جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/05/20 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3108

 استفاده از ليزر در برخي پوست ها باعث تغيير رنگ پوست مي شود  

 دبير علمي سمينار تازه هاي ليزر در پوست گفت استفاده از ليزر توسط افراد غير متخصص منجر به عوارض جبران ناپذيري از جمله تغيير در رنگ پوست مي شود. دکتر "بهروز باريک بين" عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در حاشيه برگزاري دومين همايش تازه هاي ليزر در پوست در گفت و گو با ايرنا , افزود از جمله عوارض ليزر که همراه با تغيير رنگ پوست است مي توان به پر رنگ شدن (تيره شدن) پوست و بي رنگ شدن پوست بصورت ايجاد لکه هاي سفيد رنگ پوست اشاره کرد. وي با اشاره به اينکه استفاده از ليزر در پوست هاي تيره و به عبارت ديگر پوست هاي سبزه عوارض بيشتري دارد، گفت بسياري از مردم ايران داراي پوست سبزه هستند و عوارض ليزر بصورت تغيير در رنگ پوست يا بطور ايجاد لکه هاي پوستي ، تيره شدن پوست و يا بي رنگي پوست در آنها شايعتر است.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت برخي از مشکلات که در نتيجه استفاده از ليزر توسط افراد غير متخصص صورت مي گيرد از جمله بي رنگ شدن پوست بخصوص در افراد داراي پوست هاي سبزه غير قابل بازگشت است. دکتر باريک بين در خصوص ساير عوراض پوستي که در نتيجه استفاده از ليزر توسط افراد غير متخصص صورت مي گيرد گفت عارضه ديگر ايجاد سوختگي هاي پوست است که باعث ايجاد جوشگاه ها مي شود و در اغلب موارد غير قابل بازگشت است. دبير علمي اولين سمينار تازه هاي ليزر در پوست گفت توصيه متخصصين پوست به افراديکه قصد ليزر درماني دارند اين است که در اين خصوص تحت تاثير تبليغات فراواني که در اين خصوص و بدون هيچ گونه نظارتي در مجلات صورت مي گيرد قرار نگيرند بلکه با مراجعه به پزشک متخصص و در صورت صلاحديد پزشک اقدام به اين کار کنند. وي گفت با پيشرفت علم و فناوري هاي نوين، دستگاه هاي ليزر پيشرفته اي به بازار آمده اند که چنانچه افراد متخصص پوست و آگاه آنها را به کار گيرند با حداقل عوارض مي توانند نتايج مطلوبي به دنبال داشته باشند.
دکتر باريک بين گفت استفاده از ليزر در درمان بسياري از بيماري هاي پوستي شامل ضايعات مادرزادي يا اکتسابي همچنين درمان موهاي زايد ، درمان بسياري از جوشگاه هاي برجسته و فرورفته آکنه يا سوختگي و جوان سازي پوست کاربرد دارد که با توجه به نوع ضايعه بايد از انواع مختلفي از ليزر با طول موج هاي متغير استفاده کرد. عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي افزود تشخيص ضايعه دقيق پوستي بايد توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام گيرد و متناسب با آن از روش درماني خاصي استفاده شود. اولين سمينار تازه هاي ليزر در پوست توسط مرکز تحقيقات پوست دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي 17 و 18 مرداد ماه در سالن همايش هاي رازي برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
آموزش و سنجش
خبر دانشگاه
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته