جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

 كوتاه و خواندني  

جزئيات جديدتر از هدفمند کردن يارانه ها

رييس مرکز آمار ايران از چاپ 20 ميليون فرم شماره يک، چاپ 5 ميليون فرم شماره دو و آموزش                     200 ناظر استاني براي اجراي طرح جمع آوري اطلاعات هدفمند کردن يارانه ها به استان ها خبر داد و گفت: خط فقر در اواخر مردادماه سال جاري مشخص مي شود. محمد مدد در گفت وگو با مهر از چاپ 20 ميليون فرم براي اجراي طرح جمع آوري اطلاعات هدفمند کردن يارانه ها و ارسال آن به تمام استان ها خبر داد و گفت: اين در حالي است که حدود 5 ميليون فرم شماره دو نيز به چاپ رسيده است.
رييس مرکز آمار ايران از آموزش 200 ناظر استاني خبر داد و تصريح کرد: علاوه بر آن، حدود 240 نفر نيز آموزش هاي فني تر براي اين کار ديده اند و به استان ها اعزام شدند. وي افزود: تمام مدارسي که براي اجراي اين طرح تجهيز شده بودند در حال آماده شدن هستند و با پلاکاردهايي که نصب خواهند کرد، براي مردم قابل شناسايي مي  شوند. به گفته مدد مرکز آمار ايران اطلاعات طبقه بندي شده را در اختيار وزارت رفاه قرار مي دهد تا بر اين اساس بتوانند براي پرداخت ها و تنظيم حساب ها، اقدامات بعدي را انجام دهند.                به گزارش مهر، از اول مرداد ماه فرم هاي اطلاعات اقتصادي خانوارها مربوط به هدفمند کردن يارانه ها از طريق دفاتر پستي سراسر کشور به صورت رايگان در اختيار شهروندان قرار مي گيرد.زمان دريافت پرسشنامه خانوارهاي يک، دو و سه نفره 12 تا 16 مرداد، خانوارهاي چهار نفره 17 تا 21 مرداد و خانوارهاي پنج نفره 22 تا 26 مرداد اعلام شده است. همچنين خانوارهاي شش نفره از 27 تا 31 مرداد، خانوارهاي هفت نفره از اول تا پنجم شهريور و تمام افرادي که نتوانسته اند در روزهاي مقرر پرسشنامه را تحويل دهند از ششم تا دهم شهريورماه مي توانند به ايستگاه هاي ياد شده مراجعه و پرسشنامه خود را تحويل دهند.

رونمايي از کارت سفرپاسارگاد

طي آيين رسمي و در جوار مرقد امام رضا (ع)، کارت سفر بانک پاسارگاد رونمايي شد.
به گزارش روابط عمومي بانک پاسارگاد، در اين مراسم که با حضور مديران ارشد بانک، جمع زيادي از اعضاي گروه مالي پاسارگاد و نيز تعدادي از مسئولان محلي برگزار شد، از کارت سفرپاسارگاد رونمايي شد. کارت سفر پاسارگاد محصولي ديگر از مجموعه کارت هاي اعتباري ويژه پاسارگاد است که به منظور رفاه حال و درخواست مشتريان گرامي تهيه شده است. اين کارت اعتباري قادر است هزينه هاي مربوط به تهيه بليط سفر (هوايي، دريايي و زميني)، هزينه هاي اقامتي، غذا، بازديد از مراکز گردشگري، تفريحي، و خريد را پوشش دهد. همچنين به منظور ارايه خدمات مطلوب  دارندگان کارت سفر پاسارگاد در هتل ها، آژانس هاي مسافرتي، و مراکز تحت پوشش سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، شامل تسهيلات و تخفيف هايي خواهند شد.

نماينده بجنورد:
قدرت خريد کارمندان به نصف کاهش يافته است

قانون مديريت خدمات کشوري براي بازنشستگان و کارمندان دولت کامل اجرا نشده است
نماينده مردم بجنورد، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شوراي اسلامي گفت: قانون مديريت خدمات کشوري براي بازنشستگان و کارمندان دولت به طور کامل اجرا نشده است. به گزارش ايسنا، موسي الرضا ثروتي با بيان اين مطلب،افزود: قانون مديريت خدمات کشوري از سال گذشته براي بازنشستگان و کارمندان دولت لازم الاجرا است و در بند 24 ماده واحده بودجه سال 87 تصويب شد که دولت منحصرا بايد از طريق همين قانون حقوق و مزاياي کارمندان و بازنشستگان را پرداخت کند. وي گفت: در اين زمينه براي بخشي از افرايش ضريب سنواتي کارمندان دولت 9 هزار ميليارد ريال و براي بخشي از افزايش ضريب سنواتي بازنشستگان هفت هزار و 400 ميليارد ريال بودجه گذاشته شده است. وي ادامه داد: در ماده 125 قانون مديريت خدمات کشوري آورده شد که افزايش سنواتي حداقل بايد برابر تورم باشد و تورمي که بانک مرکزي اعلام کرده 18/4 درصد است که دولت بايد به همين ميزان حداقل افزايش ساليانه براي کارمندان دولت داشته باشند، در حالي که دولت براي افزايش حقوق ميانگين 12 درصد اعلام کرده و براي حقوق هاي مختلف کارمندان حالت پلکاني با فاصله کم را اعمال کرده است. ثروتي افزود: دولت مي گويد مجلس در قانون يکسال براي نوشتن آيين نامه اجرايي مهلت داده و اين مدت زمان از آذرماه 86 تا آذرماه 87 است که بايد مابه التفاوت اين زمان را پرداخت کند. وي بيان کرد: به رييس مجلس تذکر داده شد که قانون مديريت خدمات کشوري براي بازنشستگان و کارمندان دولت کامل اجرا نشده است و اگر مصوبه دولت اصلاح يا ابطال نشود کارمندان دولت مجبور هستند به ديوان عدالت اداري شکايت کنند و مصوبه دولت ابطال خواهد شد. اين عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه قدرت خريد کارمندان و بازنشستگان به نصف تقليل يافته افزود: تورم خردادماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بنا به اعلام بانک مرکزي 26/5 درصد و ميانگين تورم در ابتداي امسال 18/4 است و وقتي 10 درصد حقوق کارمندان افزايش داده مي شود يعني 10 درصد نسبت به سال قبل قدرت خريد آنها پايين آمده است.

فرم هاي اطلاعات اقتصادي خانوار به مساجد نمي رود

به دستور رييس جمهور، نياز به تاييد فرم جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوار در مساجد نخواهد بود. به گزارش شبکه خبر، ستاد اطلاع رساني طرح جمع آوري اطلاعات اقتصادي خانوار کشور افزود: به دستور رييس جمهوري، براي رفاه حال شهروندان و جلوگيري از هرگونه اتلاف وقت، اين بخش از طرح حذف مي شود و شهروندان پس از تکميل پرسشنامه ها مي توانند، به ايستگاه هاي تعيين شده (مدارس) که نشاني آنها اعلام خواهد شد مراجعه و با ارائه مدارک، فرم خود را تحويل دهند. پيش تر قرار بود، اين پرسشنامه ها پس از تکميل اطلاعات، توسط سرپرست خانوار و قبل از ورود به ايستگاه ها به تاييد مسجد محل برسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته