جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

  رکورد تاريخي بتمن
 "شواليه تاريکي" در پنج روز 200 ميليون دلار فروخت  

فيلم جديد مجموعه بتمن که از جمعه پيش اکران شده زودتر از هر فيلم ديگري در تاريخ سينما از مرز 200 ميليون دلار فروش گذشت و رکورد "اسپايدرمن 2" را در اين عرصه شکست.
به گزارش مهر، هاليوود ريپورتر اعلام کرد "شواليه تاريکي" به کارگرداني کريستوفر نولان بريتانيايي که از جمعه هفته پيش در بازار آمريکاي شمالي به نمايش درآمده، تنها در پنج روز به فروش 200 ميليون دلاري رسيد و رکورد قبلي را جابجا کرد. "اسپايدرمن 2" سال 2004 در هشت روز اول اکران اين ميزان فروش داشت.فيلم جديد بتمن با بازي کريستين بيل به نقش مبارز نقابدار و هيث لجر فقيد در نقش جوکر اهريمني، در سه روز اول اکران به رکورد 158/4 ميليون دلاري دست يافت و کارشناسان فروش پيش بيني مي کنند دنباله فيلم "بتمن آغاز مي کند" در نهايت در بازار داخلي 450 ميليون دلار بفروشد و حتي اين امکان را دارد که نيم ميليارد دلاري شود.         
فيلم دنباله اي "دزدان دريايي کارائيب: سينه مرد مرده" که بر مبناي تاريخ نمايش و ترکيب تماشاگران با "شواليه تاريکي" قابل مقايسه است، هفت ژوئيه 2006 اکران شد و در نهايت در خود آمريکا 423/3 ميليون دلار به دست آورد. به اعتقاد کارشناسان، "شواليه تاريکي" هفته بعد عملکردي بسيار بهتر از "سينه مرد مرده" در دومين هفته نمايش خواهد داشت.در صورتي که "شواليه تاريکي" به مرز 500 ميليون دلار فروش برسد، در فهرست پرفروشترين فيلم هاي تاريخ بازار آمريکاي شمالي، پس از "تايتانيک" قرار مي گيرد که حدود يک دهه پيش 600/8 دلار فروخت و فروش جهاني آن 1/84 ميليارد دلار شد.
"شواليه تاريکي" در سطح بين المللي نيز بسيار موفق ظاهر شده است. اين فيلم در هفته اول اکران در 20 کشور 53/4 ميليون دلار به دست آورد و اين در حالي است که هنوز در بسياري از بازارهاي مهم دنيا اکران نشده است. "بتمن آغاز مي کند" فيلم قبلي اين مجموعه سال 2005 پس از چهار ماه در بازار آمريکاي شمالي 205/3 ميليون دلار فروخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته