
اين توقع که برخواسته از علاقه عموم مردم به قهرمان شان است، فشار زيادي را بر قوي ترين مرد جهان مي آورد. فشاري که حتي وزنه263   کيلوگرم به رضازاده نياورده است.
 رضازاده که دوري از همسر و فرزندش و تفريح کنار خانواده به همراه دردهاي پياپي و بدون وقفه  عضلات او را حسابي کلافه کرده اظهار کرد: خيلي خوب تمرين کرده ام. تمرين هايم خوب است. در آخرين مرحله  اردو در اردبيل که 40 روز تمرين کردم، هم من و هم ساير وزنه برداران رکوردهاي خوبي پيدا کردند. خوب تمرين کرديم و همه چيز مهيا بود.
وي با اشاره به وضعيت بدني اش  در روزهاي اخير خاطرنشان کرد: الحمدالله وضعيتم خوب است. اما توقع هاي زياد مردم کمي اذيتم مي کند. اين هم موضوعي است که اهالي خانواده وزنه برداري با تبليغات پياپي به وجود مي آورند. اين مساله سخت است.
قهرمان بازي هاي المپيک سيدني و آتن ادامه د اد: اين همه زحمت مي کشم. از خانواده و تفريح دورم. بايد با درد بخوابم. از خستگي برخي شب ها خوابم نمي برد. خيلي سخت است. يازده سال است که در هر مسابقه اي که شرکت کردم با افتخار بازگشته ام. رکورد دنيا را زده ام. مدال طلا گرفته ام. دوست دارم اکنون يک کارشناس خودش را جاي من بگذارد. آيا کسي در اين شرايط دو بار فشار را براي قهرماني در المپيک تحمل مي کرد. مگر من خودم دوست ندارم طلاي المپيک را بگيرم. مردم بدانند که هر ورزشکاري خودش بيشتر دوست دارد به مدال طلاي المپيک برسد. اکنون با درد زندگي مي کنيم که طلا بگيريم. من شب ها در استاديوم آزادي مي خوابم. نه به خانه مي روم و نه به هتل. همين جا در استاديوم مي خوابم. همه اين سختي ها را تحمل مي کنم تا سومين مدال طلاي المپيک را بياورم. اگر نمي خواستم به المپيک بروم يا طلا بگيرم، اين همه سختي نمي کشيدم.
رضازاده تصريح کرد: من کم کم به آخر خط قهرماني ام مي رسم. اين رسم دنيا است. ديگر من آن ورزشکار جوان نيستم. من تلاش هايم را کرده ام و مدال هايم را گرفته ام و رکوردهاي دنيا را زده ام. اکنون فقط به سومين طلاي المپيک نگاه مي کنم. پس از آن بايد جوان ترها جاي من را بگيرند. اما، خواهش مي کنم با من طوري برخورد نکنند که ورزشکاران جوان انگيزه  آمدن به ورزش را از دست بدهند. توقع بيش از حد خيلي سخت است.
وي يادآور شد: قرار نيست يک ورزشکار هميشه در اوج باشد. من تاکنون هشت مدال جهان و المپيک را گرفته ام. کدام ورزشکار را در ايران سراغ داريد اين همه مدت قهرمان باقي بماند. اما بايد به من حق بدهيد که همان جوان سابق نيستم. اين را بايد باور کنيد.
وي ادامه داد: ورزش برد و باخت دارد. من هم براي پکن هيچ چيزي را کم نگذاشته ام. هر کاري که کرده ام که براي پکن به اوج برسم. مي دانم که علاقه مندان دوست دارند طلا بگيرم. حتي مدال نقره و برنز را هم براي من باخت محسوب مي کنند. اما، مي خواهم به مردم بگويم که در ماه هاي اخير با تمام وجود براي المپيک تلاش کرده ام. با درد مي جنگم که تمرين هايم را ادامه بدهم.
وي تصريح کرد: هدف من سومين مدال طلاي المپيک است. از شرايط بدني ام هم آگاه هستم. اکنون در شرايطي نيستم که رکوردهاي خودم را بهبود ببخشم. مطمئن هستم تا سال ها کسي به اين رکوردها نزديک نمي شود.
وي در پايان گفت: من افتخارهاي زيادي در اين سال ها کسب کرده ام. اکنون از همه مي خواهم کمک کنند تا به سومين مدال طلا برسم. از کسي چيزي توقع ندارم. از هيچ کس. از خدا مي خواهم دوباره به من نظر کند تا بتوانم بار ديگر افتخار بيافرينم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته