جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

  رضازاده: پزشکان از پنج ماه پيش من را منع کرده بودند  

حسين رضازاده قهرمان بازي هاي المپيک سيدني و آتن و قوي ترين مرد جهان در هشت سال اخير پس از خداحافظي از دنياي ورزش قهرماني  به ايسنا گفت: پزشکان پنج ماه پيش به من گفته بودند که ورزش حرفه اي راکنار بگذارم، اما انگيزه کسب سومين مدال طلاي المپيک به قدري قوي بود که خواستم تا آخرين لحظه براي حضور در المپيک و کسب اين افتخار براي ايران بجنگم.
وي افزود: موضوع مشکلات پزشکي من موضوعي نيست که در اين اواخر مطرح شده باشد. من هر ماه توسط متخصصان چک مي شوم. اسفند ماه به من گفتند تمرين حرفه اي را کنار بگذارم، اما با توجه به اينکه المپيک نزديک بود، نمي توانستم اين کار را بکنم. مي خواستم بعد از المپيک کنار بروم، اما پزشکان تاکيد داشتند که استرس ها و فشار بيش از حد باعث مي شود که رگهاي من پاره شود. بنابراين براي المپيک کنار رفتم تا ديگران جاي من را بگيرند. رضازاده ادامه داد: حتي خانواده ام که هم اکنون در اردبيل هستند با توجه به اينکه دوري از من برايشان بسيار سخت است، اما باز هم از شنيدن اين خبر ناراحت شده بودند. همسرم مي گفت دعا و نذرهاي زيادي کرده بودم تا قهرمان المپيک شوي، اما متاسفانه نشد.
رکورددار دسته فوق سنگين جهان و المپيک در رشته وزنه برداري با تاکيد بر اينکه من دينم را به ملت ايران ادا کرده ام خاطر نشان کرد: من مدال هايم را گرفته ام و رکوردهايي را که بايد مي زدم را زده ام، اما کسب سومين مدال المپيک انگيزه بسيار قوي بود که داشتم. اين مدال هم براي خودم خيلي خوب بود و هم براي ايران. با اين کار مي توانستم نام خودم و ايران را جاودانه تر کنم، اما متاسفانه نتوانستم اين کار را انجام دهم.
رضا زاده با بيان اينکه المپيک پکن در دسته فوق سنگين يکي از سبکترين مسابقات المپيک در چند دوره اخير خواهد بود، يادآور شد: من فکر مي کنم که در اين المپيک با رکوردي حدود 450 کيلوگرم بتوان به مدال طلا دست يافت. در المپيک هاي قبلي هم به غير از المپيک سيدني همين طور بود. من در المپيک سيدني 472 و نيم کيلوگرم را بالاي سر بردم تا قهرمان شدم. در مسابقات و المپيک هاي ديگر هم من خارج از حد معمول وزنه مي زدم. ساير حريفانم حتي از 450 کيلوگرم هم نمي گذشتند.
وي در مورد شکسته شدن رکوردهايش درآينده و کسب مدال طلاي المپيک در اين وزن توسط يک ايراني گفت: من اميدوارم که مدال طلاي المپيک را در دسته فوق سنگين يک ايراني کسب کند و اميدوارم که يک ايراني بتواند رکوردهايم را بشکند. اما مطمئن هستم که ابوالفضل ( فرزند پنج ساله رضازاده ) بتواند رکوردهايم را بشکند. من آرزو مي کنم که ابوالفضل بتواند اين کار را انجام دهد. خودم مربي اش خواهم شد و تمام تلاشم را مي کنم که روزي او جايگزين من شود. زدن رکوردها در تمرين خيلي مهم است، اما اينکه اين رکوردها در مسابقه به ثبت برسد مهم تر است. اميدوارم که خدا عمري به من بدهد تا بتوانم فرزندم را قهرمان المپيک و رکورددار جهان و المپيک کنم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته