جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/05 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3097

  معاون سازمان سنجش خبرداد :
 دفترچه انتخاب رشته از امروز در دسترس مجازين قرارمي گيرد  

گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه نتايج اوليه کنکور روز دوشنبه هفتم مرداد ماه اعلام مي شود، گفت: دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسري سال 87 از بعدازظهر امروز شنبه  بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي گيرد.
دکتر ابراهيم خدايي در گفت وگو با  خبرنگار آفرينش اعلام کرد :  دستورالعمل انتخاب رشته روز هاي آتي منتشر مي شود.
وي افزود : نتايج اوليه کنکور در قالب کارنامه اعلام مي شود، و مهلت انتخاب رشته داوطلبان از روز جمعه 11 مردادماه آغاز مي شود و تا روز سه شنبه 15 مردادماه ادامه خواهد داشت.
دکتر خدايي  با  اشاره به برخي از تسهيلات سازمان سنجش در اين رابطه، اظهار کرد: سازمان سنجش نرم افزاري را تحت عنوان انتخاب رشته مجازي داوطلبان تهيه کرده که داوطلبان با استفاده از آن مي توانند ضمن آگاهي از اطلاعات انتخاب رشته سال 86، جايگاه  و موقعيت خود را براي انتخاب رشته در سال جاري مشاهده کرده و از اين طريق نسبت به انتخاب رشته آگاهانه اقدام کنند.
وي با بيان اينکه اين نرم افزار نقش راهنما را براي داوطلبان اجرا مي کند ، اظهار کرد: هيچ ضرورتي براي تبعيت داوطلبان از اين راهنما وجود ندارد و در همين راستا تبعيت از آن نيز نمي تواند قبولي صد درصدي داوطلبان را تضمين کند.
دکتر خدايي با بيان اينکه ضوابط  و ظرفيت کدرشته هاي امتحاني در سال 87 نسبت به سال 86 تغييراتي داشته است ، گفت: بنابراين از آنجا که راهنماي انتخاب رشته سازمان سنجش با استناد نسبت به اطلاعات آماري سال 86 تعيين شده است داوطلبان در زمان انتخاب رشته به اين مساله توجه کنند.
معاون سازمان سنجش  اظهار داشت : راهنماي انتخاب رشته از روز سه شنبه  8 مردادماه بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي گيرد و متقاضيان مي توانند با استفاده از کد رهگيري و شماره پرونده يا مشخصات کارت اعتباري خود ، با مراجعه به سايت سازمان سنجش از تسهيلات اين راهنما بهره مند شوند.
به گفته وي: داوطلبان در مهلت اعلامي  بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش و درج کد رهگيري و شماره پرونده يا مشخصات کارت اعتباري خود نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. بر اين اساس زماني انتخاب رشته  داوطلبان کامل مي شود که کد 15 رقمي انتخاب رشته را دريافت کرده  و انتخاب رشته آنان تاييد شود.
دکتر خدايي در خاتمه با بيان اينکه اولويت داوطلبان در انتخاب رشته بايد علاقه ، استعداد و توانمنديهاي آنان باشد ، اظهار داشت : داوطلبان و خانواده ها از مراجعه به موسسات غيرمجاز و غيرمعتبر انتخاب رشته خودداري کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته