جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3098

 ميزخبر  

 رييس سابق موساد:
حمله به ايران ما را تا 100 سال گرفتار مي کند

گروه سياسي: رييس سابق موساد هشدار داد که حمله  رژيم صهيونيستي به ايران تا 100 سال آينده اين رژيم را تحت تاثير قرار خواهد داد. به گزارش ايسنا، افريم هالوي در گفت وگو با مجله تايم گفت: حمله اسراييل به ايران مي تواند در 100 سال آينده ما را تحت تاثير خود قرار دهد و بايد به اين گزينه فقط به عنوان آخرين دستاويز نگاه شود. هالوي در حال حاضر رييس مرکز مطالعات استراتژيک و سياسي دانشگاه هبرو در بيت المقدس است. به گزارش هاآرتص، با اين حال مجله تايم به نقل از منابع اطلاعاتي تاکيد کرد که هرگونه حمله رژيم صهيونيستي عليه ايران احتمالا فقط قادر خواهد بود که برنامه هسته  اي ايران را يکي دو سال به تعويق بيندازد.مقامات عالي رتبه صهيونيست تاکيد کردند که حمله به تاسيسات ايران نتايج نامطمئني خواهد داشت.در عين حال يک منبع صهيونيست نيز گفت که هرگونه حمله اي در فاصله برگزاري انتخابات رياست جمهوري آمريکا در نوامبر تا روي کار آمدن دولت جديد در ژانويه انجام خواهد شد; زيرا هرگونه اقدام نظامي عليه ايران بر نتايج انتخابات به ويژه در مورد جان مک کين،  کانديداي جمهوري خواه  تاثير منفي خواهد داشت و " هيچ رهبر اسراييلي نمي خواهد براي از بين بردن فرصت هاي جمهوري خواهان سرزنش شود.

رسيدگي مجلس به تخلف قانون اساسي دولت

گروه سياسي: نماينده گلپايگان در خانه ملت گفت: دولت با عدم معرفي به موقع وزير اقتصاد به مجلس از قانون اساسي تخلف کرده است و در اين ارتباط قرار است جلسه ويژه اي در اين خصوص برگزار شود. محمد ابراهيم نکونام در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: اگر شکوائيه اي از طرف نمايندگان مبني بر تخلف قوه مجريه از قانون اساسي مطرح شود، کميسيون اصل 90 رسيدگي مي کند.اين عضو کميسيون اصل 90 مجلس، تصريح کرد: هنوز شکوائيه اي از طرف نمايندگان به کميسيون اصل 90 نرسيده اما کميسيون اصل نود آمادگي پيگيري شکوائيه نمايندگان، سئوال از دولت و ارائه گزارش در صحن علني را دارد.سيد حاجي محمد موحد، عضو ديگر کميسيون اصل 90 نيزگفت: در صورت ارائه شکوائيه، نمايندگان کميسيون اصل 90 به تخلفات قوه مجريه از قانون اساسي رسيدگي خواهند کرد.نماينده بهبهان درخانه ملت با بيان اينکه کميسيون اصل 90، مسئول رسيدگي به شکايات مردم و نمايندگان از قوا مي باشد، اظهار داشت: اگر کميسيون عدم معرفي وزرا را مصداق بارز تخلف قوه مجريه از قانون اساسي بداند، از دولت بازخواست خواهد کرد.وي تاکيد کرد: به نظر من عدم معرفي وزير تا زمان مقدر، مصداق بارز تخلف از قانون اساسي است، البته بايد توجيهات قوه مجريه را هم در صدور راي مورد بررسي قرار داد.حميد رضا حاجي بابايي يک عضو ديگر کميسيون اصل 90 مجلس نيزگفت: کميسيون اصل 90 آماده اجراي وظيفه نظارتي خود در قبال قوه مجريه است.نماينده همدان گفت: کميسيون اصل 90، شکايات نمايندگان از قوه مجريه را پيرامون تخلف از قانون اساسي را مورد بررسي قرار مي دهد که با عدم معرفي وزير در موعد مقرر، باعث متوقف ماندن قانون اساسي شده اند.

مجيد انصاري:خاتمي براي نامزدي نبايد ترديد کند

گروه سياسي: دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز با تشريح وضع فعلي کشور در عرصه سياسي، اقتصادي و بين  الملل، به تبيين استراتژي تشکل متبوع خود و شاخص  هاي رييس  جمهور آينده پرداخت و بر ضرورت حضور خاتمي در انتخابات آتي تاکيد کرد.مجيد انصاري درگفت  وگو با "ايلنا"، ابتدا به برنامه  هاي مجمع روحانيون مبارز براي انتخابات رياست  جمهوري اشاره کرد و گفت: برنامه فعلي مجمع رايزني با تمام گروه  هاي اصلاح  طلب و رسيدن به وحدت در انتخابات آينده است. وي با اشاره به جلسات کميته سياسي مجمع روحانيون مبارز با احزاب اصلاح  طلب، اظهار داشت: اصلاح  طلبان در انتخابات رياست  جمهوري آينده راهي جز ائتلاف و وحدت نظر کامل ندارند، از اين رو کميته سياسي مجمع جلسات متعددي با احزاب عمده اصلاح  طلب داشته و اين جلسات براي رسيدن به اشتراک نظر کامل ادامه خواهد داد.دبير اجرايي مجمع روحانيون مبارز، استراتژي جناح مقابل اصلاحات را شبهه  افکني در اردوگاه اصلاح  طلبان دانست و گفت: در شرايط فعلي به وضوح مي  بينيم که استراتژي جناح رقيب شبه  افکني و ايجاد ترديد و بزرگ  نمايي برخي اختلافات در اردوگاه اصلاح  طلبان است. متاسفانه برخي از رسانه  ها که با پول بيت  المال اداره مي  شوند، به جاي سرلوحه قرار دادن توصيه  هاي مقام معظم رهبري در خصوص ضرورت انسجام ملي، در انتشار اخبار جهت  دار عليه اصلاح  طلبان از هيچ کوششي فروگذار نمي  کنند. عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به شرايط فعلي کشور گفت: با توجه به چالش  هايي که در صحنه بين  الملل و عرصه مديريت داخلي با آن روبرو هستيم، رييس  جمهور آينده بايد فردي باشد که از تجربه و توان کافي و مقبوليت عمومي براي حل اين معضلات برخوردار باشد.وي با تاکيد بر اينکه ريس  جمهور آينده بايد تعامل سازنده با مجموعه نظام و حاکميت و همين  طور رهبري داشته باشد، گفت: رييس  جمهور آينده بايد درصدد تامين منافع ملي و همين  طور دفاع از کيان و حقوق اساسي مردم باشد، از اين رو شخصا معتقدم در شرايط فعلي مطلوب ترين فرد در اردوگاه اصلاح  طلبان براي رياست  جمهوري آينده، سيدمحمد خاتمي است و شرايط هم براي حضور وي فراهم است، بر همين اساس خاتمي نبايد براي حضور در انتخابات ترديدي داشته باشد.

آغازپانزدهمين نشست وزيران خارجه گروه نم در تهران

گروه سياسي: پانزدهمين نشست وزيران خارجه جنبش عدم تعهد(نم) از امروز به مدت 4 روز در تهران برگزار مي شود.امروزو فردا (ششم و هفتم مردادماه) اجلاس کارشناسي و هشتم و نهم نيز اجلاس وزيران خارجه عضو اين جنبش با سخنان محمود احمدي نژاد رئيس جمهور رسما  افتتاح مي شود. ايده "همبستگي براي صلح، عدالت و دوستي" به عنوان شعار اصلي اجلاس وزيران عدم تعهد در تهران انتخاب شده است.اين مجمع جهاني، تجلي اراده نمايندگان ملت هاي عدم تعهد براي همکاري مشترک در دستيابي به آرمان هاي رفيع ملل جهان همچون صلح،  امنيت، توسعه و پيشرفت اقتصادي است. قرار است در اجلاس تهران نمايندگان 118 کشور عضو، 15 کشور ناظر و 8 سازمان بين المللي و منطقه اي ناظر (بيش از 140 هيئت) حضور يابند. همچنين تعدادي از کشورها و سازمان هاي بين المللي و منطقه اي به عنوان ميهمان شرکت خواهند کرد. از شخصيت هاي بين المللي نيز براي شرکت در اين اجلاس دعوت به عمل آمده است.برگزاري اجلاس در تهران به دليل شرايط خاص جنبش عدم تعهد و سياست هاي کلان جمهوري اسلامي ايران از اهميت و جايگاه ويژه اي در ديپلماسي و روابط خارجي کشور برخوردار است.جنبش عدم تعهد تاکنون 14 اجلاس در سطح سران و 14 اجلاس در سطح وزرا برگزار کرده است. در پي اعلام آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي ميزباني پانزدهمين اجلاس وزراي خارجه عدم تعهد در تهران، اين پيشنهاد در جلسه 22 آذرماه سال گذشته (1386) در جلسه دفتر هماهنگي جنبش عدم تعهد در نيويورک به تصويب رسيد. اين اجلاس از آن جا اهميت مي يابد که جمهوري اسلامي ايران در نشست سران در هاوانا آمادگي خود را براي ميزباني شانزدهمين اجلاس سران جنبش عدم تعهد در سال 2012 اعلام کرده است.

تشکيل جلسه کميسيون ويژه طرح تحول اقتصادي

گروه سياسي: نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي از تشکيل اولين جلسه کاري کميسيون ويژه بررسي طرح تحول اقتصادي در روز جاري خبر داد.محمدرضا باهنر در گفتگو با مهر، با اعلام اين خبر اظهارداشت: هيئت رئيسه از اعضاي کميسيون ويژه دعوت خواهد کرد تا روز يکشنبه با حضور در جلسه اي کار کميسيون را به طور رسمي آغاز کنند.عضو کميسيون ويژه اقتصادي مجلس افزود: در اولين جلسه اعضاي هيئت رئيسه کميسيون انتخاب خواهند شد.باهنر ياد آور شد: جزئيات اين طرح هنوز به مجلس ارائه نشده و درخواست از دولت براي دريافت اين جزئيات، اولين دستور از برنامه هاي کاري کميسيون ويژه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته