جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

 ايران زمين  

   37   ميليون دلار سرمايه گذاري خارجي در بخش صنعت ومعدن مشهد     

       مشهد-خبرنگار آفرينش  
رئيس اداره اقتصادي وبازرگاني سازمان صنايع ومعادن خراسان رضوي گفت:37 ميليون و 199 هزار دلاردر27 واحد وطرح صنعتي و معدني خراسان رضوي سرمايه گذاري شده است.   
مهندس هراتي زاده  افزود: اين واحدها درزمينه هاي صنايع غذايي، شيميايي،نساجي و چرم، برق والکترونيک، کاني غير فلزي،قطعات خودروومعادن وبا مشارکت سرمايه گذار خارجي در شهرستانهاي مشهد، نيشابوروجغتاي فعاليت مي کنند.   
وي ميانگين مشارکت خارجي در سرمايه گذاري واحدهاي صنعتي را 70 درصد اعلام کرد و گفت:آلمان،اسپانيا،دانمارک، تايوان، امارات متحده عربي، چين،پاکستان وافغانستان دراين طرحها مشاکت داشته اند.   
وي گفت: پارسال مجوز ورود 16 و نيم ميليون دلار سرمايه خارجي به استان صادر شد; که در مقايسه با سال 85 دويست و هفتاد و دو درصد افزايش داشته است.   
  
   اعضاي کانون بسيج اساتيد منطقه 9
در نيشابور گرد هم مي آيند

نيشابور - خبرنگار آفرينش: گردهمايي سالانه اعضاي کانون بسيج منطقه 9 کشور، شهريورماه امسال در نيشابور برگزار مي شود. 
  معاون اجرايي اين گردهمايي ضمن اعلام اين مطلب به خبرنگار آفرينش گفت: گردهمايي فوق طي روزهاي چهارم تا ششم شهريور ماه به ميزباني دانشگاه آزاد اسلامي نيشابور در اردوگاه تربيتي شهيد رجايي باغرود برگزار   مي گردد. 
  احمد عبداله آبادي، افزود: در اين گردهمايي 3 روزه، صدهاي تن از اساتيد مراکز آموزش عالي استانهاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي به همراه خانواده هاي خود شرکت خواهند داشت.    وي خاطرنشان ساخت: شرکت کنندگان در طول برگزاري اين گردهمايي در کارگاههاي مختلف در نظر گرفته شده شرکت کرده و به ارايه مقالات خود در موضوعات متفاوت مي پردازند. 

آيت الله سبحاني در ديدار با وزير بهداشت  :
  بهداشت جامعه اساسي ترين حيات يک کشور است 

قم - خبرنگار آفرينش 
آيت الله سبحاني در ديدار با وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با تاکيد بر بهداشت جسمي و روحي جامعه آن را اساسي ترين حيات يک کشور پويا عنوان کرد.  
  اين مرجع تقليد با اشاره به رابطه فقه و طب گفت: فقه و طب رابطه تنگاتنگي با هم دارند به گونه اي که هر يک پاسخگوي ديگري است.  
  وي جايگاه پزشکان را در جامعه مورد تاکيد قرار داد و تصريح کرد: مسايل پزشکي از نظر اهميت در درجه بسيار بالايي قرار گرفته و اطبا نيز مانند روحانيت احترام بالا و واحدي دارند.  
  آيت الله سبحاني خواستار تسريع در بهره برداري بيمارستان هاي شهيد بهشتي و الهادي شد و عنوان کرد: احداث يک مرکز علمي پزشکي در قم به دليل زاير پذير بودن اين شهر الزامي است که مي تواند موجب پذيرش بيماران خارج از کشور شوند.  
  مدير موسسه علمي آموزشي امام صادق (ع) همچنين تصريح کرد: درمانگاه شهرک پرديسان با اختصاص اعتباراتي توسعه يابد.  
  همچنين در ادامه اين ديدار وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به جايگاه ويژه قم اشاره و عنوان کرد: قم در معرفي انقلاب و تاثير گذاري در جهان نقش روشن و شفافي دارد.   
  کامران باقري لنکراني با ابراز تاسف از اينکه در بخش مربوط به بهداشت زيرساخت ها محکم و قوي نبوده افزود : از نظر حجم اعتباري که طي دو سال گذشته در قم سرمايه گذاري شده معادل کل اعتبارات سال هاي گذشته در بخش دولتي بوده است.  
  وي ارتباط فقه و طب، مباني فلسفه نگاه به انسان و سلامت را مورد تاکيد قرار داد و تصريح کرد: توسعه آموزش علوم پزشکي در کنار حوزه علميه قم فرصت خوبي براي توسعه بين رشته اي را فراهم مي کند.  
  وزير بهداشت از تاسيس مرکز پژوهشي پزشکي در قم خبر داد و افزود: در علوم متداول پزشکي هم سعي در گسترش داريم به طوري که براي اولين بار دوره مشترک کارشناسي ارشد را در قم راه اندازي کرده ايم.  
  لنکراني به توسعه فضاهاي درماني در قم اشاره کرد و اظهار داشت: افتتاح بيمارستان سوختگي که در سال گذشته ،سي تي اسکن کامکار و افزودن تجهيزات پزشکي از نمونه هاي اين خدمات است.      وي با بيان پيشرفت فيزيکي بيمارستان فرقاني خاطرنشان کرد: نيمي از عمليات ساختماني اين طرح به اتمام رسيده و مبلغ دو ميليارد و 600 ميليون تومان نيز از محل اعتبارات ملي استاني در نظر گرفته شده است.  

افزايش 106 درصدي درآمد از بازارچه مرزي رازي خوي 

اروميه- خبرنگار آفرينش    
گمرک و بازارچه رازي خوي در سه ماه اول سال 18 ميليارد ريال درآمد داشته اند که بيش از دو برابر در آمد زمان مشابه سال گذشته است.   
رئيس گمرک خوي افزود:  106 درصد ميزان صادرات کالا از اين گمرک افزايش يافته است.   
    کشتيبان،افزايش 80 درصدي ارزش کالاهاي وارداتي و روان سازي روند ترخيص کالا را از جمله علل افزايش درآمدهاي گمرک بازارچه رازي خوي در اين مدت اعلام کرد.  
وي با اشاره به فعاليتهايي چون مبارزه با قاچاق کالا در گمرک و بازارچه رازي خوي در طي مدت زمان ياد شده گفت: در سه ماه اول امسال 234 فقره پرونده کالاهاي قاچاق در گمرک و بازارچه رازي خوي تشکيل شده است که ارزش آنها به 11 ميليارد ريال مي رسد.   


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته