جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

 كوتاه و خواندني  

زاهدي خبر داد:
آئين نامه جديد ارتقا» اعضاي هيئت علمي از بهمن ماه امسال اجرايي مي شود

گروه آزمون وسنجش : وزير علوم از اجرايي شدن آئين نامه جديد ارتقاي اعضاي هيئت علمي از بهمن ماه سال جاري خبر داد و گفت: در آئين نامه جديد ارتقا» علاوه بر سه ماده آموزشي، پژوهشي و اجرايي به مشارکت اعضاي هيئت علمي در مسائل فرهنگي و تربيتي دانشگاه نيز امتياز داده شده است.
به گزارش مهر، محمد مهدي زاهدي دو روز گذشته در دور دوم سفرهاي استاني هيئت دولت به استان کهکيلويه و بوير احمد در جمع اعضاي هيئت علمي و کارکنان ايثارگر دانشگاه ياسوج با تاکيد بر توسعه اين دانشگاه و خروج آن از فضاي محروميت گفت: بايد هرم اعضاي هيئت علمي در دانشگاهها اصلاح شود و توصيه مي شود دانشگاه ياسوج بورسيه کردن دانشجويان دوره دکتري را در دستور کار قرار دهد همچنين کارکنان دانشگاه بايد به سمت تخصص محوري پيش روند و بدنه کارشناسي دانشگاه ترميم شود.
وي با ترغيب ايثارگران اين دانشگاه به تشکيل شوراي ايثارگران در دانشگاه گفت: تشکيل شوراي ايثارگران مي تواند تحول فرهنگي را در دانشگاه ايجاد کند. شوراي ايثارگران نبايد وارد جناح بنديهاي سياسي شود بلکه بايد به مسائل اساسي که نظام نياز دارد، وارد شود و در صورتي که لازم شد هدايت سياسيون را در دستور کار خود قرار دهد.
وزير علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينکه ايثارگران بايد وفاق و رفاقت داشته باشند، افزود: اختلافات سياسي هميشه وجود دارد و اين تفاوتها خوب است زيرا اگر همه بخواهند مانند هم فکر کنند، توسعه اتفاق نمي افتد اما دشمنان مي خواهند بين نيروهاي نظام خط کشيهايي را ايجاد کنند که به ضرر نظام و انقلاب است لذا شوراي ايثارگران مي تواند محلي براي پر کردن حفره هايي باشد که دشمنان ايجاد کرده يا قصد ايجادش را دارند.
وي تشکيل شوراي ايثارگران در دانشگاه را عاملي براي تحت تاثير قرار گرفتن مسائل سياسي فرهنگي دانشگاه و شهر عنوان کرد و گفت: شوراي ايثارگران مي تواند چالشهاي سياسي را به حداقل برساند. در ميان ايثارگران دانشگاهي رويکردهاي سياسي مختلفي وجود دارد بنابراين آنها مي توانند در شوراي ايثارگران چالشهاي فرارو را به بحث بگذارند و به وحدت برسند.
وزير علوم، تحقيقات و فناوري افزود: رئيس و معاونان دانشگاه در جلسات شوراي ايثارگران حضور فعالانه داشته باشند تا فضاي رفاقتها بيشتر و نتيجه گيريها نيز افزون شود.
دکتر زاهدي در پاسخ به يکي از ايثارگران که خواستار شد دولت نهم همه فرزندان انقلاب را پاس بدارد، گفت: اين نگاه در دولت نهم وجود دارد، به عنوان مثال در بسيج اساتيد از يک قشر خاص حضور ندارد بلکه از تفکرات مختلفي در آن هستند و همين طور در بسيج دانشجويي نيز تفکرهاي مختلفي حضور دارند و همه آنها نيز مورد حمايت قرار دارند.
 
مصاحبه پذيرفته شدگان آزمون کتبي حوزه هاي علميه خواهران از امروز آغاز مي شود

گروه آزمون وسنجش : مصاحبه پذيرفته شدگان در آزمون کتبي حوزه هاي علميه خواهران سراسر کشور مقاطع سطح دو و سه (کارشناسي و کارشناسي ارشد) از امروز 5 تير ماه آغاز مي شود
معاون آموزش مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران در گفتگو با مهر با اعلام اين خبر گفت:  مصاحبه افراد پذيرفته شده در آزمون کتبي سطح دو (کارشناسي) و سطح سه (کارشناسي ارشد) براساس فرم دعوت نامه ارسال شده از مدارس از فردا 5 مرداد آغاز مي شود و تا 3 شهريورماه ادامه خواهد داشت.
سيد مهدي حسيني افزود : در سطح دو (کارشناسي) بيش از  10 هزار نفر و در سطح سه (کارشناسي ارشد) نزديک به  يک هزار نفر به مصاحبه دعوت شده اند.
وي اضافه کرد: براي يکسان سازي مصاحبه پذيرفته شدگان سطح سه (کارشناسي ارشد) نمايندگاني از مرکز مديريت به استانها  اعزام شده اند.  معاون آموزش مرکز مديريت حوزه هاي علميه خواهران زمان اعلام نتايج اين مصاحبه را 13 شهريورماه اعلام کرد.

تدوين شاخصهاي رتبه بندي نشريات علوم پزشکي کشور

گروه آزمون وسنجش : دبير کميسيون نشريات علوم پزشکي وزارت بهداشت از تدوين نهايي شاخصهاي رتبه بندي نشريات علوم پزشکي کشور خبر داد و گفت: شاخصهاي نقشه جامع علمي نشريات علوم پزشکي نيز به زودي نهايي خواهد شد.
دکتر علي اکبري ساري در گفتگو با مهر افزود: اين شاخصها   دو روز پيش در نشستي با حضور مديران مسئول، سردبيران و اعضاي هيئت علمي و نمايندگان معاونتهاي مختلف وزارت بهداشت نهايي مي شود. وي افزود: پيش نويس شاخصهاي مورد نظر تهيه شده و تدوين نهايي آن در اين نشست با حضور معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت انجام مي شود.
دبير کميسيون نشريات علوم پزشکي وزارت بهداشت يادآور شد: در حال حاضر تمام نشريات مصوب و مورد تاييد کميسيون تنها يک نوع رتبه دارند اما از اين پس نشريات به رتبه هاي يک تا سه تقسيم بندي مي شوند. اين امر به ارتقا» نشريات و ايجاد رقابت سالم ميان نشريات علوم پزشکي کشور منجر خواهد شد.
 
راه اندازي دوره MBA بازاريابي محصول در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي

گروه آزمون وسنجش : دوره MBA با گرايش بازاريابي محصول در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي به صورت مشترک با دانشگاه لين شوپينگ سوئد برگزار مي شود.
به گزارش مهر،  اين دوره آموزشي با تاکيد بر محوريت بازار طراحي شده است و فارغ التحصيلان آن قادر خواهند بود با  تسلط بر دانشهاي کاربردي و مديريتي مرتبط با امور اجرايي شرکتها و سازمانها توان برقراري ارتباط با بخشها و متخصصين واحدهاي عمليات و پشتيباني مجموعه خود را داشته باشند و علاوه بر آن از دانشهاي مورد نياز در اداره کامل و آگاهانه يک سازمان صنعتي يا تجاري به خوبي بهره مند شوند.
فارغ التحصيلان دوره دو مدرک MBA و MSC را از دانشگاه لين شوپينگ دريافت مي کنند که در سراسر جهان به رسميت شناخته شده و داراي اعتبار بين المللي است. دانشجويان مي توانند تا اخذ درجه دکتري در صورت داشتن شرايط لازم تحصيل خود را ادامه دهند.
برنامه ريزي درسي اين دوره آموزشي دانشجو محور و مبتني بر حل مشکل و متناسب با مسائل واقعي صنعت بوده و دانشجويان سه ماه فرصت تحصيلي در سوئد دارد.


براساس اعلام وزارت علوم;
مدارک موسسه IOWHE فاقد اعتبار است

گروه آزمون وسنجش : مدارک صادره از سوي موسسه IOWHE فاقد اعتبار است
به گزارش ايسنا ، اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام کرد: مدارک تحصيلي صادره از organi internationalziowhe- ebucation higher worlb of ation-سازمان بين المللي آموزش عالي جهان فاقد اعتبار است و قابل بررسي و ارزشيابي نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته