جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

  خودرو در سرازيري قيمت 

 بازار خودرو در هفته اي که گذشت با کمي نوسان و عموما با کاهش قيمت ها همراه بود. به گزارش ايسنا، کاهش قيمت روآ، پرايد و زانتيا از جمله کاهش قيمت هاي اين هفته بودند.
پرايد به زير 8 ميليون رسيد
هم اکنون پرايد که بعد از سهميه هاي جديد بنزيني که اعلام شد با کمي رشد قيمت همراه شد، اين هفته نيز مانند هفته گذشته قيمت آن کاهش داشت و نوع بنزيني اين خودرو در مدل پايه به هفت ميليون و 980 هزار تومان رسيد. مدل گازسوز اين خودرو نيز کماکان هشت ميليون و 200 هزار تومان به فروش مي رسد. اما اين کاهش قيمت به پرايد 141 نيز سرايت کرده و اين خودرو هشت ميليون و 400 هزار تومان به فروش مي رسد.
از افزايش  قيمت هاي اين هفته براي خودروهاي داخلي تنها مي توان به افزايش قيمت سمند اشاره کرد. اين خودرو هم اکنون در نوع بنزيني و مدل پايه 13 ميليون و 850 هزار تومان و نوع گازسوز آن 14 ميليون و 300 هزار تومان به فروش مي رسد. مدل LX آن نيز هم اکنون 15 ميليون و 900 هزار تومان به فروش مي رسد.
زانتيا در مرز 30 ميليون
اما اين هفته و طي روندي که قيمت زانتيا در هفته هاي اخير به خود گرفته اين خودرو به قيمتي معادل 30 ميليون تومان در بازار رسيده است. پژو پارس نيز چند هفته اي است که 18/5 ميليون تومان به فروش مي رسد.
کاهش قيمت روآ با کاهش توليد
نکته جالب در روند قيمتي خودروها کاهش قيمت پژو روآ همزمان با کاهش توليد آن است. چراکه عموما خودروها با کاهش توليد دچار افزايش قيمت مي شوند اما اين قضيه در مورد پژو روآ صدق نمي کند و مدل بنزيني اين خودرو با کاهشي معادل 200 هزار تومان به هفت ميليون و 800 هزار تومان رسيده است و مدل گازسوز اين خودرو نيز با کاهش 100 هزار تومان به هشت ميليون و 400 هزار تومان رسيده است.
ريو نيز اين هفته با کمي کاهش قيمت به قيمتي معادل 14 ميليون تومان رسيد.
پژو 405 از ديگر خودروهاي خبرساز اين هفته بود که با اين که در هفته هاي اخير سير صعودي قيمتي را تجربه مي کرد اين هفته کاهش محسوس قيمتي را تجربه مي کرد. مدل بنزيني اين خودرو 14 ميليون و 600 هزار تومان و نوع گازسوز آن 14 ميليون و 850 هزار تومان معامله شد.
206 هم چنان گران
پژو 206 نيز مانند اغلب خودروها اين هفته نيز شاهد نوسان قيمت بود. اين خودرو در مدل هاچ بک و تيپ دو با کمي افزايش قيمت نسبت به هفته گذشته 14 ميليون و 900 هزار تومان و مدل تمام اتومات آن نيز در مرز 19 ميليون تومان به فروش مي رسد.
قيمت ساير خودروها
هم اکنون خودروي ماکسيما که شرکت پارس خودرو سهميه  رايگان بنزين يک سال به صورت تخفيف قيمتي پنج ميليون و 760 هزار ريال در عرضه آن در نظر گرفته باز هم در بازار کمي شاهد کاهش قيمت بوده به طوري که مدل دنده اي اين خودرو 36 ميليون و700 هزار تومان و مدل اتومات آن 40 ميليون تومان به فروش مي رسد.
مورانو ديگر خودروي پارس خودرو که به صورت CBU وارد مي شود و داراي چنين سهميه اي است، 73/5 ميليون تومان به فروش مي رسد. مگان نيز که هنوز مدل داخلي آن عرضه نشده است در مدل هاي وارداتي و در دو نوع دنده اي و اتومات به ترتيب 31 و 35/5 ميليون تومان به فروش مي رسد.
لازم به ذکر است با اين که قيمت اکثر خودروها نسبت به هفته گذشته کاهش يافته است. اما از نظر بسياري از کارشناسان باز هم قيمت هاي فعلي خودرو بالاست و تا حمايت تعرفه اي از اين صنعت برداشته نشود. خودروهاي داخلي هم چنان بي رقيب به جولان خود در بازار ادامه خواهند داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته