جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3098

  معاون فني و مهندسي شرکت ارتباطات سيار:
 ساخت وساز علت اختلال آنتن دهي شبکه تلفن همراه است 

 به گفته معاون فني و مهندسي شرکت ارتباطات سيار ايران آنتن دهي شبکه  تلفن همراه در برخي مسيرها در زمان هايي به دليل ساخت وسازهايي که انجام مي شود  دچار مشکل شده و ساختمان ها و برج هايي که ساخته مي شوند در کار ما ايجاد خلل کرده و آنتن دهي را با مشکلاتي مواجه مي کنند.
سيدحسن رضوي در گفت وگو با ايسنا با بيان اينکه تعداد آنتن هايي که در ماه هاي اخير جمع آوري شده از نصب آن بيش تر است; مخالفت شهروندان با نصب آنتن ها را دليل اصلي اين امر دانست. وي اظهار کرد: وضعيت ارتباطي و آنتن دهي شبکه  تلفن همراه در برخي مسيرها در مقاطعي از زمان مناسب است اما در زمان هايي به دليل ساخت وسازهايي که انجام مي شود ارتباط  دچار مشکل مي شود و اين ساختمان هاي جديد مسيرهاي تشعشعي آنتن ها را تغيير مي دهد.
وي حجم جمعيتي را از ديگر عوامل موثر در اين زمينه دانست و گفت: بافت شهري، نقاط تجاري و غيرتجاري همه ازجمله عواملي که در اين زمينه مشکلاتي ايجاد مي کند چون ميزان ترافيک، خود امکان دسترسي را کمتر و يا بيشتر مي کند اما ما سعي در برطرف کردن آن داريم.
وي مهم ترين مشکل در اين زمينه را همکاري نکردن شهروندان براي گرفتن فضا براي ايجاد سايت عنوان و اظهارکرد: براي پوشش کامل و آنتن دهي بهتر بايد سايت ايجاد کنيم اما زماني که شهروندان به ما کمک نمي کنند و همکاري لازم را در اين زمينه انجام نمي دهند و فضاهاي خالي پشت بام  منازل را در اختيارمان قرار نمي دهند ما چگونه مي توانيم در اين زمينه موفق عمل کنيم؟
معاون فني و مهندسي شرکت ارتباطات سيار ايران تملک ها و در اختيار گرفتن فضاهايي که بايد سايت ها در آنجا ايجاد شوند را عاملي مهمي برشمرد و تصريح کرد: البته اطلاع رساني اشتباه موجب ايجاد تصور نادرست در ذهن مردم نسبت به اين آنتن ها شده که بعضا از سوي رسانه اي عنوان مي شود; بنابراين نگراني هايي که در جامعه توسط رسانه ها ايجاد مي شود خود مهمترين عامل در اين زمينه محسوب مي شود.
وي گفت: اگر امواج تلويزيون جز فرکانس سبز و بي خطر محسوب مي شود، آنتن ها نيز مثل همان است چون اين دو، فرکانسي حدود 900 دارند و اين در حالي است که تلفن همراه و تشعشات ناشي از آن بيشتر براي انسان خطرناک است.
رضوي اظهار داشت: سازمان ها يا وزارتخانه ها نامه هايي مبني بر اين که پوشش تلفن همراه در ساختمانشان کامل نيست ارسال مي کنند اما از طرف ديگر ما با عدم همکاري  مواجه هستيم که مانع کارمان شده و مشکل ساز مي شوند.
وي خاطرنشان کرد: ما مشکلاتمان را در اين زمينه با شهرداري حل کرديم اما هنوز نگراني هايي در زمينه تعاملاتمان با شهروندان وجود دارد که اميدواريم مردم به نداشتن خطر اين آنتن ها مطمئن شوند و مانع از نصب آنتن ها که به نفع خودشان است نشوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته