جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/07/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3164

 كوتاه از سياست 

   "رئوفي نژاد" استاندارزنجان شد  
گروه سياسي: به پيشنهاد وزارت کشور و موافقت هيات وزيران، "محمد رئوفي نژاد" استاندار جديد زنجان شد.  "محمد حسين موسي پور" عصر ديروز در گفت وگو با ايرنا ، اظهار داشت : محمد رئوفي نژاد به پيشنهاد وزارت کشور و تصويب هيات وزيران به عنوان استاندار جديد استان زنجان تعيين شد. رئوفي نژاد جايگزين قوام نوذري شده است. رئوفي نژاد از ابتداي شروع به کار دولت نهم به عنوان استاندار استان کرمان فعاليت مي کرد.
   انتخاب دبيرکل حزب اعتماد ملي در روز چهارشنبه
 گروه سياسي: به گفته سخنگوي حزب اعتماد ملي دبير کل اين حزب روز چهارشنبه انتخاب مي  شود. اسماعيل گرامي  مقدم در گفت  وگو با "ايلنا" اظهار داشت: اسامي اعضاي شوراي مرکزي اين حزب روز شنبه اعلام شد و اولين نشست شوراي مرکزي ظهر چهارشنبه برگزار مي  شود که طي آن دبيرکل حزب انتخاب خواهد شد.وي تصريح کرد: احتمال دارد که در اين نشست، روساي واحدها و وظايف هر يک از اعضاي شوراي مرکزي مشخص شود.
  بي ميلي ناطق نوري براي مديريت جريان اصولگرا
گروه سياسي: عضو ارشد جامعه روحانيت مبارز معتقد است ناطق نوري تمايلي براي مديريت جريان اصولگر و ايفاي نقش ريش سفيدي در اين جريان ندارد. سيد رضا اکرمي در گفت  وگو با "ايلنا" در واکنش به گمانه زني برخي رسانه  ها مبني بر بازگشت ناطق نوري جهت مديريت جريان اصولگرا ،گفت: هنگامي که آقاي ناطق تمايلي براي پذيرش اين مسووليت ندارد،مشخص است که اين  گونه تحليل  ها از پشتوانه قوي و اطلاعات درستي برخوردار نيست.وي تاکيد کرد: احتمال بازگشت ناطق نوري براي مديريت جريان اصولگرا بسيار دور از ذهن است.عضو کميسيون فرهنگي مجلس هم  چنين با استقبال از حضور چهره  هاي شاخص بين المللي در ايران،گفت: بايد از هر گونه رفت وآمدهاي ديپلماتيک که موجب شناساندن چهره واقعي ايران در عرصه بين الملل مي  شود، استقبال کرد.اکرمي با اظهار تاسف از اين  که در کشور از پتانسيل  هاي افراد به نحو درستي استفاده نمي  شود، گفت: متاسفانه در کشور ما از افراد متخصص در آن جايي که بايد از آنها استفاده شود، بهره نمي  برند به همين دليل در برخي حوزه  ها شاهد نارسايي  هايي هستيم.
 عارف: به نظر برآمده از اجماع احترام مي گذاريم
گروه سياسي: محمدرضا عارف در پيش بيني انتخابات آينده رياست جمهوري گفت: ان شا»الله با حضور آقاي خاتمي مشکل حل خواهد شد. رييس هيات مديره بنياد باران در گفت وگو با ايسنا همچنين گفت که خاتمي پيش شرطي اعلام نکرده، بلکه تنها دغدغه هاي ذهني اش را عنوان کرده است. وي اظهار کرد: همگي به نظر برآمده از اجماع احترام خواهيم گذاشت. عارف در پاسخ به پرسشي درباره احتمال حضورش به عنوان کانديداي رياست جمهوري هم تصريح کرد: پاسخ اين پرسش را از آقاي خاتمي بگيريد. 
  هراس غرب از تصميم ايران براي کاهش توليد نفت
گروه سياسي: يکي از نشريه هاي آلماني از تصميم ايران براي کاهش توليد نفت خام توسط کشورهاي داراي اين انرژي انتقاد کرد.نشريه "اشپيگل" چاپ آلمان با اشاره به خبرگزاري فرانس پرس نوشت: مقامات ايراني اعلام کرده اند براي تعادل و ثبات بخشيدن به بازار نفت خام قصد کاهش توليد را دارند. در حاليکه اين تصميم در آغاز فصل سرماي اروپا و آمريکا مي تواند بار ديگر قيمت جهاني اين محصول را افزايش دهد.اشپيگل افزود: ظاهرا افزايش قيمت نفت که از 40 به 147 دلار و هم اکنون از اين قيمت بي سابقه به نصف رسيده است، اعضاي اوپک را به آن واداشته جمعه به جاي ماه نوامبر، جلسه اضطراري خود را برپا کنند و براي کاهش حجم توليد وارد عمل شوند.اين نشريه آلماني با اشاره به بحران اقتصادي حال حاضر اروپا و آمريکا تصريح کرد: اروپا و آمريکا توان رويارويي با بحران افزايش قيمت نفت در ماههاي سرد سال خود را ندارند و بهتر است کشورهاي توليد کننده نفت و سران دو قاره براي تعيين قيمت منصفانه با يکديگر تعامل داشته باشند.
 رجايي: يارانه نقدي قيمت خدمات را افزايش مي دهد
گروه سياسي: رئيس کميسيون کشاورزي مجلس تاثير يارانه نقدي برافزايش قيمت  ها را تاييد کرد و گفت: مطمئنا اين امر سبب افزايش نرخ خدمات خواهد شد. به گزارش  "ايلنا" عباس رجايي در پاسخ به سوالي در خصوص سخنان رئيس  جمهور مبني بر اعطاي يارانه ماهانه 50 تا 70 هزار تومان پس از اجراي طرح تحول اقتصادي ، گفت: نمي  دانم رئيس جمهور از چه عدد و مبنايي استفاده کرده که اين رقم را در بين مردم اعلام نموده است.تا اين لحظه هيچ عدد و رقمي در رابطه با مبلغ يارانه بين دولت و مجلس تصويب نشده و هرکس که عددي اعلام کند قانوني نيست.وي بااشاره به اين که يارانه  ها و قيمت  هاي خدمات بايد مصوبه دولت را به همراه داشته باشد، تصريح کرد: اگر به غير از اين باشد، مجلس قطعا برخورد خواهد کرد.
  مرکز پژوهش ها: علت کسري بودجه آموزش و پرورش اعلام شود 
گروه سياسي: مرکز پژوهشهاي مجلس شوراي اسلامي خواستار توضيح مقامات مسئول در مورد علت کسري مزمن بودجه آموزش و پرورش شد. به گزارش دفتر اطلاع رساني مرکز پژوهشها، دفتر مطالعات اجتماعي اين مرکز دلايل و پيامدهاي ناشي از کسري مداوم بودجه آموزش و پرورش را بررسي و ضمن ارائه راهکارهاي خود خاطرنشان ساخت که اصل 52 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، مسئوليت تهيه و پيشنهاد بودجه را برعهده دولت گذاشته و به همين دليل برآورد منابع و مصارف براي هر سال مالي با رعايت قوانين و مقررات و عملکردهاي پيشين در صلاحيت دولت بوده و ابزارهاي تهيه و تنظيم بودجه نيز در اختيار اين قوه است، بنابراين توضيح مقامات مسئول بودجه ريزي کشور در رابطه با کسري اعتبارات مزمن وزارت آموزش و پرورش ضروري است چرا که در مرحله بررسي و تصويب بودجه سال هاي 1386 و 1387 و سال هاي قبل قوه مقننه هيچ گاه اعتبارات رديف هاي مربوط به آموزش و پرورش را کاهش نداده است و بنابراين پاسخگويي دولت محترم در مورد مباني عملياتي و سياستي برآوردها و تاييد ميزان کسري کنوني ضرورت دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته