جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

  خسارات جبران ناپذير چراي هزاران دام در پارک ملي لار 

 رودهن -خبرنگار آفرينش:
مدير کل حفاظت محيط زيست استان تهران گفت:بيش از 120 هزار راس دام (گوسفند) در پارک ملي لار از سوي دامداران و عشاير اين استان براي چرا رها شده اند.
محمد باقر صدوق در گفت و گو با خبرنگار آفرينش افزود:به رغم تلاش ماموران محيط زيست استان تهران نتوانسته ايم از ورود اين دامها به پارک ملي لار جلوگيري کنيم.وي با بيان اينکه پارک ملي لار تنها ظرفيت 45 هزار راس دام کوچک را دارد،خاطر نشان کرد:امسال به دليل خشکسالي و کمبود علوفه،هجوم اين تعداد دام باعث تبعات زيست محيطي و تخريب و آسيب به زيستگاه هاي اين منطقه خواهد شد.
صدوق گفت:دامداران و عشاير استان تهران همه ساله دامهاي خود را براي چرا به پارک ملي لار مي آورند،اما امسال با وجود اين تعداد دام در فاصله زماني کوتاه(100روز)تبعات جبران ناپذيري در طبيعت بر جاي مي ماند.
وي ادامه داد:اين در حالي است که سازمانهاي امور عشاير و منابع طبيعي از ورود دام به پارک ملي حمايت کرده و محيط زيست به تنهايي نمي تواند از ورود دام،زنبورداران و ماهيگيران جلوگيري کند.
مدير کل حفاظت محيط زيست استان تهران از مشکلات اين منطقه به وجود سد لار براي تامين آب شرب شهروندان تهراني اشاره کرد و گفت: با هجوم دام به اين منطقه حفاظت شده فرسايش شديد خاک منجر به افزايش رسوبات پشت سد لار گشته و همين رسوبات وارد آب شرب خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته