جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

 كوتاه و خواندني  

کاهش وزن بيش از 1 کيلوگرم در هفته خطرناک است

کاهش وزن بيش از 0/5 تا 1 کيلوگرم در هفته توصيه نمي شود و در صورت افراط در اين مورد، عوارضي مانند مشکلات روحي، اختلالات پوستي، هايپرلپيدمي و مشکلات عروق کرونر را سبب مي شود.
دکتر کيوان الچيان متخصص داخلي و استاد دانشگاه علوم پزشکي ايران در گفت وگو با ايسنا، با بيان مطلب فوق گفت: مهمترين نکته در کاهش وزن، نگهداشتن وزن کم شده است; چرا که از مشکلات شايع در رژيم هاي درماني شکست رژيم بوده بنابراين داشتن يک اراده قوي در کاهش وزن بسيار مهم است.
اين متخصص با بيان اين که چاقي داراي يک روند پيچيده و عوامل به وجود آورنده مختلفي از جمله عوامل ژنتيکي، محيطي و رواني است، تاکيد کرد: نبايد فراموش کرد که براي کاهش وزن هيچ راه ميان بر و معجزه آسايي وجود ندارد و کاهش صحيح وزن بدن با هدف گذاري صحيح بوده و استفاده از رژيم غذايي مناسب و بهره گيري از شيوه مناسب زندگي بيش از هرگونه دارو و روش درماني ديگر به سلامت و روند کاهش وزن افراد کمک مي کند. وي در پايان اضافه کرد : در رژيم هاي غذايي هيچ گونه حذف مواد غذايي توصيه نمي شود بلکه متعادل کردن رژيم غذايي زير نظر متخصص ، لزوم کاهش وزن در افراد مبتلا به چاقي است.
 
 فرآيند گرم شدن زمين خطر ابتلا به سنگ کليه را افزايش مي دهد!

يافته هاي تحقيقات اخير نشان مي دهد; افزايش درجه حرارت و تبخير آب ناشي از فرآيند گرم شدن زمين، ميزان شيوع سنگ کليه را درسراسر جهان افزايش مي دهد.به گزارش ايسنا، گرم شدن هوا به خصوص در آمريکا ممکن است به افزايش فاجعه آميز و وحشتناک بروز بيماري سنگ کليه در ميان ساکنان قسمت هاي جنوبي معروف به نواحي قرارگرفته در کمربند سنگ کليه شود. پيش بيني شده تا سال 2050 سالانه حدود 2/2 ميليون نفر بر اثر تغييرات آب و هوايي زمين به سنگ کليه مبتلا شوند. تام بريکوسکي، متخصص آب شناسي از دانشکده علوم زمين شناسي دانشگاه تگزاس مي گويد; مبحث مذکور نمونه ايي از تاثير مستقيم فرآيند گرم شدن زمين بر زندگي افراد ساکن اين کره است. محققان براين نکته تاکيد کرده اند که دراين تحقيقات ميزان دقيق اين خطر همچنان نامشخص باقي مانده است با اين حال بريکوسکي مي گويد; اين محققان اطمينان دارند که زمين هم چنان گرمتر خواهد شد و با گرم تر شدن هواي زمين، ميزان رشد سنگ کليه نيز افزايش خواهد يافت. بريکوسکي و همکارانش مي گويند نواحي که در کمربند سنگ کليه آمريکا قرارمي گيرند درحال حاضر شامل ايالت هاي آلاباما، جورجيا، آرکانزاس، لوئيزانا، مي سي سي پي تنسي(Tenesse) و کاليفرنياي شمالي و جنوبي هستند. اين درحالي است که با گرم شدن زمين خطر شيوع بروز سنگ کليه در نهايت ممکن است به نواحي وسيعتري از زمين هاي هموار ديگر ايالت ها از کنتاکي تا جنوب کاليفرنيا نيز کشيده شود.
براساس اطلاعات پايگاه اطلاعاتي ملي بيماري هاي کليوي و اورولوژي امريکا، کليه حدود 5 درصد از امريکايي ها سنگ ساز بوده و خطر ابتلا به سنگ کليه درزنان و مردان به ترتيب با ورود به 50 و 40 سالگي افزايش مي يابد. سنگ کليه معمولا يک توده کريستالي شده سخت از جنس کلسيم و ديگر املاح است که همراه با ادرار دفع مي شود. نوشيدن مقدار بسيارکم مايعات يا تعرق زياد مي تواند منجربه تشکيل سنگ که مي تواند به منزله يک پيش زمينه متابوليک براي ابتلا به سنگ کليه است که به آن سنگ کليه است که به آن سنگ بيماري ادراري مي گويند. تحقيقات اخير نشان مي دهد: افزايش موارد ابتلا به سنگ کليه مي تواند منجربه افزايش هزينه هاي درماني- بهداشتي به ميزان يک بيليون شود! بريکوسکي مي افزايد: اين مشکل خاص آمريکا نيست و گريبان کشورهاي جنوب و جنوب شرق اروپا و هم چنين جنوب شرق آسيا را نيز خواهد گرفت و از آن جا که امکانات درماني دراين نواحي محدودتر است مطمئنا اين کشورها متحمل اثرات وخيم تر و خدمات شديدتر بهداشتي خواهند شد.

 سوزاندن کالري با عدسي  

 عدس از آن دسته حبوبات است که علاوه بر در اختيار داشتن انواع مواد مغذي، به سرعت آماده مي شود.
در عدس نوعي فيبر وجود دارد که به طور قابل ملاحظه اي در کاهش کلسترول خون موثر است. علاوه بر اين، نوع خاص فيبر موجود در عدس مانع از آن مي شود که ميزان قند خون پس از صرف غذا ناگهان به شدت بالا رود. به گزارش همشهري انلاين عدس نه تنها 6 ماده معدني بسيار مفيد و 2 نوع ويتامين B و پروتئين دارد، بلکه تقريبا بدون چربي است. پزشکان مي گويند اگر به سلامت قلب خود مي انديشيد، عدس مصرف کنيد. عدس حاوي ميزان زيادي آهن بوده و به سوزاندن کالري کمک مي کند. هر فنجان عدس پخته شده تنها 230 کالري، 4ميلي گرم سديم، 18 گرم پروتئين و يک گرم چربي دارد.

بسياري از آلرژي هاي غذايي با بالا رفتن سن
بهبود مي يابد

آلرژي هاي غذايي در افراد زيادي مشاهده مي شود و حساسيت هايي که افراد مبتلا به آلرژي نسبت به يک ماده نشان مي دهند، متفاوت است. دکتر رضا جزايري، متخصص تغذيه به باشگاه خبرنگاران گفت: در تخم مرغ، گوجه فرنگي و بادام زميني احتمال آلرژي زايي نسبت به مواد ديگر بيشتر است; علاوه بر اين عوامل ارثي نيز تا حدودي در ايجاد آلرژي در فرد دخالت دارند و ممکن است استفاده از يک ماده غذايي به مقدار کم براي فرد مشکلي ايجاد نکند و تنها در صورت استفاده از آن ماده به مقدار زياد علايم آلرژي ظاهر شود. اين متخصص تغذيه همچنين به مواد آلرژي زا در کودکان اشاره کرد و گفت: کودکان زير دو سال به طور نسبي، نسبت به استفاده گندم يا نان حساسيت نشان مي دهند، به اين ترتيب استفاده از نان براي کودکاني که مي خواهند غذا خوردن را شروع کنند، توصيه نمي شود البته حساسيت هاي غذايي با بالا رفتن سن بهبود مي يابد. دکتر جزايري، تاکيد کرد: در بسياري از موارد فرد نسبت به يک ماده غذايي تحمل زيادي ندارد که به اشتباه مي گويند آلرژي دارد; در صورتي که اگر به مدت طولاني از يک ماده غذايي استفاده نکند، در جذب آن دچار مشکل مي شود.

توصيه مقامات بهداشتي کانادا به مردم براي محدود کردن استفاده کودکان از تلفن همراه

مقامات رسمي بهداشت عمومي تورنتو به مردم اين کشور توصيه کرده اند به علت مسايل بهداشتي ساعات استفاده جوانان از دستگاه هاي تلفن همراه را محدود کنند. به گزارش ايسنا، درگزارش دفتر بهداشت تورنتو از کودکان به خصوص نوجوانان نابالغ خواسته شده درمواقع ممکن از تلفن هاي ثابت يا عمومي استفاده کرده و استفاده از تلفن  همراه را به موارد ضروري محدود کنند. هم چنين به اين افراد توصيه شده است مدت زمان مکالمه را کاهش و درصورت امکان از هدست (set Heab) يا هندز فري (free Hanbs) استفاده کنند. براساس اين گزارش کاربران بايد حتي الامکان از قرارگرفتن در مجاورت امواج تلفن هاي همراه بپرهيزند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته