جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

  اعلام آمادگي سيد مهدي هاشمي براي وزيري وزارت کشور  

گروه سياسي: در حالي که روزپنج شنبه و در حاشيه سفر استاني رئيس جمهور به استان کهگيلويه و بوير احمد، سيد مجتبي ثمره هاشمي، احتمال معرفي جهرمي، وزير فعلي کار را به عنوان گزينه دولت براي تصدي وزارت کشور به مجلس، منتفي دانست، سيد مهدي هاشمي، سرپرست فعلي وزارت کشور جهت قبول اين مسووليت اعلام آمادگي کرد. مشاور ارشد رئيس جمهور معرفي جهرمي  وزير کنوني کار را به عنوان وزير جديد کشور به مجلس شايعه دانست. ثمره هاشمي ظهر روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در ياسوج گفت: "در اولين فرصت مناسب وزراي اقتصاد و دارايي و کشور به مجلس  معرفي مي شوند". در همين حال، سرپرست وزارت کشور در پاسخ به سوالي مبني بر وضعيت تکميل برنامه هاي وزارت کشور براي آينده و ارائه آن به رييس جمهور و مقامات مربوطه، گفت: "هنوز برنامه هايم کامل نشده و به محض اين که کامل شود آن را خدمت رييس جمهور و ساير معاونان مربوطه در دولت و مجلس ارائه خواهم کرد". سيد مهدي هاشمي در حاشيه سفر هيات دولت به استان کهکيلويه و بويراحمد در جمع خبرنگاران هم چنين در پاسخ به سوال ديگري مبني بر ميزان قطعيت معرفي وي به عنوان وزير کشور از سوي دولت به مجلس اظهار کرد: "قطعي بودن اين مورد را بايد رييس جمهور اعلام کند و تصميم نهايي در اين مورد توسط ايشان اتخاذ مي شود. ولي ما آمادگي خود را در اين زمينه به رييس جمهور اعلام کرده و در حال تهيه برنامه هاي خود هستيم".
نظر نمايندگان به من مثبت است
وي در پيش بيني ازنظر نمايندگان مجلس نسبت به خود اظهار کرد: "نظر نمايندگان مجلس نسبت به من در قبل مثبت بود و اکنون نيز مثبت است و اين که اين نظر مثبت منجر به راي اعتماد بشود يا نشود، تشخيص نمايندگان محترم مجلس است. اما در هر حالت، به نمايندگان احترام مي گذارم و معتقدم هر گونه تصميم آنها به نفع من خواهد بود". سرپرست وزارت کشور همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر زمان معرفي استاندار سيستان و بلوچستان گفت: "اين امر به دليل سفر استاني به  تعويق افتاد و ان شا»الله هفته آينده استاندار را مشخص خواهيم کرد".
توقف موقتي تغيير استانداران
خبرنگاري از سرپرست وزارت کشورسئوال کرد در جريان سفر رئيس جمهوري به استان کهگيلويه و بوير احمد، شاهد برخي اعتراض هاي مردم نسبت به عملکرد استاندار اين استان بوديم، آيا احتمال تغيير استاندار وجود دارد؟ هاشمي پاسخ داد: "ما همواره ارزيابي دقيق و نزديکي از عملکرد استانداران و مديران محل داريم و هر جا ضرورتي براي تغيير و جابجايي وجود داشته باشد حتما اين کار را انجام مي دهيم". وي ارزيابي توانمنديهاي فردي مديران وشرايط محيطي را دو عامل اصلي درارزيابي استانداران بيان کرد. سرپرست وزارت کشور گفت: "براساس ارزيابي هايي که در خصوص عملکرد استاندار کهگيلويه و بويراحمد داشتيم، در حال حاضر، ضرورتي براي تغيير مديريت کلان استان وجود ندارد ولي با جايجايي برخي از مديران مياني، مي توانيم اصلاحاتي را به وجود آوريم تا زمينه رضايت بيشتر مردم اين استان فراهم شود". وي با اشاره به تغييراتي که تاکنون در مديريت استانها صورت گرفته خاطرنشان کرد: "تغيير استانداران فعلا متوقف شده است و دلايل توقف را بعدا اعلام مي کنم". هاشمي تاکيد کرد: "تغييرات با توجه به نيازهاي هر استان صورت گرفته است و در اين تغييرات به مسائل مختلفي توجه شده است". وي در پاسخ به اين سوال که گفته مي شود اعمال نظر نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي در تثبيت استاندار موثر است، گفت: طبيعتا نظر نمايندگان نيز مهم است يکي از اقداماتي که ما در ارزيابي از مديران استاني انجام مي دهيم نظر نمايندگان است و در پايان سفر استاني از جمع بندي اين نظرات به نظر واحدي براي تغيير يا تثبيت مدير استاني مي رسيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته