جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

 سوت پايان دقيقه 90 

 تور دوچرخه سواري بين المللي مالزي
سهرابي پيراهن طلائي  را بر تن کرد 

مهدي سهرابي دوچرخه سوار المپيکي تيم ملي ايران در نخستين روز از رقابتهاي بين المللي مالزي ( تور مليکا ) زودتر از ديگر دوچرخه سواران از خط پايان گذشت و پيراهن طلائي را برتن کرد
رفع دوچرخه سوار تيم دوحه قطر  دوم شد و حسين اسلامي دوچرخه سوار و مربي تيم مس کرمان سوم شد و سيد مصطفي سيد رضائي از تيم ايران در مکان چهارم ايستاد . در مجموع رده بندي تيمي مرحله نخست تيم ايران در رده نخست ايستاد و تيم مس کرمان دوم شد.
 
مسابقات واليبال قهرماني باشگاههاي آسيا
  سومين پيروزي  پيکان

تيم واليبال باشگاه پيکان به سومين پيروزي خود در مسابقه هاي واليبال قهرماني باشگاههاي اسيا دست يافت و به عنوان صدرنشين گروه دوم به مرحله نيمه نهايي صعود کرد.
 تيم واليبال باشگاه پيکان درسومين ديدار خود مقابل تيم اسيل قزاقستان  3بر صفر به پيروزي رسيد. مصطفي کارخانه سرمربي تيم واليبال پيکان دراين ديدار از بازيکنان ذخيره استفاده بيشتري کرد. امروزتيم ها استراحت دارند و ديدارهاي نميه نهايي از روز دوشنبه آغاز خواهد شد.
تيم پيکان که در گروه دوم با تيم هاي هنان چين ، النصر امارات و اسيل قزاقستان همگروه بود پيش از اين بر تيم هاي چين و امارات پيروز شده بود.
 
اردوي تيم ملي بسکتبال در آمريکا
شکست ايران از تيم منتخب ليگ D-NBA
 
تيم ملي بسکتبال ايران در ديدار برابر تيم منتخب ليگ D-NBA با نتيجه79   بر 60 شکست خورد.
 در اين ديدار که در چارچوب ليگ تابستاني NBA برگزار شد، نمايندگان ليگ D-NBA (دسته پايين تر از NBA) با درخشش "کارل اليوت" که يازده امتياز براي تيمش کسب کرد، پيروزي را براي تيم آمريکايي به دست آوردند.
"گلن مک گون" ديگر بازيکن تيم آمريکايي با کسب 10 امتياز و 10 ريباند از ديگر ستارگان اين تيم بود. صمد نيکخواه بهرامي و حامد حدادي هم هر کدام به ترتيب 23 و 11 امتياز براي ايران کسب کردند. 19 هزار و 910 نفر از نزديک اين بازي را در سالن "LEHI" تماشا کردند.
 
برگزاري مسابقات قهرمان کشوري جام حجاب

مسابقات قهرمان کشوري جام حجاب ويژه خواهران پاسدار نيروي مقاومت بسيج در تبريز برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان تربيت بدني بسيج،اين دوره از مسابقات در دو رشته آمادگي جسماني و تيراندازي و به ميزباني آذربايجان شرقي برگزار خواهد شد.
گفتني است که اين مسابقات با هدف افزايش توان آمادگي و ايجاد روحيه نشاط و شادابي برگزار مي شودکه 500 ورزشکار در قالب 50 تيم از استان هاي سراسر کشور با يکديگر به رقابت  مي پردازند.  

مدافع ملي پوش موزامبيک در سپاهان 

 آرماندو با عقد قراردادي يکساله به تيم فوتبال سپاهان اصفهان پيوست.
گفتني است که آرماندو از جمله بازيکناني بود که در اردوي سپاهان در ترکيه در جمع زردپوشان اصفهاني حاضر شد و مورد تائيد کادر فني قرار گرفت. اين مدافع چپ 29 ساله که اصليتي پرتغالي دارد، سال ها در تيم ملي موزامبيک بازي کرده است. آرماندو ديروز با حضور در هيئت فوتبال استان اصفهان به طور رسمي قراردادش را به مدت يک سال ثبت  کرد.


 تمرين پرسپوليس در غياب نيکبخت واحدي و واعظي
 
 
بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس تهران صبح ديروز در مجموعه ورزشي انقلاب به تمرين پرداختند.
گفتني است که اين  تمرين در زمين  گلف مجموعه ورزشي انقلاب پيگيري شد و بازيکنان زير نظر پرويز کماسي تمرينات هوازي را انجام دادند.  عليرضا محمد پس از 2 روز استراحت، در تمرين گروهي  شرکت کرد.  مهدي واعظي و عليرضا نيکبخت واحدي غايب بودند.  پس از يک ساعت تمرين گروهي، احمدرضا عابدزاده مطابق معمول تمرينات ويژه اي را براي معمارزاده و حقيقي در نظر گرفت.
  کريم باقري با اجازه از کادر فني براي وزنه زدن به آکادمي ملي المپيک نرفت.
 
هافبک استقلال منتظر پاسخ اماراتي ها
بلاتکليفي جباري،نگراني استقلال
 
استقلالي ها همچنان نگران جدايي مجتبي جباري هستند، اين در حالي است که مدير برنامه هاي اين بازيکن در حال مذاکره با يک تيم اماراتي است.
گفتني است که  مسئولان استقلال خواهان تمديد قرارداد جباري هستند و حتي چند بار با اين بازيکن مذاکره کردند ولي شايد اين بازيکن فصل آينده در ليگ امارات بازي کند. مدير برنامه هاي جباري در مورد آخرين وضعيت اين بازيکن مي گويد: ما شرايط مورد نظرمان را به مسئولان تيم اماراتي اعلام کرده ايم و تا اواسط اين هفته منتظر پاسخ آنها مي مانيم. اگر مذاکرات به بن بست برسد با تيم هاي داخلي مذاکره خواهيم کرد.
مدير برنامه هاي جباري تاکيد مي کند: براي مذاکره با تيم هاي داخلي، استقلال در اولويت است ولي چند تيم مطرح ديگر هم خواهان اين بازيکن هستند. البته استقلالي ها بايد با شرايط مورد نظر جباري کنار بيايند در ضمن خواسته هاي او خارج از چارچوب نيست.
 
مخالفت  قطبي  با برگزاري اردوي کيش

 افشين قطبي  سرمربي پرسپوليس موافق برگزاري اردوي اين تيم در جزيره کيش نيست.
گفتني است که  افشين قطبي از بين گزينه هاي برپايي اردوي داخلي به هيچ وجه موافق برگزاري اردو در جزيره کيش نيست. گرما و رطوبت بيش از حد هوا در مقطع فعلي فصل تابستان، دلايلي است که قطبي اعلام کرده به هيچ وجه موافق برگزاري اين اردو نيست. چنانچه شرايط براي برگزاري اردوي ترکيه مهيا نشود سرعين محلي است که سرمربي پرسپوليس آنجا را براي برپايي اردو مدنظر دارد
 
مجيد فرخزادي عضو هيات مديره پرسپوليس:
نام خليلي از فهرست خارج نمي شود
 
 
مصدوميت شديد محسن خليلي حرف و حديث هاي زيادي را به وجود آورده و مي گويند قرار است اسم اين بازيکن از ليست پرسپوليس خارج شود. البته يکي از اعضاي هيات مديره باشگاه اين خبر را تکذيب مي کند.
مجيد فرخزادي عضو هيات مديره پرسپوليس در اين خصوص اگفت: شايعه کنار گذاشتن خليلي را دشمنان پرسپوليس ساخته اند و مطمئن باشيد که باشگاه هيچ وقت چنين کاري را انجام نمي دهد. خليلي يک مهره با ارزش براي ما محسوب مي شود و باشگاه هر کاري که لازم باشد انجام مي دهد تا خليلي به بهترين نحو ممکن مراحل درماني را پشت سر بگذارد.
وي ادامه داد: بعد از تغييرات مديريتي ليستي را تهيه کرديم و اکثر بازيکنان مورد نظرمان را جذب کرده ايم. فقط يک مهاجم و يک مدافع مي  خواهيم تا ليست پرسپوليس تکميل شود.
وي درخصوص لغو اردوي اسپانيا مي گويد: سفارت به ما بيشتر از دوازده ويزا نمي داد و با اين شرايط نمي توانستيم به اسپانيا برويم. بعيد مي دانم که در اروپا اردو بزنيم ولي شايد در يکي از شهرستان ها اردوي تدارکاتي برگزار کنيم.
 
پولادي و منيعي مصدومان اردوي استقلال

 دو هافبک چپ پاي استقلال تنها مصدومان اردوي اين تيم در ترکيه هستند که جدا از ديگر بازيکنان تمرين مي کنند.
گفتني است که  مهرداد پولادي که دچار شکستگي از ناحيه کشکک زانو شده بود مدتي پيش گچ پايش را باز کرد و در حال حاضر زيرنظر پزشک تيم تمرينات اختصاصي و فيزيوتراپي انجام مي دهد. ميثم منيعي ديگر هافبک چپ پاي آبي ها هم دچار مصدوميت از ناحيه کمر شده و با تشخيص پزشک از انجام تمرينات سنگين معاف شده است.
 
آتسو برگه مالياتي اش را گرفت

 فرانک آتسو بازيکن فصل گذشته ابومسلم با حضور در مشهد برگه تسويه حساب مالياتي اش را از باشگاه ابومسلم دريافت کرد.
گفتني است که  آتسو با دريافت برگه تسويه حساب مالياتي اش در تمرين پرسپوليس حضور يافت. اين بازيکن چند روز ديگر با حضور در هيات  فوتبال استان تهران، قراردادش را با پرسپوليس به طور رسمي ثبت خواهد کرد.  به دليل پربودن سهميه جذب شش بازيکن ليگ برتري پرسپوليس، آتسو با حضور در تيم ديهيم تهران شرايط حضور خودش در پرسپوليس را فراهم ساخته و به زودي مي تواند رسما سرخ پوش شود.

عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر:
ممنوعيتي براي حضور تماشاگران پرسپوليس
 وجود ندارد

عزيز محمدي رييس سازمان ليگ برتر گفت: پرسپوليس در هفته اول رقابت هاي ليگ ميهمان است و محروميت حضور تماشاگران اين تيم شامل اين بازي نمي شود.
گفتني است که در حالي که پس از محروميت تماشاگران پرسپوليس از حضور در سه بازي شايعه شده بود که تماشاگران اين تيم نمي توانند در بازي هفته اول مقابل سايپا در ورزشگاه آزادي حضور داشته باشند.  محمدي افزود: براساس محروميتي که کميته انضباطي در نظر گرفته اين محروميت شامل بازي هاي خانگي پرسپوليس است. در حالي که در هفته  اول سايپا ميزبان است و بر اين اساس منعي براي حضور تماشاگران در اين بازي وجود ندارد. وي در پايان گفت: با وجود اين باشگاه سايپا مي تواند براساس قانون تنها ده درصد ظرفيت ورزشگاه را در اختيار تيم ميهمان قرار دهد.

براي بخشش محروميت
نامه مسئولان باشگاه پرسپوليس به علي آبادي 

مسئولان باشگاه پرسپوليس طي نامه اي به رئيس سازمان تربيت بدني از وي خواستند محروميت اين تيم را ببخشد.
گفتني است که کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در راي خود پيرامون آخرين ديدار ليگ هفتم و اتفاقاتي که در ورزشگاه آزادي رخ داده بود، تيم فوتبال پرسپوليس را از برگزاري دو بازي با حضور تماشاگر محروم کرده بود تا اين تيم دو بازي ليگ هشتم به عنوان ميزبان را بدون حضور تماشاگر برگزار کند.از زمان صدور راي تاکنون مسئولان باشگاه پرسپوليس تلاش کردند تا به هر نحوه ممکن اين محروميت بخشيده شود. آنها پس از اينکه از فدراسيون فوتبال پاسخ منفي دريافت کردند،  با ارسال نامه اي به محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني از وي خواستند به خاطر مبعث حضرت محمد(ص) اين دو جلسه محروميت را ببخشد.هنوز رئيس سازمان تربيت بدني به اين درخواست مسئولان باشگاه پرسپوليس پاسخي نداده است.تيم فوتبال پرسپوليس در نخستين ديدار خود در ليگ هشتم ميهمان سايپا خواهد بود و اين ديدار با حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته