جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

  همايش مشترک مسئولين قضايي ,قضات دادگستري و مديران شرکت آب و فاضلاب برگزار شد  

يزد-خبرنگار آفرينش
رئيس کل دادگستري استان يزد در اين همايش ضمن گراميداشت مناسبت هاي ماه رجب تاکيد کرد:همکاران قضايي بايد با صدور احکام مناسب در جهت حفاظت از منابع آب هاي زيرزميني گام بردارد.
غلامحسين حيدري در ادامه با اشاره  به اينکه قانون محکمي در خصوص حفاظت از منابع آبي  توسط دستگاه تقنيني کشور وضع و تصويب نشده است افزود: اين خلا ها ي قانوني موجب مي شود تا با قاطعيت نتوان جلوي متخلفان را گرفت.
رئيس کل دادگستري استان يزد اظهار داشت : بايد با کساني که با برداشت بدون مجوز و بي رويه از آبهاي زير زميني اقدام مي کنند به شد ت برخورد شود زيرا حفظ اين منابع براي آيندگان نيز ضروري به حساب مي آيد.
حيدري همچنين خاطر نشان کرد : کمبود آب و بحران کم آبي واقعيتي است که بايد پذيرفته شود و در جهت رفع اين مشکل اقدامات اساسي  انجام مي دهيم در غير اين صورت به جامعه خيانت کرده ايم.
وي در خاتمه بر ضرورت  مقابله با بهره برداري هاي غير مجاز  منابع آبي در سطح استان  تاکيد کرد .
در ادامه اين همايش استاندار يزد نيز با مقايسه وضعيت استان با استان هاي همجوار گفت: متاسفانه در اين استان هيچ رودخانه دائمي وجود ندارد و تنها متکي به آبهاي زير زميني هستيم.
فلاح زاده افزود:در استان چاههاي عميق و نيمه عميق زيادي وجود دارد که طي سالهاي اخير ميزان برداشت از آنها نسبت به جايگزيني سفره هاي زيرزميني   بسيار بيشتر بوده و اين مسئله نگران کننده است.
فلاح زاده خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود آب در استان بايد مجتمع هاي گاخانه اي ايجاد و از شيوه هاي جديد آبياري استفاده نمائيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته