جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

 سرمقاله  

لغو سفرهاي ورزشي  !

طي چند هفته اخير شاهد لغو متعدد سفرهاي خارجي تيم هاي ورزشي کشورمان به مسابقات برون مرزي بوده ايم، که يقينا ادامه اين روند لطمه جبران ناپذيري را برپيکر ورزش کشورمان وارد خواهد ساخت.
لغو سفر تيم پاور ليفتينگ نابينايان و کم بينايان ايران به رقابت هاي جهاني درآمريکا،بازماندن تيم ملي فوتسال ايران از سفر به مسابقات جايزه بزرگ برزيل،لغو سفرهاي تيم کشتي آزاد دانشجويان به رقابت هاي جهاني ، تيم دوو ميداني جوانان به لهستان ،تيم منتخب تکواندو نيرو هاي مقاومت بسيج به اتريش ، تيم کاراته کوبه اوزاکا به رقابت هاي جهاني در ايتاليا و.... از جمله اين موارد مي باشد.
در چنين شرايطي مسئولين فدراسيون ها مدعي  هستند که سفارتخانه هاي کشورهاي برگزار کننده براي صدور ويزا تعلل کرده و در اين زمينه کوتاهي مي کنند و سعي آنان بر اين است که مسائل سياسي را دليل اصلي عدم صدور ويزا جلوه دهند.
از سوي ديگر شاهد هستيم که در حال حاضر تيم ملي بسکتبال ايران موفق به اخذ ويزاي آمريکا شده و جهت برگزاري چند ديدار دوستانه با تيم هاي باشگاهي ، در اين کشور به سر مي برد.
تيم وزنه برداري و دو وميداني جانبازان و معلولين نيز وارد آمريکا شده است،تيم ملي پينگ پنگ ايران نيز پس از حضور در يک دوره مسابقه تدارکاتي که در کشور آمريکا بر گزار شد به ايران بازگشته است، تيم کشتي فرنگي دانشجويان نيز به يونان سفر کرد و با کسب عنوان قهرماني به ايران بازگشت.
تيم ملي هندبال نوجوانان ايران هم به اردن سفر کرده است ، ضمن اينکه تيم واليبال باشگاه پيکان نيز جهت حضور در مسابقات قهرماني باشگاه هاي آسيا در قزاقستان به سر مي برد که البته نمونه هاي زيادي از اين اعزام ها وجود دارد که مي توان به آن اشاره کرد.
اما سوالي که مطرح مي شود اين است :
در حالي که بسياري از تيم هاي ما به مسابقات برون مرزي اعزام مي شوند ،مقصر اصلي عدم اعزام برخي از تيم ها چه کسي است.؟
  در اين راستا طبيعي است که با توجه به هزينه هايي که از سوي فدراسيون ها و ورزش کشور براي آماده سازي تيم ها صورت مي گيرد ، ضررهاي مادي و معنوي بسياري به ورزش کشورمان تحميل مي شود و اين در شرايطي است که در برخي از اين اعزام ها ،ورزشکاران براي هفته ها و حتي ماهها در اردو بسر مي برند و عدم صدور ويزا ،چند روز قبل از اعزام تبعات منفي بسياري را به دنبال دارد.
در واقع اين روند باعث مي شود هزينه هاي صورت گرفته براي آماده سازي ورزشکاران به هدر برود و ورزشکاران نيز گرفتار لطمات روحي و رواني شوند که اين عوامل در اردو هاي بعدي تاثيرات منفي را به دنبال خواهد داشت.
بر همين اساس با توجه به اينکه هر روز شاهد گسترش لغو سفر هاي ورزشي هستيم پيشنهاد مي کنيم در جهت رفع اين معضل ، سازمان تربيت بدني خيلي سريع اقدامات لازم را انجام دهد و با پيگيري هاي مستمر خواستار اعلام دقيق و شفاف لغو اين سفرها از سوي فدراسيون ها باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته