جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

  همايش دانش آموزان عضو کانونهاي پيرو ولايت کميته امداد امام خميني در دانشگاه اروميه برگزارشد 

 اروميه- خبرنگار آفرينش   
همايش بزرگ دانش آموزان عضو کانونهاي ولايت کميته امداد امام خميني(ره) سراسر استان آذربايجان غربي با حضور 600 نفر از دانش آموزان عضو کانون هاي پيرو ولايت در سالن شهيد چمران دانشگاه اروميه برگزار شد.   
عضو شوراي مرکزي و معاون امور فرهنگي کميته امداد امام خميني کشور در اين همايش گفت: از 2700 نفر از دانش اموزان سطح استان 1300 نفر در قالب کانونهاي پيرو ولايت ساماندهي شده اند.   
محمد رضا ترقي، خدا ترسي و تبعيت از فرمان الهي را از عمده ويژگي هاي دانش آموزان و جوانان پيرو ولايت عنوان کرد و گفت:فرمان بري از خداوند و اطاعت از دستورات الهي در زندگي از ويژگي هاي مهم شيعيان پيرو ولايت است.   وي ادامه داد: اگر ما امروز شاهد عظمت و اقتدار نظام در صحنه هاي سياسي،اقتصادي و نظامي هستيم به خاطر جواناني است که براي رسيدن به حق مشکلات را به جان خريدند و هيچ يک از سختي هاي راه نتوانست مانع از حرکت آنها در مسير آرمانهاي انقلاب اسلامي شود.   
ترقي تصريح کرد: نسل سوم نيز بايد با الگو گيري از نسل هاي اول و دوم حرکت کرده و ادامه دهنده راه آنان باشد.   
جواد صفري، رئيس کميته امداد استان آذربايجان غربي نيز در اين همايش گفت: از مجموع 27 هزار نفر از دانش آموزان تحت پوشش کميته امداد 2160 نفر عضو کانون هاي دانش آموزي و دانشجويي قرار دارند.   
وي ادامه داد: در حال حاضر 17 کانون موقت و 7 کانون دائمي در استان فعال است که در مجموع 7500 نفر از دانش آموزان عضو اين کانونها مي باشند.    قائم مقام نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه اروميه نيز با اشاره به عظمت و شکوه ماه رجب و رفتار جوانان و نوجوانان در اين ماه گفت: ماه رجب ماه بزرگ و ايام ذي قيمتي است که بتوانيم  در اين ماه خود را براي ماه مبارک رمضان آماده کنيم.   
مهدي قريشي،تصريح کرد: در دين اسلام به دوران جواني و تقوا در اين دوران تاکيد بسيار شده; چرا که در اين سن تعلقات دنيوي کمتر بوده و آدمي بهتر مي تواند خود را از گناهان مصون و پاک نگاه دارد.   


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته