جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/04/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3092

 وزير علوم در مراسم افتتاحيه هفتمين اردوي آموزشي سياسي تشکل هاي فعال دانشجويي :
 تشکل هاي دانشجويي چشم بينا و گوش شنواي جامعه هستند  

وزير علوم، تحقيقات و فن آوري گفت: اگر بخواهم تشکل هاي دانشجويي را در يک جمله خلاصه کنم بايد بگويم تشکل هاي دانشجويي چشم بينا و گوش شنواي جامعه هستند.
به گزارش ايسکانيوزدکتر محمد مهدي زاهدي وزير علوم، تحقيقات و فن آوري در مراسم افتتاحيه هفتمين اردوي آموزشي سياسي تشکل هاي فعال دانشجويي که با حضور داوودي معاون اول رييس جمهور و محمديان رييس نهاد رهبري در دانشگاه ها برگزار شد اظهار داشت: هنگامي که ما صحبت از عدالت در جهان و حکومت ولي عصر مي کنيم و به اميد روزي هستيم که عدالت در جهان فراگير شود نبايد ساکت بنشينيم و بايد تحول خواهي انجام دهيم.
وي تصريح کرد: يک تشکل دانشجويي به دليل ساختار خاص خود که متشکل از قشر دانشجو و گروه مرجع جامعه است مي تواند به عنوان يک نهاد تاثيرگذار ايفاي نقش کند.
زاهدي خاطرنشان کرد: بايد توجه داشت که با اين که تشکل ها دانشجويي در همه جا نقش هاي مثبت را ايفا کرده اند ولي هميشه خطراني نيز متوجه آنها بوده است که بايد مراقب باشند گريبانگيرشان نشود.
وي ادامه داد: احزاب سياسي به دنبال قدرت هستند و در ميان اين منافع سياسي خود تصور مي کنند مي توانند از تشکل هاي دانشجويي به عنوان پياده نظام استفاده کنند ولي بايد گفت دانشجوي متدين ما به دنبال به دست آوردن فرصت نيست و حق طلبي و آزادي را پيشه مي کند.
وزير علوم، تحقيقات و فن آوري اظهار داشت: روحيات تشکل هاي دانشجويي با بسياري از احزاب سازگار نيست دانشجويان هرگز نبايد جسارت و آرمان گرايي را فراموش کند ولي هميشه بايد در اين راه از نقدهاي منصفانه بهره بگيرند.
وي درخصوص تيمي از آفات تشکل هاي دانشجويي گفت: تشکل هاي دانشجويي تصور نکنند علم و مهم مطلق را دارند و دچار اين اوهام شوند آنها بايستي تلمذ کنند و اين به نفع آنهاست زيرا اگر غرور ما را بگيرد مانع از رسيدن به علم و درايت سياسي مي شود.
زاهدي خاطرنشان کرد: شما دانشجويان دشمن را به زمين خواهيد زد و يکي از راهکارهاي قوي در اين امر آن است که با تشکل هاي دانشجويي خارج از کشور و بخصوص کشورهاي اسلامي اجماع داشته باشيد و سعي کنيد اهدافتان را فقط در محدوده مرزهاي جغرافيايي خود دنبال نکنيد.
وي تصريح کرد: کشورهاي بسياري چشم انتظار گفت و گو و همکاري از سوي ايران هستند و همراه کردن دانشجويان و جوانان کشورهاي اسلامي با خود يکي از وظايف شما است تا قدرتي به شما دهد که دشمنان را شکست مي دهد.
وزير علوم، تحقيقات و فن آوري گفت: در برخي دانشگاه ها در ميان تشکل ها نوعي رقابت وجود دارد و اين رقابت براي اين است که هر يک مي خواهند ثابت کنند برتر از ديگري هستند ولي ما بايد دست به دست هم دهيم و اگر تشکلي کار خوبي انجام داد خوشحال باشيم.
وي تصريح کرد: اگر رقابت به معناي تخريب است به هيچ عنوان نبايد وجود داشته باشد و بايد اخلاص در عمل درون ما تقويت شود.
وي خاطرنشان کرد: رهبري بحث نخبه پروري سياسي را مطرح کرده اند و اين نشست ها هم در اين جهت برگزار مي شود.
زاهدي تاکيد کرد: ما در وزارت علوم استعدادهاي درخشان را داريم و براي آنها هم ارزش زيادي قائل هستيم ولي از نمايندگي نهاد رهبري مي خواهيم تا نخبگان سياسي را هم بخشي از استعدادهاي درخشان قرار دهد مگر فقط استعداد درخشان به کسي مي گويند که درسش خوب باشد؟
وي ادامه داد: يک استعداد درخشان بايد مجموعه اي از خصايص مثبت را دارا باشد از جمله نخبه پروري سياسي.
زاهدي در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي مبني بر واگذاري دانشگاه صنعت آب و برق شهيد عباسپور به عنوان زيرمجموعه وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري گفت: ما نامه خود و تفاهم نامه را به وزارت نيرو ارايه داده ايم و کارکنان و هيات امنا و هيات علمي و وزارت نيرو با کليات آن موافقت کرده اند و در حال حاضر بايد راجع به جزييات آن توافق کرد.
وي درخصوص حکم انفصال از خدمت رييس دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: پيگيري هايي در اين خصوص صورت گرفته و من ترجيح مي دهم يکي دوروز در اين مورد سکوت کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته