جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

 ميز خبر  

نماينده ماکو:
تفکيک کميسيون  امنيت ملي به صلاح است

گروه سياسي: رئيس کميسيون اجتماعي مجلس هشتم گفت: باتوجه به حجم و اهميت قابل توجه وظايف کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي، تفکيک اين کميسيون  به صلاح است. سليمان جعفرزاده در گفت و گو با ايسنا، با اشاره به تجميع کميسيون دفاعي، امنيت داخلي و سياست خارجي در دوره پنجم مجلس شوراي اسلامي در قالب يک کميسيون، گفت: با اين تعداد محدود، نمايندگان عضو يک کميسيون قطعا کار کارشناسي مفيدي روي طرح ها و لوايح نخواهند داشت و به عبارتي ديگر اگر امروز کار حوزه هاي مربوطه دراين 3 حوزه را با شرايط موجود تقسيم کنيم، حتي به هر حوزه دو نماينده هم نمي رسد که روي طرح ها و لوايح کار کارشناسي انجام دهد. وي اظهارداشت: اگر امروز بخواهيم به شکل واقعي کار کارشناسي را دنبال کنيم بايد يا از حجم کار اين کميسيون کم شود و به کميسيون هاي تخصصي واگذار شود و يا تعداد نمايندگان عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي بالاي 25 نفر باشد تا اين کميسيون تخصصي تر شود و برروي مسائل کار کارشناسي صورت گيرد و خروجي تصميمات اين کميسيون در مملکت به عنوان قانوني جامع مورد استفاده قراربگيرد. وي تصريح کرد: در غير اين صورت اگر با اين حجم کار طرح ها و لوايح ارجاع شود و اعضاي کميسيون نتوانند کار کارشناسي ارائه کنند، واقعيت اين خواهد شد که کميسيون از انجام ماموريت اصلي خود نيز باز مي ماند. نماينده ماکو اظهار داشت: به عنوان نماينده اي که در دوره هفتم مجلس، چهارسال در هيئت رئيسه  کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي عضو بوده ام، با اعلام اين که طالب و داوطلب عضويت در هيچ کدام از کميسيون هايي که ازاين کميسيون جدا شود، نيستم، مي گويم يا بايد حجم کار کميسيون کاهش يافته و کار به کميسيون هاي ديگر ارجاع شود و يا کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي حداقل به دو کميسيون تقسيم شود.

ساخت سامانه آشکارساز پرنده هاي دشمن درسپاه

گروه سياسي: رئيس سازمان جهاد خودکفايي نيروي زميني سپاه گفت: سيستم هاي جديد در معرض ديد قراردادن پرنده هاي دشمن، در اين نيرو طراحي و ساخته شد. سرهنگ ناصر عرب بيگي در گفتگو با فارس با اشاره به توانمندي هاي اين نيرو در طراحي و ساخت سيستم هاي مدرن الکترونيک، اظهار داشت: با توجه به نيازهاي کشور به در اختيار داشتن تجهيزات مدرن جنگ الکترونيک (جنگال) و سيستم هاي مقابله با اين موضوع، سپاه پاسداران در بخش طراحي و ساخت پروژه هاي الکترونيک، الکترومغناطيس و اپتيک موفقيت هاي زيادي داشته است.به گفته وي، از جمله اين موفقيت ها پروژه هاي جستجو و رديابي غيرفعال اپتيکي است که اين سيستم ها مي توانند در پيدا کردن و در معرض ديد قراردادن پرنده هاي دشمن بسيار موثر واقع شوند. عرب بيگي خاطرنشان کرد:  نيروي زميني سپاه با همکاري صنايع دفاعي وزارت دفاع توانسته به دستاوردهاي قابل توجهي در بخش الکترونيکي برسد که اين سامانه ها و تجهيزات به تدريج وارد نيروهاي مسلح خواهد شد.

مشايي: مردم آمريکا از برترين ملت هاي دنياست

گروه سياسي: معاون رئيس جمهوري گفت: ايران امروز با مردم آمريکا و اسرائيل دوست است. هيچ ملتي در دنيا دشمن ما نيست اين افتخار است. ما مردم آمريکا را از برترين ملت هاي دنيا مي دانيم. به گزارش فارس، اسفنديار رحيم مشايي ديروز در همايش نوآوري و شکوفايي در صنعت گردشگري که در محل مرکز همايش هاي صدا و سيما برگزار شد، اظهار داشت: دوره آنکه کسي بخواهد ديني را بر دنيا حاکم کند گذشته است دنياي امروز گوش هايش بيشتر از هميشه تاريخ باز است که زيباترين پيامها را بشنود. وي ادامه داد: امروز منطق الهي و انساني، دامنه ساز و افق پرداز در دنيا خريدار دارد. رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري گفت: ما هيچ قدرتي براي توصيف 50سال آينده بشر نداريم. مشايي ادامه داد: هر منطقي که بتواند در آينده نزديک ادبياتي داشته باشد که 3 عنصر آدم، خدا و جهان را با هم تنظيم کند از نظر آيين و مکتب، آينده از آن اوست. وي افزود: در آينده نژاد و کشور معنا ندارد. آينده از آن انسان هاست. هر منطقي که به خط کشي بين انسانها بينجامد منطقي است که در دنيا خريدار ندارد. نمي توان منطقي را بزک کرد و به مردم ارائه داد. معاون رئيس جمهوري تاکيد کرد: ما با هيچ کس در دنيا جنگ نداريم ما در 8 سال جنگ فقط دفاع کرديم و حتي يک روز هم نجنگيديم.

انتقاد اوباما از افزايش صادرات آمريکا به ايران

گروه سياسي: باراک اوباما نامزد حزب دموکرات در انتخابات رياست جمهوري آمريکا و ديگر قانونگذاران آمريکايي به خاطر افزايش صادرات آمريکا به ايران از بوش انتقاد کردند. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس ، حجم صادرات آمريکا به ايران در دوران رياست جمهوري بوش از 8 ميليون دلار در سال 2001 به 150 ميليون دلار در سال گذشته ميلادي رسيد. بنا براين گزارش، صادارت بر اساس مستثني بودن اقلام کشاورزي، دارويي و انساندوستانه از تحريم هاي تجاري آمريکا بر ايران صورت گرفته و شامل سيگار، ذرت، سويا، دارو بوده است. باراک اوباما در انتقاد از اين امر به شبکه خبري اي بي سي گفت: "ارسال اين نوع پيام هاي مبهم ما را به وضعيتي دچار کرده که اکنون در آن گرفتار هستيم." "هاوارد برمن" رئيس کميته امور خارجي مجلس نمايندگان آمريکا نيز به بررسي افزايش صادرات آمريکا همزمان با تشديد تحريم هاي مالي اروپا بر ايران پرداخت. برمن که يک دموکرات ايالت کاليفرنيا است در جلسه استماع اين کميته گفت: "ما از اروپايي ها انتظار داريم اقدامات مهم تري در کاهش تجارت با ايران بردارند; همانگونه که ما از سال ها پيش انجام داديم. البته فکر مي کنم که انجام داديم اما با گزارش اخير آسوشيتدپرس درباره صادرات آمريکا به ايران در اين باره مطمئن نيستم." "دن برتون" نماينده جمهوريخواه ايالت اينديانا در مجلس نمايندگان نيز گفت که افزايش صادرات آمريکا به ايران در زماني که واشنگتن تلاش دارد بر ايران فشار اعمال کند، بي معني است. وي تاکيد کرد که نياز است آمريکا الگوي مهمي براي ديگر کشورهاي جهان درباره ايران باشد. "ديويد اسکات" نماينده دموکرات ايالت جرجيا از "ويليام برنز" معاون کاندوليزا رايس خواست که در اين باره توضيح دهد و اين امر را "رويکرد جنون آميز تجارت آمريکا با ايران" توصيف کرد.

تصويب بخشي از سياستهاي برنامه پنجم در مجمع

گروه سياسي: درجلسه ديروزمجمع تشخيص مصلحت نظام سياستهاي کلي برنامه پنجم توسعه کشور در بخش آموزشي و اجتماعي به تصويب رسيد.به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، ادامه بررسي و تدوين سياستهاي کلي برنامه پنجم توسعه کشور در جلسه ديروز مجمع پيگيري شد و بخشهاي امور علمي و فناوري و امور اجتماعي، بخشي از سياستهاي کلي کشور با حضور وزرا و کارشناسان مربوطه از دولت و مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيد.

تاکيد صهيونيست ها برقطع روابط آرژانتين با ايران

گروه سياسي: نهاد صهيونيستي آميا در آرژانتين خواستار قطع مناسبات اين کشور با ايران شد. به گزارش فارس به نقل از روزنامه کلارين آرژانتين، گيرمو بورگر رئيس آميا روز جمعه در مراسم چهاردهمين سالگرد انفجار مقر اين نهاد در بوينس آيرس که به مرگ 85 تن و زخمي شدن 200 تن ديگر انجاميد بار ديگر با متهم کردن جمهوري اسلامي ايران خواستار قطع مناسبات با اين کشور شد. بورگر با اين ادعا که مشارکت ايران و حزب الله در انفجار مقر آميا ثابت شده، گفت: دولت آرژانتين تا چه زماني به رابطه با ايران ادامه خواهد داد؟ رئيس انجمن متقابل آرژانتين- اسرائيل در سخنراني خود به علاوه خواستار تحقيق از کارلوس منم و کارلوس کوراچ رئيس جمهور و وزير کشور سابق آرژانتين در رابطه با حادثه آميا شد. رئيس آميا همچنين با انتقاد شديد از دستگاه قضايي آرژانتين گفت: ما اميد زيادي به دادستان آلبرتو نيسمان و وعده هاي او داشتيم اما زمان مي گذرد و هيچ پاسخي دريافت نکرده ايم. بورگر در عين حال خطاب به قضات دستگاه قضايي آرژانتين خاطرنشان کرد: از شما تقاضا داريم تا پرونده آميا را آنگونه که شايسته است مورد بازنگري قرار دهيد. در مراسم سالگرد حادثه آميا برخي مقامات آرژانتيني از جمله آنيبال فرناندز وزير کشور، ادواردو دوهالده دبير حقوق بشر و مائوريسيو ماکري شهردار بوينس آيرس به همراه ارل آنتوني واين سفير آمريکا در اين کشور حضور داشتند.

تکذيب نامزدي کروبي در انتخابات آتي

گروه سياسي: قائم مقام حزب اعتماد ملي اظهارات رييس شاخه روحانيون اين حزب را نظر شخصي وي دانست و گفت: اين حزب هنوز درباره انتخابات رياست جمهوري به نتيجه نرسيده است. رسول منتجب نيا ديروز در گفت و گو با ايرنا، اظهارات سيد علي ميرهادي ريس شاخه روحانيون حزب اعتماد ملي مبني بر اينکه "کروبي کانديداي شوراي مرکزي اعتماد ملي براي رياست جمهوري است"، را نظر شخصي وي دانست و افزود: هر وقت حزب به نتيجه رسيد، نظر خود را رسما اعلام مي کند. قائم مقام حزب اعتماد ملي تصريح کرد: حزب سخنگو دارد و مصوبات و تصميم حزب را سخنگو اعلام مي کند. منتجب نيا اظهار داشت: اتاق فکر حزب مشغول بررسي مسايل مربوط به انتخابات رياست جمهوري است و هنوز به مصاديق نرسيده ايم. به گفته وي، حدود 25 نفر اعضاي اتاق فکر حزب اعتماد ملي هستند که ميرهادي عضو اتاق فکر نيست.منتجب نيا درباره مکانيسم حزب اعتماد ملي براي انتخاب کانديداي مورد نظر در انتخابات رياست جمهوري آينده گفت: اکنون در اتاق فکر راجع به معيارها و مکانيسم انتخاب و مسايل کلي بحث مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته