جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

  کدو حلوايي ; خواب آور و تب بر 

 گرچه مصرف برخي ميوه ها در حال حاضر با ذائقه خانواده ها سازگاري چنداني ندارد; اما خواص درماني اين دسته از خوراکي ها انگيزه خوبي است که آنها را در سبد غذايي خود جاي دهيم.کدو حلوايي از جمله اين ميوه هاست که يرقان (زردي) را برطرف مي کند، ادرارآور و تب بر است و تخم کدو ضدانگل است بنابراين مصرف مقدار 75 تا 100 گرم تخم کدو در افراد بزرگسال و 37 تا 50 گرم آن در اطفال توصيه شده است.به گزارش جام جم آنلاين کدو حلوايي، سينه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان مي کند. اگر کدو حلوايي را پخته به صورت کرم به صورت بماليد و نيم ساعت صبر کنيد، رنگ چهره باز شده و صورت را براق و زيبا مي کند. برخي متخصصان طب سنتي بر اين باورند خوردن کدو، غم و اندوه را از انسان دور و نشاط و شادابي را  جايگزين آن مي کند.خوردن کدو با عدس، رقت و نرمي قلب مي آورد. کدو براي درمان قولنج مفيد است و خوردن آن مغز را تقويت مي کند. روغن تخم کدو براي تسکين درد هموروئيد (بواسير) بسيار مفيد است. همچنين خوردن کدو باعث تجديد قواي جسمي و روحي بدن و موجب استحکام بافت هاي بدن مي شود; خوابي راحت به دنبال دارد و کساني که دچار کم خوابي هستند، کدو براي درمان کم خوابي آنها موثر است.کدو طبيعتي سرد دارد و صفرا را تسکين مي دهد.
ابن سينا، پزشک شهير اسلامي، کدو را براي رفع سردرد، رفع بي خوابي و درمان خستگي اعصاب تجويز مي کرد.کمپوت کدو مخلوط با سيب، غذاي ملين خوبي است و براي دفع يبوست تاثير زيادي دارد.
چون کدو به آساني پخته مي شود، غذايي فوق العاده مفيد براي معده هاي ضعيف است. کدوي پخته را به بچه ها، پيرمردان و به کساني که دچار بيماري عفونت شده اند و دوره نقاهت را مي گذرانند، بخورانيد.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته