جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) (مبعث رسول گرامي اسلام (ص) بر عموم مسلمانان مبارك باد) نسخه شماره 3100

 كوتاه هنري  

کتاب «نور چشمان امام» منتشر شد

جلد اول کتاب «نور چشمان امام» با محوريت مشخصات طلاب و دانشجويان شاهد و ايثارگر منتشر شد.
به گزارش "آفرينش"به نقل از پايگاه اطلاع رساني ايثار، جلد اول اين کتاب به مناسبت برگزاري نخستين همايش ملي تجليل از دانشجويان شاهد و ايثارگر در800 نسخه به چاپ رسيده است.
در اين کتاب مشخصات 600 دانشجوي ممتاز شامل اطلاعاتي مانند نام، نام خانوادگي، رشته تحصيلي، مقطع تحصيلي، دانشگاه محل تحصيل و معدل کل دانشجو جمع آوري شده است.
اين کتاب در اختيار تمام دانشجويان ممتاز شاهد و ايثارگر و دستگاههاي مرتبط قرار مي گيرد.
گفتني است جلدهاي بعدي کتاب نور چشمان امام متناسب با همايش هاي آتي به چاپ مي رسد.
    
پنه لوپه کروز :از بازي در کنار "خاوير باردم" خرسندم
 
"پنه لوپه کروز" ستاره "آسمان وانيل" اعلام کرد: از اينکه در فيلم "ويکي کريستينا بارسلونا" ساخته وودي آلن با "خاوير باردم" همبازي شدم، بسيار خرسندم.
 به گزارش  "ايسکانيوز" به نقل از خبرگزاري رسمي چين، شين هوا، "پنه لوپه کروز" ستاره "آسمان وانيل" که در سال 1992 با بازي در فيلم "جامون،جامون" با "خاوير باردم" همبازي شده بود، اعلام کرد: اين فرصت بسيار خوبي بود که در فيلم جديدي به نام "ويکي کريستينا بارسلونا" ساخته وودي آلن در کنار همديگر قرار گرفتيم ."پنه لوپه کروز" 34 ساله گفت: اين عالي بود تا پس از چندين سال توانستم مجددا با باردم کار کنم. زماني که با همديگر کار مي کرديم هر دو ما 17 سال داشتيم و فيلمي بود که به عنوان فرصتي بزرگ براي ما محسوب مي شد . همچنين "پنه لوپه کروز" از باردم به عنوان يک هنرپيشه بسيار مستعد نام برد .
    
مريم سعادت:
تئاتر عروسکي نيازمند تعريف بودجه
و سالن ويژه است

مريم سعادت گفت: تا زماني که بودجه و سالني ويژه براي تئاتر عروسکي تعريف نکنيم،اين هنر قادر نخواهد بود جريان مستمري داشته باشد.
به گزارش  "آفرينش" ، به نقل از ستاد خبري دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر عروسکي  مبارک، اين کارگردان تئاتر عروسکي افزود: در شرايطي که کليت تئاتر ما دچار مظلوميت است، تئاتر عروسکي بارها و بارها بيشتر مظلوم واقع مي شود. به نحوي که اين شاخه از هنر تئاتر، حتي از سوي ديگر هنرمندان اين رشته هم مورد کم توجهي قرار مي گيرد. وي بيان داشت: اصولا برگزاري جشنواره هاي ما به شکل فعلي دچار ايرادهاي فراواني است و تا زماني که پشتوانه اجراهاي مستمر در طول سال را نداشته باشيم، برگزاري جشنواره ها به شکل مقطعي و مناسبتي بيهوده است. گزارش ايسکانيوز حاکيست وي ادامه داد: بسيار روشن است که بعد از پايان جشنواره تئاتر عروسکي ديگر شاهد اجراي مستمر اين هنر نيستيم، چرا که اجراي محدود چند نمايش در تالار هنر به معناي وجود جريان مداوم تئاتر عروسکي نيست و اين در حالي است که رشد و ارتقاي يک جريان هنري در گرو تداوم و استمرار آن شاخه است.

 فروتن با "پاي پياده" به تلويزيون مي رود
فيلم تلويزيوني "پاي پياده" به کارگرداني فريدون حسن پور با بازي محمدرضا فروتن به زودي کليد مي خورد.
به گزارش آفرينش، حسن پور اين فيلم را بر مبناي فيلمنامه خودش به تهيه کنندگي علي لدني جلو دوربين مي برد. فيلم 90 دقيقه اي "پاي پياده" به سفارش گروه فيلم و سريال شبکه يک تهيه مي شود و به گفته تهيه کننده 11 مرداد در شهسوار کليد مي خورد. تاکنون بازي فروتن در اين پروژه قطعي شده است.
فيلم "پاي پياده" روايتگر يک خانواده روستايي است که آروز دارند هر چه زودتر براي پير پسر خود زن بگيرند و... حسن پور کارگرداني فيلم هايي چون "نشاني"، "وقتي همه خواب بودند"، "تعطيلات تابستاني"، "دارا و ندار"، "مزرعه آفتابگردان" و "در مه بخوان" را در کارنامه دارد.
     
ستاره "اينديانا جونز" دستگير شد

 "شيا لابيوف" ستاره "اينديانا جونز" به علت ظن عدم تعادل درحال رانندگي پس از يک تصادف رانندگي در هاليوود دستگير شد.
به گزارش  "ايسکانيوز" به نقل از بي بي سي; کاميون "شيا لابيوف" با وسيله نقليه ديگر در ساعتهاي اوليه ديروز برخورد کرد.افسران پليس لس آنجلس "شيا لابيوف" را در صحنه دستگير کردند و سپس او را به علت عدم تعادل در حال رانندگي توقيف کرده و براي معالجه به بيمارستان منتقل کردند.پليس افزود: اين هنرپيشه 22 ساله به علت صدمات وارده به دست ، زانو و همچنين آسيب جزيي وارده به سرش تحت معالجه قرار دارد.افسران پليس زمان اين اتفاق را ساعت يک به وقت گرينويچ و سه به وقت محلي اعلام کردند. بر اساس اين گزارش اخيرا اين هنرپيشه در فيلم "اينديانا جونز و قلمرو جمجمه بلورين" در کنار "هريسون فورد" بازي کرده است.همچنين در ماه آوريل اتهامات عليه او مبني بر نقض قانون منع کشيدن سيگار توسط دادگاه کاليفرنيا رد شد.
    
تصويربرداري "مامور بدرقه" شبکه تهران ادامه دارد

تصويربرداري مجموعه تلويزيوني طنز "مامور بدرقه" به کارگرداني سعيد سلطاني به زودي به نيمه مي رسد و تدوين همزمان آن آغاز شده است. به گزارش آفرينش، فيلمنامه اين مجموعه را اميرعباس پيام نوشته که به تهيه کنندگي اسماعيل عفيفه براي پخش در ماه رمضان از شبکه تهران توليد مي شود. تاکنون 30 درصد "مامور بدرقه" ضبط شده و مهرانه مهين ترابي، سيروس گرجستاني و زهره مجابي در آن بازي مي کنند.محمود يارمحمدلو همزمان مجموعه "مامور بدرقه" را تدوين مي کند. قرار است عفيفه به زودي توليد مجموعه نوروزي شبکه دو را آغاز کند که "عتيقه" نام دارد و مسعود کرامتي نگارش متن آن را به پايان رسانده است. عفيفه در گفتگو با خبرنگار مهر از شروع پيش توليد اين مجموعه طنز در هفته هاي آينده خبر داد.


 شش نمايش ايراني در بخش بين الملل تئاتر عروسکي حضور مي يابند

 هيات بازبيني دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر عروسکي; شش نمايش ايراني را از ميان 31 نمايش صحنه اي براي حضور در بخش بين الملل انتخاب کرد.
 به گزارش آفرينش، هيات بازبيني نمايش هاي ايراني متشکل از رحمت الله محرابي، محمدعلي خبري و يوسف صديق با بازبيني 31 اثر نمايشي، شش نمايش ايراني را براي حضور در بخش بين الملل و رقابت با نمايش هاي خارجي انتخاب کرد.
بر اساس اين خبر، از ميان آثار ايراني بازبيني شده، نمايش هاي "ماکاندو" به کارگرداني آزاده انصاري، "علي بابا و چهل دزد بغداد" به کارگرداني جواد ذوالفقاري، "آرش" به کارگرداني مشترک سيما و فهيمه ميرزاحسيني، "زمين و چرخ" به کارگرداني زهرا صبري، "ماهرخ" به کارگرداني مريم اقبالي و "قصه بخت" به کارگرداني داوود فتحعلي بيگي براي حضور در بخش بين الملل اين دوره از جشنواره انتخاب شدند.
بر اين اساس، نمايش هاي باقيمانده نيز در بخش نمايش هاي ايراني مسابقه صحنه اي در ايام جشنواره روي صحنه خواهند رفت.
دوازدهمين جشنواره بين المللي تئاتر عروسکي در بخش هاي صحنه اي، خياباني، مرور و بين الملل کار خود را از 20 مرداد ماه به مدت يک هفته آغاز مي کند.
بر اساس اين خبر، شش نمايش در کنار نمايش هاي خارجي در بخش بين الملل به رقابت مي پردازند.
 
"خاطرات فردا" روي آنتن شبکه يک مي رود
فيلم تلويزيوني "خاطرات فردا" به کارگرداني حميدرضا حافظي و تهيه کنندگي مصطفي مسجدي به جاي "روز هفتم" روز نهم مرداد به مناسبت مبعث از شبکه يک پخش مي شود.
به گزارش آفرينش، در اين فيلم تلويزيوني چکامه چمن ماه، رامين ناصرنصير، سعيد پيردوست، ارسلان قاسمي، ترلان پروانه، مينا جعفرزاده، هوشيار کرمي، امير صيرفي، فرامرز روشنايي و اردشير کاظمي نقش آفريني کرده اند و ناصر محمودکلايه تصويربردار است.
"خاطرات فردا" داستان سحر و سامان را روايت مي کند که از شرايط بحراني خانه جان به لب شده اند و تصميم مي گيرند با استفاده از بازي رايانه اي سفر در زمان به زماني ديگر بروند. اما يک حادثه غيرمنتظره باعث مي شود ... عباس رافعي به عنوان مشاور توليد فيلم به حافظي کمک کرده است.
صحنه هاي ويژه فيلم با همکاري پيمان ابدي و رضا انصارين تصويربرداري شده و ساير عوامل عبارتند از نگار جاودان طراح صحنه و لباس، محسن ملکي طراح گريم، شهرام متولي باشي صدابردار، مسعود تکاور تدوينگر، بهروز صحيحي مدير توليد، بهرام صحيحي دستيار کارگردان و مجيد صباغ بهروز عکاس. "خاطرات فردا" محصول گروه فيلم و سريال شبکه يک است.
 
کارگردان «سربداران»، «بيگانه» را مي سازد

«محمد علي نجفي» سريال اجتماعي «بيگانه» را براي پخش از شبکه سه سيما کارگرداني مي کند.  «محمد علي نجفي» که کارگرداني مجموعه تلويزيوني «سربداران» را در کارنامه خود دارد با بيان اين مطلب در گفت و گو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: فيلمنامه مجموعه تلويزيوني «بيگانه» در حال حاضر توسط «مهدي شيرزاد» در حال نگارش است.
وي افزود: اين سريال به تهيه کنندگي «مصطفي عزيزي» ساخته خواهد شد و از شبکه سه سيما به پخش خواهد رسيد. وي در ادامه درباره تعداد قسمت هاي اين سريال گفت: تا به حال صحبت بر سر 24 قسمتي بودن آن بوده اما بايد ببينيم که در طول ساخت به چه نتيجه اي مي رسيم. ممکن است تعداد قسمت ها بيشتر يا کمتر شود. نجفي راجع به موضوع مجموعه تلويزيوني «بيگانه» نيز گفت: اين سريال از داستان هاي پيچيده اي برخوردار است که نمي توان به طور خلاصه آنها را تعريف کرد ولي داستان قالبي اجتماعي دارد و بر اساس اين محور پيش مي رود. وي درباره زمان آغاز ساخت سريال نيز گفت: سناريو تا اواخر پاييز آماده خواهد شد، ما در فصل زمستان وارد مرحله پيش توليد خواهيم شد و احتمالا کار را در فروردين ماه سال 88 کليد خواهيم زد. از ديگر فعاليت هاي تلويزيوني «نجفي» علاوه بر «سربداران» مي توان به «زمان شوريدگي» اشاره کرد.
 
"سايه هاي خورشيد" از شبکه دو پخش مي شود
فيلم سينمايي "سايه هاي خورشيد" سه شنبه هشتم مرداد ساعت 24 در قالب جشنواره فيلم هاي سينمايي از شبکه دو پخش مي شود.
به گزارش مهر، فيلم "سايه هاي خورشيد" با نام اصلي "رقصنده سايه" با بازي هاروي کايتل، جاشوا جکسن، کلر فورلاني و جانکارلو جانيني سال 2005 بر مبناي فيلمنامه اي از براد ميرمن و به کارگرداني خود او ساخته شد."سايه هاي خورشيد" توليد مشترک ايتاليا، بريتانيا، فرانسه و مدت زمان آن 100 دقيقه است. اين فيلم درباره پريش، يک نويسنده بزرگ است که به روستايي در ايتاليا مهاجرت کرده و شخصي به نام استون که سردبير يک مرکز انتشارات است، سعي دارد او را بازگرداند. پريش او را امتحان مي کند تا متوجه شود استون قصد سو» استفاده دارد يا نه که در اين ميان استون به دختر پريش علاقمند شده و ...
ميرمن 55 ساله بيشتر به عنوان يک فيلمنامه نويس شناخته مي شود. از فيلمنامه هاي او مي توان به "بدن شاهد"، "ارتفاع نشين :3 جادوگر" اشاره کرد.

"باغبان" هندي روي آنتن شبکه سه مي رود

فيلم سينمايي "باغبان" سه شنبه هشتم مرداد ساعت 45:16 در قالب برنامه سينما گلخانه از شبکه سه روي آنتن مي رود. به گزارش  مهر، فيلم سينمايي "باغبان" به کارگرداني رابي چوبرا ساخته شده است. فيلمنامه اين اثر را شفيق انصاري، ساتيش باتنگاه، رام گويند و آچلار نگار بر مبناي داستاني از چوبرا نوشتند.در اين فيلم هما ماليني، آميتاب باچان، پرش راوال و سلمان خان به ايفاي نقش پرداختند و داستان آن درباره زن و شوهري است که بعد از بازنشستگي تصميم مي گيرند املاک شان را بين فرزنداشان تقسيم کنند و خودشان کنار فرزندان زندگي کنند، اما بچه ها آنها را از هم جدا مي کنند و زندگي براي شان سخت مي شود و ...


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
گز ارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته