جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/07/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3164

 زمان و نحوه توزيع سهام عدالت بازنشستگان تامين اجتماعي 

يک مقام مسوول در سازمان تامين اجتماعي تهران بزرگ از توزيع سهام عدالت در شهرستان هاي استان تهران خبر داد و گفت: به زودي و طي چند روز آينده، تاريخ و شرايط نحوه توزيع سهام عدالت به بازنشستگان و مستمري بگيران تهران نيز اعلام مي شود.
وي در گفت وگو با ايسنا،  افزود: سهام هاي واگذار شده به تامين اجتماعي، مشکلات خاص خود را به همراه دارد، چراکه ليست هاي ارائه شده، تفکيک نشده و بدون شماره شناسايي هستند، به طوري که 30 تا40 نفر بسيج شده اند تا آن ها را مرتب کنند.
اين مقام مسوول، دليل توزيع نشدن سهام عدالت به صورت همزمان در شهرستان هاي استان تهران و شهر تهران را اين گونه عنوان کرد: بايد در نظر گرفت، تعداد بازنشسته هاي شهرستان تهران نهايتا به 90 تا 100 هزار نفر مي رسد، اين در حالي است که اين تعداد در تهران بيش از 274 هزار نفر است که همراه با اعضاي خانواده به بيش از 950 هزار نفر مي رسد، بنابراين تفکيک سهام عدالت بازنشسته هاي تهراني حجم گسترده کاري را مي طلبد.
وي با بيان اين که هم اکنون با تاکيد وزير رفاه و مديرعامل سازمان تامين اجتماعي، پس از تفکيک و آماده شدن سهام ها و همچنين واگذاري آن به شعب تامين اجتماعي تهران، اطلاع رساني هاي لازم صورت مي گيرد، تصريح کرد: در مورد زمان و مکان و ساعت مراجعه بازنشسته ها به شعب متبوع، جدولي در دست تنظيم است و به زودي به اطلاع کليه مستمري بگيران مي رسد.
اين مقام مسوول، در مورد اين که آيا سهام ها در محل شعب تامين اجتماعي توزيع مي شود و يا آن که بازنشسته ها بايد به تعاوني هاي استان تهران مراجعه کنند، گفت: هم اکنون در حال آماده سازي چنين کارهايي هستيم، چراکه جمعيت مستمري بگير شعب تهران بيش از 12 هزار نفر است.
وي به بازنشسته ها توصيه کرد: چند روز ديگر هم صبر کنند، چراکه سازمان تامين اجتماعي در مورد مراجعه بازنشسته ها به شعب اين سازمان و دريافت سهام عدالت اطلاع رساني نکرده است، بلکه اين کارگزار توزيع کننده، (وزارت تعاون) بود که اعلام کرده بازنشسته ها با مراجعه به محل هايي که فرم ها را پر کرده اند، مي توانند سهام خود را دريافت کنند.
رييس کانون بازنشستگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي استان تهران نيز گفت:  هم اکنون در حال تفکيک سهام عدالت بازنشسته هاي استان تهران هستيم و سهام آن ها به زودي توزيع مي شود.
علي اکبر خبازها در مورد زمان توزيع سهام عدالت بين بازنشسته هاي تهران، اظهار کرد: زماني در اين مورد معين نشده، اما آن چه مسلم است، اين است که پس از تفکيک سهام ها، بلافاصله توزيع آغاز مي شود.
وي نيز در پاسخ به اين سوال که بازنشسته ها براي دريافت سهام خود کجا مراجعه کنند، عنوان کرد: اداره کل تامين اجتماعي تهران بزرگ، مکان مراجعه بازنشسته ها را اعلام مي کند تا همچون شهرستان هاي استان تهران سهام را از شعب مربوطه دريافت کنند.
به گفته رييس کانون بازنشستگان و مستمري بگيران تامين اجتماعي استان تهران، براي پاسخگويي به امر توزيع سهام بازنشسته ها و مستمري بگيران تهراني، مکاني به صورت اجاره اي در نظر گرفته مي شود و پس از آن به زودي مکان و زمان مراجعه به اطلاع عموم مي رسد، به طوري که هر بازنشسته در محدوده شعبه متبوعش سهام را دريافت مي کند.
وي در مورد سود سهام نيز يادآور شد: احتمالا سود سهام بازنشسته ها همراه با حقوقشان به حساب واريز مي شود که اين سود به ازاي هر فرد تحت تکفل بازنشسته محاسبه و قابل پرداخت است.
وي با بيان اين که بازنشسته ها در زمان مراجعه سهام عدالت خود حتما بايد کارت ملي و دفترچه درماني خود را به همراه داشته باشند، بيان کرد: شعب تامين اجتماعي بر اساس شماره مستمري بگيري، مشخصات هر فرد سهامدار را در اختيار دارد و همين امر در ارائه سهام به آن ها کفايت مي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته